31
Kvě

Holomajzna 2017

Již popáté se v kulturním domě Labuť v Říčanech uskutečnil netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. V jednom zápase se tak hrají 4 partie a akčnosti utkání dodává i rychlé hrací tempo: 7 minut + 2 sekundy za tah na partii. Jak přesně vypadá zasedací pořádek, nejlépe vystihuje následující fotografie:

Letos si do Říčan našlo cestu 25 dvojic a startovní pole ozdobila dvojička Plát, Svoboda s průměrným elem takřka 2500! Vojta Plát se nejspíše přijel rozehrát před Mistrovstvím Evropy jednotlivců (začalo v úterý) :-) a šlo mu to velmi dobře. Nikdo mu nedokázal sebrat ani půlku. Jeho spoluhráč sice ztratil celých 5 bodů, ale ani to na vítězství této dvojice nemohlo nic změnit. Na druhém místě jsme skončili já s Jirkou Rýdlem (v úspěšnosti jednotlivců jsme se seřadili hned za Vojtou Plátem) a třetí pak byli Tadeáš Baláček se Standou Stárkem.

Kuba Vojta s Vojtou Dudkem obsadili s bilancí 5 výher a 6 proher místo 16. Kuba to okomentoval, že je to pěkná ostuda. :-) Ale tak to rozhodně brát nejde. Kluci totiž ještě po osmém kole byli pátí a až krutý los v posledních třech kolech je odsunul dozadu. O dobrém výkonu svědčí i to, že oba měli perfo přes 2000. Například dokázali potrápit dvojici Plát, Svoboda, které podlehli pouze 2,5:1,5.

Byla to příjemná změna od klasických turnajů. A kdo se chce šachy bavit, tak mu tento turnaj vřele doporučuji. Legrace je u toho veliká. :-)

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Holomajzna 2017”

1. 1
    Martin Krejčí píše:

Jsme rádi, že si turnaj užíváte. Těšíme se na vás zase za rok :)

2. 2
    AdolfR píše:

Blahoprani obema vlasimskym dvojicim. Obe dvojice hraly podle vysledku na sachovnich pekne, starsi asi uplne skvele. Tomas jako vzdycky a Jirka tam sel rovnou po dobre zvladnute maturite a po dobre zvladnute oslave maturity, takze bych jeho vykon hodnotil jako naprosto vyjimecny: ) A turnaj je teda asi opravdu zabava, dobre vymysleno

3. 3
    Blanka píše:

Tomáši gratuluji k dnešní výhře v Chotěboři :-).

4. 4
    Maťa píše:

Jo, na Tomášovo vítězství jsme včera v aréně U Houdy dali velkou zelenou, když už jsme ji nemohli dát na výhru Česka v Norsku ve fotbale… Pěkně zahrál Ríša, solidně Kuba, Ivo bohužel nezvládl závěr turnaje: http://chess-results.com/tnr286527.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&wi=821.

5. 5
    Tom píše:

Včera si českobrodsko-vlašimská dvojice Moravec, Horák zahrála v Říčanech Holomajznu a obsadila pěkné 2. místo: