TJ Spartak Vlasim
10
Čvn

Molkky v Čerčanech, rapid v Turnově

Ani o proběhlém víkendu vlašimští šachisté nezaháleli. V sobotu se na zahradě u Gergelitsů uskutečnilo sportovní odpoledne. Sešlo se nás celkem 10 a vyblbli jsme se u badmintonu, šachů, ping pongu, frisbee, šprtci a piškvorkách. Tradičním vrcholem pak byl zápas v molkkách. Výsledky nejsou důležité, ale Vlašim porazila zbytek světa 5:2. :)

Zájem vzbudila i šachová úloha, kterou měl pan domácí na svém tričku. Můžete se jí pokusit vyřešit. Úkol zní: Bílý na tahu dá mat třetím tahem.

Na závěr dne se opékaly buřty a vyprávěly historky ze života.


Na fotce chybí Dan Houdek (ten přijel do Čerčan z Vlašimi na kole), Zdeněk Ryšánek a Tomáš Vojta

Ještě jednou moc děkujeme manželům Gergelitsovým za pohostinnost a odpočinkové odpoledne.

V neděli se pak vydala Blanka Voříšková s kamarádkou Simonou na rapid do sokolovny v Mašově (součást Turnova).  A nevedla si špatně – uhrála 3 body a získala cenu pro nejlepší ženu. Celkovým vítězem 13. ročníku Rohozeckého soudku se stal IM Finěk.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 reakcí na “Molkky v Čerčanech, rapid v Turnově”

 1. 1
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Protože jsem Tomáši Vojtovi nestihl včas poslat fotky, dal jsem je do alba: ODKAZ

  U Gergelitsů to bylo fajn odpočinkové odpoledne a Tomáš a jeho paní byli skvělí hostitelé. Díky.

 2. 2
  Maťa píše:

  Nevím, jestli není chyba na mé straně, ale mně ten odkaz nefunguje, Zdeňku. Každopádně i já děkuji hostitelům za příjemné odpoledne!

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Mě to funguje. Zkus ještě toto: ODKAZ

 4. 4
  Tomáš Gergelits píše:

  Velice rád navazuji na článek i předchozí komentáře a děkuji všem zúčastněným za prima sobotu. To, že jsme společně strávili příjemné odpoledne a večer, je dílem a zásluhou všech přítomných, ať to vezmu z kterékoli strany.
  Tak třeba ta zážitková: šachisté jsou od přirození tvorové soutěživí a hraví, takže to lehké zasportování se vyloženě nabízí si ho užít, když se sejde víc lidí pohromadě. A po stránce kulinářské: skvělou pohostinnost si dovolím přisoudit rovněž všem, kdož jsme se sešli, protože jsme průběžně konzumovali nejen co dům dal, ale i co hosté přivezli :-).
  Program nám zpestřili i lidé nejen přímo osobně přítomní: to triko pana domácího se šachovou úložkou je dílem jedné rodinky, kde tatínek se postaral o úlohu, maminka o triko, nevypratelné foukací barvičky a šablonky, a malé holčičky pak už jen foukali a foukali políčka a figurky, kam tatínek ukázal. A celé mi to dali nedávno k narozeninám, když jsem se po bezmála čtvrt století vrátil k šachům ….
  Prostě, měli jsme se fajn, díky všem.

  Aktuálně před odesláním: speciální dík ode mě patří Zdeňkovi Ryšánkovi:
  Zdeňku, díky nejen za to, že jsi něco nafotil, ale i za druhý odkaz; ten první mi fotky taky neukázal. Já jsem, unešen báječným průběhem, tentokrát úplně nefotil :-).

 5. 5
  Maťa píše:

  Zdeněk: Díky. Ten druhý odkaz mi funguje.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist