TJ Spartak Vlasim
18
Led

Začíná Zimní olympiáda s Kubou Vojtou

Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství se podělí města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov. Vedle tradičních zimních sportů, jako jsou lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů.

Olympiáda bude zahájena divácky atraktivním zahajovacím ceremoniálem zítra v 15 hodin. Úvodní ceremoniál ponese všechny aspekty klasické velké olympiády. Karlovarská KV Aréna zažije defilé výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů (výběr Středočeského kraje povede mistryně Evropy na 400 metrů překážek Denisa Rosolová), zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu i slib sportovců a rozhodčích. Bonbónkem pak bude vystoupení krasobruslaře Tomáše Vernera.

Veliký prostor bude olympiáda dostávat v České televizi, na programu ČT4 můžete sledovat přímé přenosy od rána do odpoledne včetně olympijského studia. Maskotem je lázeňská veverka. :-)  

Celá olympiáda potrvá do pátku 24. ledna, šachový turnaj bude na pořadu od pondělí do čtvrtka v krásných prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Thermal. V pondělí a v úterý se budou hrát 4 samostatné turnaje odstupňované podle věku systémem na 7 kol, tempem 25 minut na partii + 10 sekund za tah. Ve středu a ve čtvrtek je pak v plánu novinka, a to soutěž družstev hraná vyřazovacím způsobem. Samozřejmostí je online přenos. Středočeský výběr budou reprezentovat Josef Barták, Jáchym Němec, Anna Lhotská a Jakub Vojta. Nominaci provedl v září předseda středočeské komise mládeže Jaroslav Říha. Podmínkou účasti je trvalé bydliště na území kraje, který hráč reprezentuje.


Olympijský dům a dějiště šachových turnajů

Do Karlových Varů přijal pozvání místopředseda Šachového svazu České republiky velmistr Martin Petr a manažer reprezentace mládeže mezinárodní mistr Petr Pisk, který po celý turnaj bude komentovat v hotelu Thermal vybrané šachové partie. Třetím významným hostem, ambasadorem celého šachového turnaje, je mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel. Jeho šachové umění budou mít možnost vidět a vyzkoušet zájemci ve středu odpoledne, kdy proběhne v kongresovém sále hotelu Thermal simultánka.

Doufejme, že se výběru našeho kraje bude dařit a že k tomu Kuba pomůže co největším bodovým příspěvkem! Jinak přejme všem, ať si celý pobyt včetně doprovodného programu na této akci (podlé mého názoru nejkrásnější, jaké se šachista u nás může zúčastnit) užijí a odvezou si ty nejlepší vzpomínky.

Dokáže výběr Středočeského kraje navázat na rok 2018, kdy sestava s Ríšou Mládkem a Kubou Vojtou zcela deklasovala zbytek republiky? :-)

Oficiální stránky olympiády

Propozice

Šachový turnaj na chess-results

Připomínka olympiády v roce 2018 (článek Ríši Mládka)

(autor článku: Tomáš Vojta)

44 reakcí na “Začíná Zimní olympiáda s Kubou Vojtou”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  No jo, Středočeši pronikli až do finále, online ze souboje s Moravskoslezským krajem běží na https://view.livechesscloud.com/#a3a5d6c6-5e53-4706-be8e-25e19f5bd4a8. Držím palce.

 2. 32
  Milan píše:

  Gratulujeme vsem hracum ke stribru! Diky za prijemne stravene dopoledne ;-)

 3. 33
  Tom píše:

  Poslední zápas nevyšel, tak jsou děti teď trochu smutné. 2. místo je ale skvělé! Za chvilku ho vyrazíme oslavit do cukrárny na kolonádu a večer si pak děti užijí vyhlášení vítězů na ploše KV Arény. To je věc, kterou šachista opravdu jen tak nezažije. Takto to tam vypadalo v neděli na zahájení:
  https://odm.olympic.cz/min.php?file=/front-www/data/gallery/95/be3cb09f82b8d7f1955301aac741f7b17574b17d.JPG&h=600

  Naše výsledky zatím pomáhají i k fantastickému celkovému 3. místo Středočeské kraje. Náš „nezimní“ kraj nikdy v historii zimních olympiád zatím na bedně nebyl.
  Pořadí krajů:
  https://odm.olympic.cz/2020/poradi-kraju

 4. 34
  Patrik P. píše:

  Gratuluji k medaili v soutěži družstev.

 5. 35
  Jarda P. píše:

  Docela dobrý ;-) :-) .

 6. 36
  Maťa píše:

  Gratuluju, pěkné – užijte si závěr pobytu.

 7. 37
  Tom píše:

  Dnes byl ve Špindlerově Mlýně zahájen šachový turnaj při Zimní olympiádě dětí a mládeže. Čtvrtým hráčem Vlašimi (po Nele Pýchové, Ríšovi Mládkovi a Kubovi Vojtovi), který se této krásné akce zúčastní je Pepi Dudková. Její výsledky lze sledovat na chess-results:
  http://chess-results.com/tnr716967.aspx?lan=5&art=2&rd=3&turdet=YES

 8. 39
  Tom píše:

  Pepi zvládla úvodní den turnaje velmi dobře a má 3 body ze 4 partií.

 9. 40
  Tom píše:

  Koukám, že dnes bude ještě jedno kolo (od 17h.), tak snad zvládne i to. :-)

 10. 41
  Maťa píše:

  Dnes proti sobě bojují krajská družstva v bleskovce. Pepi první dvě kola vyhrála. Držím palce!

  Online: https://view.livechesscloud.com/#fc394c95-e960-4732-95e9-dfd1cc0f3634

 11. 42
  Tom píše:

  Středočeský tým (stejně jako Pepi v jednotlivcích) skončil na 7. místě:
  http://chess-results.com/tnr716966.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

 12. 43
  Maťa píše:

  Pepi střídala lepší okamžiky s horšími, měla cenné skalpy i několik zbytečných proher. Ale určitě jí děkuji za zpestření pracovních dnů i za reprezentaci oddílu a hlavně věřím, že si celou akci užila!

 13. 44
  Tom píše:

  Bylo by fajn, kdyby Pepi (třeba ve spolupráci s Dankou) o Olympiádě napsala nějaký článek. Je to jedna z nejhezčích akcí, které se šachista může zúčastnit.

  Viz třeba článek Kuby z roku 2020 nebo Ríši, který ho napsal v roce 2018:
  https://www.sachyvlasim.cz/?p=41841

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist