TJ Spartak Vlasim
16
Lis

Začíná polofinále MČR juniorů 2014

Tomáš Vojta

Jeden významný turnaj střídá druhý a na řadě jsou tentokrát junioři. Dnes odpoledne bude ve Frýdku-Místku zahájeno Mistrovství České republiky juniorek a polofinále juniorů. Díky Jirkovi Rýdlovi a Fandovi Helebrandovi bude mít v polofinále zastoupení i náš oddíl.

Hrát se bude společný turnaj, ve kterém budou vyhodnoceny zvlášť kategorie H20 a H18. Z polofinále H20 a H18 postoupí 3 nejlepší hráči do prestižního uzavřeného Mistrovství České republiky. Bez šancí na postup určitě není Jirka, který je nasazen jako osmička (mezi osmnáctkami jako pátý). Lehké to ale mít nebude. V 54členném startovním poli najdeme hned 3 hráče s ratingem nad 2300 (nasazenou jedničkou je FM Tomáš Kraus – elo 2394). Fanda je nasazen na konci startovní listiny, a tak mu tento silný turnaj bude sloužit spíš ke sbíraní zkušeností. Hraje se tradičně na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Předběžné startovní listiny

Stránky pořadatelů

104 reakcí na “Začíná polofinále MČR juniorů 2014”

1 2 3 4
 1. 91
  Dan píše:

  Vítězství!!! Velká gratulace Jirkovi! A Fanda také pěkné umístění!

 2. 92
  Tom píše:

  Gratulace Jirkovi od všech z RŽL v Týnci! :-)

 3. 93
  Robin píše:

  Ja uz v Tynci nebyl. :-D Tak taky gratuluju!! :) Popravde jsem ti na konci moc neveril, Jirko. :-D

 4. 94
  Patrik P. píše:

  Jiříííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! :-)

 5. 95
  Petr H. píše:

  Byl jednou jeden chlapeček, který stále někde nechával bačkůrky :-) A teď tohle !!! Gratuluji !!!

 6. 96
  Vojta M. píše:

  Velká gratulace, Jirko.

  Když jsme s Ondrou řešili, jak divný je teď ten koeficient 40 u fide ratingu, říkal jsem, že Jirka Rýdl dá letošní sezonu přes 2400 rating :) Vzhledem k tomu, že družstva má Jirka rozjetá v součtu velmi solidně a za dva turnaje už připisuje skoro 150 elo bodů, vypadá to více než reálně :)

  Respektive, kdyby teď už Jirka do května nic nehrál, rating přes 2400 by mu vyšel, z 1. ligy a z extraligy dorostu to dělá dalších 70 elo bodů :-)

  Jak je to přes 2400? Pak se ten koeficient snižuje na 10? Jinak by se mohla otřásat i hranice 2500 :P

 7. 97
  visvi píše:

  Gratuluju k slušnému umístění! S dětmi do koncovky a sprostě zplichtit, jinak se ty poslední kola ani hrát nedaj :-)

 8. 98
  AdolfR píše:

  No, Vojto, vona ta sezona teprve zacina, takze na nejake scitani je jeste docela hodne casu. Treba by to nekdy tech 2400 bejt mohlo, asi ne hned, ale na 2500 to bude opravdu muset jeste nakejch par knizek precist a neco u studia nasedet a neco si odrict (dneska napriklad hral s hracem ELO 2150 a remizu musel vydrit, hezky, ale vydrit)

 9. 99
  Vojta M. píše:

  Já taky neříkám, že Jirka nebo kdokoliv z mladejch na to elo aktuálně dlouhodobě hraje, ale říkám, že dle nových hloupých koeficientů, se dá v pohodě uhrát.. Jasně že dlouhodobě ho udržet, či vylepšit, to bude chtít hodiny a hodiny dřiny, pokory a snahy na sobě dělat..

  Jinak pokud bych si měl tipnout, tak si myslím, že Jirka bude první IM z vlašimských řad. Uvidíme kdy, ale podle mne to stihne dost možná společně s řidičákem :-))

  Jinak jasně, že hrát na 2500 je trošku vyšší dívčí… Ale buďme optimističtí a věřme si.. Zdravé sebevědomí a k tomu na druhou stranu trocha pokory jsou určitě lepší než strachování a podhodnocování se…

 10. 100
  Maťa píše:

  Sice jsem byl v Týnci, takže se na mě vztahuje komentář č. 92, přesto ještě jednou moc gratuluji Jirkovi! Vyhrát toto polofinále rozhodně není žádná sranda…

  Fanda P.: „Pražské vnouče“ … asi už vím, kdo jste. Že jste kdysi u vás v obci pořádal Regionální žákovskou ligu? :-)

 11. 101
  fanda P. píše:

  Pořádal společně s Havelkou a spol. Neosvědčilo se to, podmínky na škole nebyly dobré.

 12. 102
  Maťa píše:

  Mně se tam docela líbilo. Tehdy se hrál ještě jeden nerozdělený turnaj a u vás vyhrál (myslím) David Zvára. A jestli se nepletu, tak v bufetu prodával Vláďa Boštík :-) .

 13. 103
  bohoš z buše píše:

  pro pana fanda P.: Jiří Rýdl je příjemný mladý muž, který si je vědom své síly.
  Připojuji se ke gratulantům (gratuluji též M. V.!) a přiznávám pokorně, že jsem to nečekal.

 14. 104
  JolanaR píše:

  Pro Petr H (95): Milé připomenutí – díky. Bačkůrky se tenkrát našly a dopravily domů. Hledala jsem rok, kdy to bylo, prošla jsem si starou poštu a weby… a vychází mi rok 2007, kdy bylo Mistrovství Čech v Sedlčanech…A tam to bylo fajn.

1 2 3 4

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist