26
Pro

Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty 2016

V pohodové atmosféře proběhla dnes v Baru Sokolka ve Vlašimi naše tradiční vánoční blicka. Z vítězství se již podvanácté radoval Tomáš Vojta. S půlbodovou ztrátou skončil druhý Standa Stárek z Říčan a o další půlbod zpět byl mistr Fide Jiří Gregor z Neratovic. Za pozornost stojí skvělé výsledky vlašimského mládí. Ríša Mládek skončil čtvrtý a Kuba Vojta, který na turnaji oslavil své 11. narozeniny, obsadil výborné 8. místo. Cenu pro nejlepšího seniora si odvezl Miroslav Fialka (díky, Štefane, za věnování finanční ceny). Správný počet remíz (62) trefil Kryštof Křížek. Podrobné výsledky naleznete níže.

13.Havelka Petr                  1829         1

Standa Vojta musí mít tam nahoře radost. Turnaj vyhrál jeho syn Tomáš.

Další fotky od Patrika Pýchy

6 reakcí na “Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty 2016”

1. 1
    Kuba píše:

Děkuji za velice hezky uspořádaný turnaj a jsem rád, že jsem mohl předávat dokonce finanční ceny,děkuji Maťo! :-D Asi nejvíce mě potěšila výhra proti Ríšovi i protože jsem ho viděl jak krásně zuřil :-D :-D

2. 2
    Maťa píše:

Jo, byl to pohodový turnaj a Sokolka nám poskytla příjemný azyl. Já hrál (hlavně v základní skupině) hrozně, nebo teda hrozně jsem kazil a prohrával i neprohratelné … ale na Ríšu to taky stačilo ;-) . Ten nakonec málem nepostoupil, a pak atakoval medailové příčky, když ve finále udělal o 1,5 bodu víc než v základní skupině – super výsledek! Gratulace Tomášovi, kterého prý zachránila v pravý čas nabídnutá griotka!

3. 3
    Maťa píše:

Kuba: Není zač, vyloženě se to nabízelo – takto přesně jsme prováděli dlouhé roky vyhlášení s tvým dědou.

4. 4
    Tom píše:

Ještě tak 2,3 roky a o první místo budou bojovat Ríša s Kubou. :-)

Úžasný byl tip Kryštofa na počet remíz. Při nejmenším počtu účastníků za poslední roky dal nejvíc remíz, a přesto trefil úplně přesně. Ten kluk by měl sázet sportku. :-)

Griotka mi po pátém kole opravdu hodně pomohla. Do té doby jsem hrál příšerně a klidně jsem mohl mít 1 z 5 (třeba pan Fialka mi dal pat nebo Honza Šťastný opakoval tahy ve vyhrané pozici). Po griotce jsem začal hrát o třídu lépe. :-D

5. 5
    Tom píše:

Dodělal jsem křížovou tabulku finále“A“. Najdete jí na stránkách věnovaných turnaji:

6. 6
    Maťa píše:

Souhrnný článek o šachových turnajích z konce roku (Týnec, Vlašim, Pravonín) vyšel dnes v internetové podobě Benešovského deníku. Počítám, že v tištěné verzi vyjde zítra. Nadpis není můj, ale Vojtovým se určitě bude líbit :-) : http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/vojtove-ovladli-sachove-turnaje-20170105.html.