TJ Spartak Vlasim
28
Kvě

Začínají 53. Šachové Zaječice

Tomáš Vojta

5, 2, 2, 3, 4 – to jsou umístění z posledních pěti let, na které bude navazovat vlašimský tým na legendárních Šachových Zaječicích. Letos se bude hrát již 53. ročník a na tento, troufám si tvrdit, nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice je přihlášeno celkem 700 lidí, z toho 484 hrajících!

Na programu jsou hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev starších žáků (rok narození 2000 a ml.), Turnaj dvojic nejmladšího žactva (rok narození 2006 a ml.) a Turnaj v rapidu jednotlivců (bez omezení věku). Do Mistrovství České republiky 6členných družstev posílá trenér Ondřej Matějovský tuto sestavu:

1. Richard Mládek
2. Filip Šolc
3. Jakub Voříšek
4. Anežka Vlková
5. Jakub Vojta
6. Petra Píšová

Navázat na výborná umístění z minulých let bude velmi těžké (z loňského týmu zbyli jen 2 hráči), ale i tak by toto mladé družstvo mělo útočit na první desítku. Do soutěže stavíme i „B“ tým, který povede Lukáš Filip. Béčko bude v silném turnaji získávat zkušenosti a úspěchem bude každý vyhraný zápas. Hrát bude v této sestavě:

1. Lukáš Smetana
2. Kryštof Křížek
3. Štěpán Filip
4. Filip Kůra
5. Lukáš Zeman
6. František Jelínek 
7. Monika Strnadová


Vlašimské družstvo při loňských Zaječicích

V doprovodném turnaji malých špuntů se představí dvojička: 1. Adam Slavík, 2. Jan Veselý. Zde platí stejná slova jako o béčku. Spíš než o nějaký výsledek půjde o získávání zkušeností. Přihlášeno je 46 dvojic a 55 šestičlenných družstev, a to nejen ze všech koutů naší země, ale zahrát si přijedou i mladí šachisté z polské Wroclavi a německého Bannevitzu.

Formát turnajů nedoznal oproti loňsku žádných změn: 9 kol: 6 v sobotu, 3 v neděli, tempo 2×25 minut + 10s za tah, bez povinného zápisu. Pro turnaj dvojic je zachováno klasické „zaječické“ tempo 2×40 minut. Losuje se švýcarem, hodnotí se klasickým tříbodovým systémem pro soutěže družstev. Dvojičky jsou hodnoceny starým olympijským systémem.

Na místo odjíždíme tradičně v pátek odpoledne, večer bude jako vždy v posledních letech táborák, ubytování klasicky ve srubech (výprava z Pravonína na hotelu). Otužilci budou moci vyzkoušet koupání v nedaleké přehradě. Početný doprovod si pak může prohlédnout nedaleké romantické zříceniny hradů Oheb a Lichnice.

Držte dětem palce, ať se jim v turnaji daří a užijí si prima víkend.


Rok staré společné foto

Webové stránky pořadatelů

Vlašim na Zaječicích v roce  2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008

Vzpomínkový článek Jirky Mejzlíka s historickými výsledky Vlašimi

32 reakcí na “Začínají 53. Šachové Zaječice”

1 2
  1. 31
    Maťa píše:

    Zdravím z Vlašimi! Děkujeme všem za fandění, opět to pomohlo. Jsem moc rád, že se nám podařilo tak velkého úspěchu dosáhnout i po odchodu mnoha dlouholetých opor. Průběžné zprávy z jednotlivých zápasů jsem letos nedával, protože jsem momentálně bez internetu na mobilu, tak snad to tolik nevadilo ;-) .

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist