TJ Spartak Vlasim
10
Zář

Oddílovým přeborníkem Jirka Rýdl

Tomáš Vojta

Již 18 let patří v našem oddíle k úvodu sezony turnaj v rapid šachu, hraný jako otevřený oddílový přebor. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Možnost rozehrát se před nastávajícími soutěžemi družstev využilo v neděli 8. září 18 hráčů nejen z Vlašimi, ale i Říčan, Sedlčan a Týnce. Píši to každý rok a neodpustím si to ani tentokrát: je škoda, že se turnaje neúčastní více domácích hráčů, pro které je hlavně pořádán. Je mi opravdu záhadou, proč si nepřijdou zahrát hráči béčka, céčka, Pravonína, když turnaj mají prakticky u nosu a není ani nijak časově náročný (konec cca ve 14h.). Rozhodně by jim neuškodilo se trochu před soutěžemi družstev rozehrát.

Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2×20 minut na partii a jako obvykle proběhl v přátelské atmosféře bez sebemenších problémů. Za řízení turnaje patří díky Petru Havelkovi. Ceny byly pro všechny, na čemž měl podíl hlavně Ondra Matějovský, který akci víceméně sponzoroval. Výsledky nejsou zas až tak důležité, tak to vezmu rychle. Titul oddílového přeborníka získal z druhého místa Jirka Rýdl, další medaile pak brali Pavel Vojta a Patrik Pýcha. Jirka zaslouží ocenění nejen za výborný výkon, ale i za svou obětavost, když na turnaj dorazil vlakem až z Neratovic. Za zmínku stojí i výsledek Karla Pitry, který se 6. místem dokázal vklínit mezi hráče s elem 2000+.

Pro zpestření přidám závěr své partie z 1. kola s Petrem Havelkou, kdy při mně stáli všichni svatí. :-)

Havelka P. – Vojta T. – černý na tahu:

Nejenže mám figuru méně, ale ještě mi visí i obě zbývající figury. Povedlo se mi ale nalézt zajímavou možnost, jak ještě partii zdramatizovat. 1…axb3! 2.Kxe2 b2 Bílý teď přes obrovskou materiální převahu nemá jak zabránit postavení dámy. Měl ale pokračovat v klidu 3.Vxa8 b1D 4.Jd5+ Kg5 5.Jcxb4 a stále by měl velmi dobré vyhlídky partii vyhrát. 3.Jg4+?! Kg5 4.f4+ Kh4 Pěšce na f4 jsem pochopitelně vzít nemohl pro 5.Vc4. Petr teď s nedostatkem času zazmatkovat a místo sebrání střelce 5.Vxa8= vzal do ruky krále s úmyslem jít na f3. Když ale zjistil, že na f3 nemůže kvůli šachu, tak se okamžitě vzdal. Po jiném tahu králem už mu totiž zůstane figura méně. 0 – 1

Podrobné výsledky turnaje na chess-results

1 reakce na “Oddílovým přeborníkem Jirka Rýdl”

  1. 1
    Vojta M. píše:

    Gratulace Jirkovi k titulu oddílový přeborník. Myslím si, že titul padl do správných rukou :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist