TJ Spartak Vlasim
03
Říj

Začínají soutěže družstev

Tomáš Vojta

O nadcházejícím víkendu se opět rozeběhnou soutěže družstev. A tak nebude od věci si udělat takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže a s jakými ambicemi do nich vstupují. Náš oddíl staví do ročníku 2012/13 celkem 8 týmů – 6 dospělých a 2 dorostenecké.

2. liga – Vlašim“A“ 

Oproti minulé sezoně tým opustil Ondra Mejzlík, který bohužel (jak pro družstvo, tak myslím i pro něj) dal přednost hraní za naše nižší družstva. Novými posilami jsou naopak Michal Volák z Pelhřimova a Ivo Hradecký, který se do Vlašimi v létě přestěhoval. Tým bude opět stavět na svých mladých odchovancích – 18letém Davidu Zvárovi, 16letém Robinu Hrdinovi a 14letém Jirkovi Rýdlovi. Příležitost určitě dostane i 15letý Patrik Pýcha. Výraznou změnou je přeřazení našeho družstva do jižní skupiny, takže se utkáme s řadou jiných celků než loni. Cílem pro sezonu je vyhnout se bojům o záchranu a hrát v klidném středu tabulky. Hodně o našich možnostech napoví již úvodní duel, ve kterém se utkáme v neděli 14. 10. s Českým Krumlovem.

Sestava Vlašimi“A“

Sestavy všech týmů s rozpisem zápasů

Stránky věnované 2. lize

Krajská soutěž – Dolní Kralovice“A“ 

Po loňském suverénním postupu by družstvo Dolních Kralovic rádo hrálo o přední příčky i o soutěž výše. Lehké to ale mít rozhodně nebude. Několik týmů v soutěži disponuje velmi kvalitní soupiskou, vyčnívají zejména Mladá Boleslav“B“ a Kolín“C“. A právě s Kolínem (průměr základní sestavy 2056!!!) se Dolní Kralovice utkají hned v 1. kole (14.10.). Kralovice budou spoléhat zejména na sourozence Mejzlíkovy a sám jsem zvědav, jak si povede na 3. šachovnici talentovaná Nela Pýchová.

Sestava Dolních Kralovic“A“

Sestavy všech týmů s rozpisem zápasů

Stránky věnované Krajské soutěži

Regionální přebor – Pravonín a Vlašim“B“  


Společné foto družstev Pravonína a Dolních Kralovic

V Regionálním přeboru máme týmy hned dva. A vzhledem k tomu, že řada našich hráčů z vyšších soutěží posílila přední šachovnice obou týmů, budou jak Pravonín, tak Vlašim“B“ patřit k favoritům soutěže. Zejména soupiska Vlašimi“B“ v čele s Pavlem Vojtou a Davidem Zvárou budí strach. 1. kolo je na programu 28. 10. a los svedl dohromady tato družstva: Pravonín – Benešov, Vlašim“B“ – Brodce“B“. Zejména druhý zmiňovaný zápas bude velmi důležitý, utkají se v něm hned na úvod 2 favorité soutěže. Zvláštností letošní Regionálního přeboru je, že v něm startuje pouze 11 družstev.

Sestava Pravonína

Sestava Vlašimi“B“

Sestavy všech týmů s rozpisem zápasů

Stránky věnované Regionálnímu přeboru

Regionální soutěž – Vlašim“C“ a Dolní Kralovice“B“

Oba naše týmy v Regionální soutěži loni zářily a obsadily první 2 místa v tabulce. Vzhledem k tomu, že ale nemáme dostatečný počet hráčů, abychom je přihlásili do vyšší soutěže, zůstala obě družstva ve stejné soutěži jako loni  (RS se hraje pouze v pěti hráčích). Nehrající kapitán Vlašimi“C“ Pepa Zvára by určitě zase rád viděl své družstvo na medailových příčkách a pro Dolní Kralovice“B“ bude úspěchem atakovat střed tabulky. Oproti loňsku startuje v RS o 2 týmy více, a jak se zdá podle soupisek, bude i úroveň vyšší než loni. Soutěž odstartuje prvním kolem v neděli 14. 10. těmito zápasy: Vlašim“C“ – Čáslav B, Dolní Kralovice“B“ – Kolín“D“.

Sestava Vlašimi“C“

Sestava Dolních Kralovic“B“

Sestavy všech týmů s rozpisem zápasů

Stránky věnované Regionální soutěži

Extraliga dorostu – Vlašim“A“

Náš elitní dorostenecký výběr bude v nejvyšší soutěži obhajovat pěkné 5. místo. Zopakovat toto umístění po odchodu Tadeáše Baláčka ale nebude nic jednoduchého. Postup ze „základní skupiny“ mezi 8 nejlepších by měl být povinností a pak se uvidí. U mladých hráčů jsou ale předpovědi dost ošidné, tak uvidíme, jak to klukům a holce půjde. Extraligu dorostu zahájíme již tento víkend, kdy na domácích stolech přivítáme postupně Most, Údlice, Bohemians a Liberec.

Sestava Vlašimi“A“

Sestavy všech týmů s rozpisem zápasů

Stránky věnované Extralize dorostu

1.liga dorostu – Vlašim“B“

Tým pro 1. ligu dorostu se skládal dost těžko a dokonce tu byla i varianta, že družstvo nepostavíme. Nakonec se povedlo a cílem pro tuto sezonu bude, aby další mladí hráči získali cenné zkušenosti v kvalitní soutěži a třeba se pokusili soutěž zachránit i pro další rok. Stejně jako Extraliga je 1. kolo naplánováno na víkend 6. – 7. 10., kdy se postupně utkáme s Lokomotivou Brno“B“ a “C“ a Humpolcem.

Sestava Vlašimi“B“

Stránky věnované 1. lize dorostu

Držte palce, aby se všem našim družstvům v nové sezoně 2012/2013 dařilo!!!

144 reakcí na “Začínají soutěže družstev”

1 3 4 5
 1. 121
  Maťa píše:

  Béčko vyhrálo 5:3.

 2. 122
  Vláďa píše:

  Tak martinv trefil výsledek 5-3, naštěstí netrefil v čí prospěch :-)

 3. 123
  Jirka M. píše:

  A konečný výsledek z Pravonína už bychom se také mohli brzy dozvědět.

 4. 124
  Maťa píše:

  V Pravoníně prý prohrál Vojta Filip a za stavu 5:2 dohrával Míra Lalouček. Jinak na Blaníku vyhráli Brambo, David, Vláďa, Dan a Tomáš, prohráli pan Innemann, Filip a Lukáš (v prestižním souboji s Karlem Juklem).

 5. 125
  Marie F. píše:

  V Pravoníně nakonec 5,5 : 2,5. Poslední partie skončila remízou. Článek napíše Emil. Fotky jsou již na rajčeti, partie jsou, kromě poslední pořízeny a Vojta je Tomášovi pošle kolem půl šesté.
  Z výhry máme radost, z Benešova jsme měli obavy, je štěstí, že se sestavováním družstva má asi každý a tak se nám to tentokrát vyplatilo. Škoda, že si nezahrála Anežka, ale Jirka si s ní jednu partii zahrál, tak měla v Pravoníně alespoň trénink.

 6. 127
  martin v píše:

  skoda me vyhrane partie mohlo to byt 4 4 v analyze sem byl vyhrany soupere sem ve stredni hre prehral,ale nedotahl do konce jako partii s grecnym,ale jeden hrac mel o 300 bodu vic a druhy o 200,takze snad budou vyhlidky do budoucna dobre na to ze to vubec netrenuju sem spokojen…jinak sem si s panem haskem pekne zahral.

 7. 128
  Petr H. píše:

  Ikona Brodců Karel Jukl je právě k vidění v televizi – v předních řadách na exhibici Šarapovové !

 8. 129
  Karel píše:

  Holt hvezda kazdym coulem

 9. 130
  Maťa píše:

  Karel: Kdo? Ty, nebo Mařka? :-)

 10. 131
  Petr H. píše:

  Karel: No mě přišlo, že v tom publiku něco píšeš na tabletu :-)

 11. 132
  Karel píše:

  Masha taky neni zadny becko :-)

 12. 133
  Tom píše:

  Z Pravonína dorazilo 6 partií z nedělního zápasu 1.kola RP Pravonín-Benešov:
  http://www.sachyvlasim.cz/viewer/pravoninbenesov_121028.html

  Článku od Emila se snad časem dočkáme.

 13. 134
  martin píše:

  ted koukam na soupisky druzstev v RP a prekvapil me tomas vojta na 1 sachovnici za pravonin…,vypada to ze prave pravonin bude nejvetsi favorit na zisk trofeje…

 14. 135
  Vojta M. píše:

  Chtěl hrát za nás, ale nevešel se do sestavy, tak šel na škemračku do Pravonína :P :D

 15. 136
  bohouš z buše píše:

  si ho přehazujete jak horký brambor :-)

 16. 137
  Vojta M. píše:

  To ne. Brambor, nevím jestli horký, jest přezdíván jeho bratr.. Ale je pravda, že Brambor už taky hrál za Pravonín, Vlašim B a teď jde k nám do Dolních Kralovic :)

  Je to vše otázkou priorit :-)

  Vlašim – blízkost
  Pravonín – Řízečky či obložené mísy
  Dolní Kralovice – výčep v hrací místnosti :-))

  přátelské atmosféra je samozřejmě všude :-)

  Jinak Tomáš Vojta vlastně v Dolních Kralovicích kdysi taky hrál, pokud se nepletu. To jsem ale ještě nebyl kapitán.

 17. 138
  bohouš z buše píše:

  ;-) chytrému napověz, aneb krátkodobější čtenáři ocení bramborové vysvětlení

 18. 139
  Tom píše:

  Sem zvyklej, ze me nikde v okoli Vlasimi nechteji. Vsak jsem taky proto pred lety prestoupil do Turnova … :-D

 19. 140
  Vojta M. píše:

  Tom: :P :D

 20. 141
  bohouš z buše píše:

  pryč z bramborářského kraje? :-) :-)

 21. 142
  Maťa píše:

  Bohouš z buše: Brambor = Pavel Vojta (už od ledna 1990).

 22. 143
  Vojta M. píše:

  Maťa: Jak vlastně ta přezdívka vznikla? To jsem možná neslyšel ani já. Nebo jsem to zapomněl.

 23. 144
  Maťa píše:

  Myslím, že se přiznal, že mu hodně chutnají bramboráky. Pár měsíců z něj byl Bramborák, pak se to zkrátilo do definitivní podoby.

1 3 4 5

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist