TJ Spartak Vlasim
05
Říj

Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže

V Poličce a v Hradci Králové zahájí o tomto víkendu naše dorostenecké týmy úvodními koly své dlouhodobé soutěže. Pojďme se ve stručnosti podívat, k jakým změnám v sestavách došlo oproti loňsku a s jakými ambicemi naši talenti do soutěží vstupují.

EXTRALIGA MLÁDEŽE

Za posledních 8 let získala Vlašim v Extralize 5 medailí! Na tuto skvostnou bilanci bude letos ale navázat velmi složité. Za poslední 2 roky se totiž obměnil v podstatě celý tým, navíc nám loni „zestárly“ obě holky a odpovídající náhradu za ně nemáme. Kamila Steinové to bude mít v nejvyšší dorostenecké soutěži velmi těžké. To ale neznamená, že máme špatný tým, nebezpeční budeme pro každého. :-)   Úspěchem by byl postup do finále“A“. První soustředění východní skupiny (tu hrajeme podruhé v historii) se uskuteční v Poličce. V sobotu nás čeká dvojzápas s Frýdkem-Místkem (nejprve béčko a pak obhájce titulu áčko), v neděli pak Interchess a Orlová.

Stránky věnované Extralize mládeže

Reportáž ze závěru loňské sezony

1. LIGA MLÁDEŽE

Loni jsem napsal, že u našeho béčka bude každý uhraný bod a každá vyhraná partie úspěchem. Letos platí to samé a třeba se stejně jako loni povede 1. ligu mládeže udržet. Lehké to ale nebude, papírově patříme do pásma sestupu. Na první šachovnici by týmu měl pomoci host Vojtěch Kovařík, zbytek družstva stojí víceméně na dětech z kroužků v Pravoníně. Bylo by fajn, kdyby využívaly příležitostí zahrát si vážné partie s kvalitními soupeři. O víkendu se stejně jako u extraligy začíná čtyřkolem. V sobotu v Hradci Králové nastoupíme proti Chotěboři a ŠK Lípa a v neděli pak proti Polabinám“B“ a ŠŠPM Lipky.

Stránky věnované 1. lize mládeže

Reportáž ze závěru loňské sezony

Na závěr snad ještě zbývá dodat, že se hraje tempem 1,5 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za tah. V případě, že bude dobré připojení k internetu, můžete pod článkem očekávat zprávy z průběhů utkání. Držte dětem o víkendu palce!

(autor článku: Tomáš Vojta)

77 reakcí na “Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže”

1 2 3
 1. 61
  Blanka píše:

  Ivo, držím palce odpo, aby se to i zbytku povedlo :-)

 2. 62
  Maťa píše:

  Blanko, oni už jedou domů, béčko mělo na programu jen tři kola :-) .

 3. 63
  Maťa píše:

  V Poličce bylo poslední kolo zahájeno ve 13 hodin (tedy podle časového harmonogramu), hrajeme proti Orlové:

  1. Šrámek – Voříšek
  2. Neumann – Vojta
  3. Kopcová – Šolc
  4. Pekárek – Dudek
  5. Šebesta – Křížek
  6. Kijonka – Steinová

 4. 64
  Blanka píše:

  Aha. Já myslela že to má béčko stejně jako áčko. Tak se jim to povede příští kolo :-)

 5. 65
  Ivo píše:

  Hrajeme 4.kolo.

 6. 66
  Blanka píše:

  Maťo tak to vypadá že béčko ještě domů neodjelo :-)

 7. 67
  Maťa píše:

  Ivo (65): Aha, takže zmýlená neplatí. To je asi v historii vlašimského šachu poprvé, co se hrají na úvod 1. ligy 4 kola. Asi to bude tím, že jsme se dostali do jiné skupiny… :-)

 8. 68
  Maťa píše:

  Kuba (Vojta) vyhrál, Vojta (Dudek) prohrál. Stav je 1:1.

 9. 69
  Maťa píše:

  Kuba Voříšek prohrál, zápas dobře nevypadá.

 10. 70
  Blanka píše:

  Ivo, nemáš pro nás optimističtější zprávy?

 11. 71
  Maťa píše:

  Kryštof vyrovnal, situace je ale nadále nic moc…

 12. 72
  Maťa píše:

  Filip prohrál.

 13. 73
  Ivo píše:

  1:5… Vyhrál hezky Vojta V. To je ta pozitivní pro Blanku.

 14. 74
  Maťa píše:

  Tak Kamča remis, ale bojovala. Bohužel zápas se nepovedl většině hráčů, největší škoda je u Vojty, který stál po zahájení velmi dobře, ale nechal si chytit dámu. Celkově tedy prohráváme 3,5:2,5. S 9 body asi můžeme být spokojeni a až další průběh základní části ukáže, jak moc bude nepovedený zápas s Orlovou vadit.

  Info pro rodiče: za chvíli odcházíme na vlak, v Praze bychom měli být ve 20.04, v Benešově kolem čtvrt na deset a ve Vlašimi ve 22.20. Budeme průběžně informovat, jestli se něco nemění… :-)

 15. 75
  Petra píše:

  Veliká gratulace. Jste šikovní.

 16. 76
  Maťa píše:

  Cesta zpět probíhala podle informace v komentáři č. 74 – byl to náročný, ale příjemný víkend. Pro mě zároveň takové malé retro, že jsem vzal celý tým do vlaku a byl jako dozor na místě sám, se naposledy stávalo, když ještě hráli ve Vlašimi mládežnickou extraligu Mejzlíci, Bašta a spol. :-) Výsledky celého víkendu: http://chess-results.com/tnr378346.aspx?lan=5.

 17. 77
  Nejlepší německý Ovčáček píše:

  Taky gratuluju.

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist