15
Kvě

Třináctý turnaj

Sobota patřila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská opět šachu. Šachová škola STAMAT uspořádala 13. května svůj třináctý turnaj. Dorazilo na něj 70 mladých šachistů a šachistek. Po devíti kolech vyneslo na vrchol 7,5 bodu Jáchyma Němce z Říčan a Jana Seidla z Kralup. Lepší pomocné hodnocení nakonec přisoudilo zlato devítiletému talentu z Říčan, který byl i papírovým favoritem. Bronz vybojoval se 7 body jeho oddílový kolega Jáchym Šmolík.

Medailisté (FOTO: Jiří Kotzot)

Mezi dívkami kralovala Patricie Fuxová z našeho kroužku, která posbírala 6 bodů a pronikla do první desítky v celkovém pořadí. Náš kroužek navštěvuje i stříbrná Kamila Steinová. Na své konto si připsala stejný počet bodů, ale horší pomocné hodnocení ji umístilo o dvě příčky za vítězku. Z bronzu se radovala Laura Sehnoutková z Říčan. Získala 5,5 bodu a v celkovém zhodnocení jí patří 20. místo.

Nejlepší dívky (FOTO: Jiří Kotzot)

Speciální kategorie byla jako obvykle vytvořena pro začínající hráče a hráčky bez výkonnostních tříd. V rámci ní byl nejlepší Mikuláš Němec z Říčan, který vybojoval 5,5 bodu a celkově skončil na 19. místě. O dvě pozice za ním se umístil se stejným bodovým ziskem Šimon Hradecký z našeho kroužku. Bronz připadl pětibodovému Tomáši Syrovému, který rovněž navštěvuje jeden z našich kroužků. V celkovém pořadí skončil na 22. příčce.

Medailisté v kategorii pro hráče bez výkonnostních tříd (FOTO: Jiří Kotzot)

Turnaje se zúčastnila řada našich dětí. Do první desítky kromě zmíněné Patricie Fuxové pronikli také Kryštof Křížek (5. místo) a Jan Svoboda (8. místo), první jmenovaný však jako jeden z favoritů určitě pomýšlel na medaile. Na hranici 6 bodů, která stačila Patricii na první desítku, dosáhli ještě kromě ní a Kamily Steinové Ondra Hrabě (11. místo) a Dalibor Křivánek (14. místo).

Všem dětem, rodičům a trenérům děkujeme za účast a těšíme se na shledanou na další z našich šachových akcí. Poslední turnaj tohoto školního roku, na němž bude vyhlášeno i pořadí letošní STAMAT ligy, by se měl uskutečnit v průběhu června.

Maťa píše:

Patrikův článek byl psán pro stránky ŠŠ STAMAT, takže v něm kromě Kryštofa Křížka a Ondry Hraběte není zmínka o dalších členech Spartaku Vlašim. Tak tedy kompletní souhrn:

4. Filip Vopálka
    5. Kryštof Křížek
    11. Ondřej Hrabě
    16. Vojtěch Vopálka
    40. Petr Jíša
    69. Dan Vopálka (4 roky!)

Tradičně jsem se dost motal kolem bufetu, ale závěry partií jsem se snažil sledovat. Hodně dobře hrál Filip Vopálka, který získal 7 bodů a přehrán byl jen Kryštofem Křížkem (tomu to jinak tentokrát moc nešlo). S vítězem turnaje měl po pěkném výkonu ve střední hře 4 čisté pěšce navíc, ale na konci bohužel nezvládl časovku a prohrál.

2. 2
    Maťa píše:

Ještě byla 48. Eliška Helebrandová (pěkné 4 body). Ta sice má v kolonce oddíl psáno „Poříčí“, ale už mám doma registrační formulář pro TJ Spartak Vlašim.

3. 3
    Maťa píše:

Patrikův článek byl zveřejněn v regionálním tisku. Benešovský deník: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/nejlepsi-byli-nemec-a-fuxova-20170520.html; Jiskra: http://www.jiskra-benesov.cz/clanek/trinacty-turnaj-9305. V tištěné verzi BN deníku vyšel v sobotu.

4. 4
    Maťa píše:

Poslední turnaj STAMAT ligy v tomto školním roce proběhne tuto sobotu v Choceradech: http://www.sachystamat.cz/wp-content/uploads/2017/06/14_turnaj-10.6.2017-Stamat.pdf. Turnaj je vhodný zejména pro začátečníky a mírně pokročilé.

5. 5
    Maťa píše:

Na dnešním turnaji v Choceradech se se nejvíc prosadili kluci z Říčan, kteří před týdnem obsadili pěkné třetí místo na doprovodném turnaji „Šachových Zaječic“. Celkovou vítězkou STAMAT ligy se stala Kamila Steinová, čímž získala putovní pohár po Kryštofu Křížkovi (ten o obhajobu nebojoval – je u moře :-) ). Další věci snad shrne Patrik v článku, přestože v Choceradech nebyl :-) . Já bych ještě zmínil úspěšnou premiéru žáka Anežky Vlkové, teprve 6letého Lukáše Machyána: http://chess-results.com/tnr285707.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&wi=821&snr=23.