TJ Spartak Vlasim
09
Úno

Zruč nad Sázavou – Dolní Kralovice 1,5:3,5

Lukáš Jelínek

V neděli 7. února jsme s týmem Dolních Kralovic zavítali do nedaleké Zruče nad Sázavou. Kolo se odehrávalo v budově školní jídelny, na kterou jsme se podle pořádajících mohli snad kohokoli ze Zruče zeptat. Bohužel jsme se zeptali nejspíš jediného člověka, který asi ani nerozuměl významu slov ,,školní jídelna“. Pravděpodobně se jednalo o nějakého  pracovníka z Ukrajiny. :-)  Nakonec jsme však šťastně dorazili do hrací místnosti a zápas mohl začít.

Proti mužstvu ze Zruče jsme zasedli v následující sestavě:

 1. šachovnice: Standa Vávra
 2. šachovnice: Patrik Pýcha
 3. šachovnice: Nela Pýchová
 4. šachovnice: Lukáš Jelínek
 5. šachovnice: Jirka Mejzlík


Autor článku Lukáš Jelínek /foto z MČech mládeže v Harrachově/

Zápas se první dvě hodiny vyvíjel úplně nerozhodně – na všech šachovnicích stála naprostá rovina. Až poté nás svou výhrou překvapil Jirka Mejzlík, který pravděpodobně po soupeřově chybě rychle vyhrál. Necelou půlhodinu po něm získal čistou věž Patrik Pýcha, který už nepřipustil žádný soupeřův odpor a také rychle vyhrál – 2:0.

U mě a Standy stála partie pořád remízově, ale Nela získala po soupeřově hrubce figuru a mohli jsme doufat, že je rozhodnuto. Ale nebylo! Já a Standa jsme mezitím ztratili každý po jednom pěšci a ani Nelina partie se nevyvíjela podle našich představ. Nela měla černopolného střelce, koně a krajního pěšce, zatímco její soupeř bělopoláka a stejného krajního pěšce. Nela měla navíc 15 minut proti soupeřovým 40 minutám.         

Já jsem zatím bojoval o remízu, až do té doby, co nás svou plichtou uklidnil Standa – 2,5:0,5. Potom už hra dostala úplně jiný spád. Nela dala rychlou remízu a jsem plichtil asi 10 minut po ní. Konec zápasu: Zruč n. Sázavou – Dolní Kralovice 1,5:3,5.

Jako třešnička na dortu bylo poučení o kritických polích, které dostal fanoušek domácích od Patrika. Ten pro mě neznámý fanoušek prý hraje 2. ligu a má elo 2100! :-)  

Jiskra Zruč n.Sáz.   Dolní Kralovice
Marhan František 1705 ½ ½ 1733 Vávra Stanislav
Světlík Milan 1605 0 1 1539 Pýcha Patrik
Bečvář Vladimír 1636 ½ ½ 1595 Pýchová Nela
Ing. Netolický Miloš 0 ½ ½ 1527 Jelínek Lukáš
Netolický Tomáš 0 0 1 1503 Mejzlík Jiří
  :

Tabulka po 8. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice 7 1 0 22 26 30.5
2. Sokol Neveklov 6 1 1 19 15 25.5
3. Sokol Benešov B 4 0 2 12 13 15.5
4. Jawa Brodce C 3 2 3 11 17 21.5
5. Jiskra Zruč n.Sáz. 3 1 2 10 10 15.5
6. ŠK Pravonín 2 3 2 9 11 18.0
7. ŠK KDJS Sedlčany B 2 1 4 7 11 15.0
8. ŠK Medvědi Zvole B 1 3 3 6 8 13.0
9. Sokol Postupice 1 2 4 5 11 15.5
10. Kavalier Sázava 1 2 4 5 11 14.5
11. Spartak Vlašim C 0 2 5 2 7 10.5

Zpravodaj s kompletními výsledky 8.kola Regionální soutěže

15 reakcí na “Zruč nad Sázavou – Dolní Kralovice 1,5:3,5”

 1. 1
  Tom píše:

  Kralovice to válcují jak buldozer! Při pohledu na tabulku se zdá, že ze zbývajících 2 zápasů stačí vyhrát jen jeden a Kralovice můžou slavit :-D Mimochodem, co vůbec rozhoduje při rovnosti bodů? Vyhrané partie nebo celkové skóre?

 2. 2
  Jirka píše:

  Rozhoduje počet vyhraných partií, takže Neveklov už nás na skóre nemůže dostihnout ani teoreticky. Po případné výhře proti benešovskému béčku můžeme skutečně slavit. Zápas s Benešovem máme přeložený na 28.3., takže teď má kralovický tým 7 týdnů pauzu. I když to neznamená, že nic hrát nebudeme – akcí nás čeká samozřejmě spousta.

 3. 3
  Jirka píše:

  V závěru článku zmiňovaný fanoušek domácích má být nová akvizice Zruče. Jedná se o hráče áčka Náchoda, který z pracovních důvodů bude ve Zruči delší dobu a vyřizuje si přestup. Dokonce prý hrál za Náchod v II. lize proti našemu Vojtěchovi v době, kdy Vojta hostoval za Hradec Králové. Zapátral jsem v databázi soutěží, měl by to být buď Oldřich Wenke nebo Viktor Velecký. V každém případě bude mít Zruč v příští sezóně na 1.desce hráče 2000+ a bude horkým kandidátem postupu.

  A ke zmiňovanému rozboru Lukášovy partie: nový Zručák suverénním způsobem dokazoval výhru domácího hráče, Patrik mu všechny varianty rozcupoval s tím, že měl vše propočtené dopředu. Šlo většinou o přechod do pěšcovky se sérií výměn a hlavní roli hrála kritická pole pěšce. Bylo vidět, že naši hráči jsou v teoretické přípravě patřičně na výši :-D .

 4. 4
  Jirka píše:

  Jinak díky Lukášovi za článek, jeho napsání dostal při návratu v autě rozkazem :-) . Prvotina je to skutečně zdařilá a tak tě Lukáši vítáme do početné skupiny autorů na oddílových stránkách.

 5. 5
  Maťa píše:

  Za týden se prý dohrává utkání Zruč – Benešov B (odloženo v lednu pro sněhovou kalamitu). Pokud Benešov nevyhraje, bude v Neveklově 21. března stačit Kralovicím k postupové jistotě remíza.

 6. 6
  Jirka píše:

  No vidíš, a já si vsugeroval, že i po přeložení zápasu s Bene končíme proti Neveklovu :-) .

 7. 7
  Maťa píše:

  Asi ses mylně domníval, že máte 21. 3. volno, to ale máte až v posledním kole 11. 4. – vaše pauza tak potrvá „jen“ 6 týdnů… :-)

 8. 8
  Vojta M. píše:

  Takže dva týdn po sobě pěkně zápasy. No minimálně na jeden z nich bych se měl uvolnit 100%. To by bylo aby Kralovice nešli o soutěž výš :-)

 9. 9
  Jirka píše:

  Počítám s tebou na oba, na druhé straně může být už po neprohře s Neveklovem jasno :-) ! Důležitý krok byl poslední úspěšný zápas ve Zruči, tam jsem měl trochu obavy.

  Jinak Dolní Kralovice hrály vyšší soutěž jednou, v sezóně 2004/5. Skončily na lichotivém 3. místě. V sestavě se prostřídalo 15 hráčů, 8 z Dolnokralovicka a 7 z Vlašimské části oddílu. Detaily najdete v databázi soutěží, ročník 2004/5, reg. přebor skupina A. Ten rok bylo jiné členění, a tak jsme ve skupině měli mj. Žebrák, Jince, Řevnice a 2x Příbram. Tahouny týmu byli Ondra Mejzlík (5/6), Jirka Prokop (5,5/7), Standa Vojta (6/8) a Jaromír Snížek (4/6).

 10. 10
  Maťa píše:

  Ad komentář 9: Zda bylo tehdy 3. místo „lichotivé“, je asi věcí názoru, každopádně tým Dolní Kralovice byl tehdy postaven s cílem vybojovat 1. místo a postup do KP. Kralovice to byly spíše jen názvem, domácí zápasy se hrály na střídačku (Vlašim, DK), kapitánem byl Tomáš Hašek, hrálo tam hodně lidí z Vlašimi… Hlavním soupeřem byl tehdy Žebrák (nyní už ve 2. lize), o jehož postupu rozhodl nejspíš vzájemný souboj s Dolními Kralovicemi už ve 4. kole. Protože Kralovice kolo předtím zaváhaly v Neveklově (4:4), bylo potřeba vyhrát, jelikož zaváhání Žebráku v dalším průběhu bylo nepravděpodobné, na RP měli hodně silnou soupisku. My jsme tak nasadili to nejlepší včetně Tomáše Vojty, který slíbil odehrát 2 kola, ale nadějně rozehraný zápas nakonec skončil jen 4:4, když zrovna Tomáš nečekaně prohrál. Závěr soutěže byl pak ovlivněn ztrátou motivace a Kralovice klesly na 3. příčku, hlavně byl ale problém dát 8 lidí dohromady, což gradovalo v Jincích, kam se jelo jen v šesti. Kapitánovi jsem tehdy vůbec nezáviděl, byl z toho oprávněně rozladěn… Ve stejné skupině hrálo i „moje“ družstvo Vlašim B (já, P.Vojta, V.Gergelits, Bašta, Vykouk, Hlavička, Pazdera, Vonderka, Ryšánek, D.Zvára, Bleha…) a skončili jsme pátí. Taky si vzpomínám, jak jsme chtěli pomoct Kralovicím a na zápas s Žebrákem jsme jeli v silné sestavě … a pak jsme tam dostali kotel 7:1… :-) Podrobnosti z té sezony si můžete najít na http://db.chess.cz/soutez.php?sid=696 v sezoně 2004/05…

 11. 11
  Jirka píše:

  Ano, v té sezóně byl v plánu dvojitý postup, áčko do ligy (to se povedlo) a Kralovice A do KP … to se bohužel nepovedlo. Další rok pak nastala nešikovná konstelace, že áčko v lize hrálo ve stejném termínu jako béčko, další osmičlenný tým nebylo možné dát dohromady a Kralovice tak hrály jen RS.

 12. 12
  Maťa píše:

  Tak to nebylo, Jirko. Áčko sice svůj úkol splnilo, a to s vynikající bilancí 11-0-0, přesto jsme se nakonec postupu do 2. ligy vzdali ve prospěch druhých Říčan, které se tam (zatím) drží dodnes. Dvě družstva jsme do RP nedávali právě kvůli zkušenostem z předcházejícího ročníku, kdy měl Tomáš problémy v každém zápase závěru sezony sehnat 8 lidí… Aby si zahráli všichni, kdo chtějí, domluvili jsme se na spolupráci s panem Filandrem a hodně našich hráčů hrálo v sezoně 05/06 RP za Postupice – někteří jako hosté (O.Mejzlík, Innemann, Müller, J.Mejzlík) a někteří na rok přestoupili (Vávra, Snížek + Kořínek, který už v Postupicích zůstal). Áčko pak obhájilo prvenství v KP (tentokrát bilance 10-1-0) a napodruhé se do ligy přihlásilo, bohužel jsme pak hned spadli a od té doby hrajeme v kraji…

 13. 13
  Jirka píše:

  A vidíš, na památné jednání ve srubu na Seči ohledně našeho působení v lize jsem si nevpzomněl, a na další ročník tabulek jsem se nepodíval, resp. podíval a zjistil, že jsme měli v RP jen jeden tým … z toho ta dedukce o účasti v lize.

 14. 14
  Jirka píše:

  Jinak jedna sezóna v RP za Postupice byla celkem zábavná, i výsledky nebyly nejhorší. A Postupice mají díky tomu v kronice památnou účast ve vyšší soutěži :-) .

 15. 15
  Jirka píše:

  V Neveklově se Kralovicím nevedlo, pravdu měli ti, kteří v anketě souhlasili s názorem, že „Z Neveklova se body nevozí!“

  Na své soupeře nestačili Standa Vávra (Řehoř), Patrik Pýcha (Král) a Lukáš Jelínek (Škvor). Svého soupeře jsem přehrál já (Kozel), Nela se s Luďkem Laubacherem rozešla smírem za již rozhodnutého stavu. Musíme zabojovat proti Benešovu.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist