TJ Spartak Vlasim
05
Led

Začíná Open Praha s vlašimskou účastí

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Olympik odstartuje za pár hodin první velký turnaj na území České republiky v kalendářním roce 2024 – Open Praha. Přihlášeno je takřka 450 hráčů z 39 zemí světa! A bez zajímavosti není, že pořadatelé vyberou jen na startovném, které mají dost vysoké, více jak 600 000 Kč. Poměrně úsměvný je v tomto poměru cenový fond – v turnaji A 70 000 Kč, v turnaji B 15 000 Kč.

Z našeho oddílu se turnaje“A“ (bez omezení výkonnosti) zúčastní Vladimír Rajnyš (nasazen jako 63) a fandit můžete i vlašimskému odchovanci Kubovi Vojtovi (nasazen jako 17). Celkem je v turnaji, který pořadatelé uvádějí jako otevřený mistrovský s normou IM (norma IM vzhledem k minimálnímu počtu hráčů s tituly IM a GM v podstatě uhrát ale vůbec nejde), ve startovní listině 268 jmen (v béčku určenému pro hráče s elem do 2000 je to pak dalších 169).

To nic ale nemění na faktu, že turnaj to bude pěkný, stačí se podívat na předek startovky:

Hraje se tradičně švýcarem na 9 kol, ligovým tempem 1,5h na 40 tahů + 30 minut na dohrávku s přídavkem 30s. od prvního tahu. Připraveny jsou i doprovodné turnaje v bleskovce a rapidu.

V minulých letech dosáhli hráči Vlašimi na Openu Praha pěkných úspěchů (přesvědčit se o tom můžete v odkazech níže), tak držte palce, ať se něco podobného podaří zopakovat i letos.  

Startovní listina

Stránky věnované Czech Tour

Vlašimská účast na Openu Praha: 2023, 2022, 2019, 2014

13 reakcí na “Začíná Open Praha s vlašimskou účastí”

 1. 2
  Maťa píše:

  Vláďovi jsme fandili ve vlaku cestou z dálkového pochodu. :) S mezinárodním mistrem z Gruzie se držel a ještě kolem 25. tahu asi stál i lépe, nakonec ho ale silný soupeř přehrál. Po 3 kolech mají Vláďa i Kuba 2 body, držím palce do dalších kol!

  Palce držím i Blance Voříškové, která právě hraje turnaj v rapidu: https://chess-results.com/tnr806992.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE&turdet=YES&flag=30.

 2. 3
  Maťa píše:

  Dnešní kolo začalo v 16 hodin a na onlinech je pro změnu Kuba Vojta: ONLINE .

 3. 4
  Blanka píše:

  Kuba vyhrál. Doufám, že Vláďa Rajnyš vyhrál take a budou zítra na onlinech oba :-).

 4. 5
  Maťa píše:

  Dnešní online s Kubou Vojtou: ODKAZ

 5. 6
  Maťa píše:

  Zítra mám v práci volno, tak si pravděpodobně pojedu zahrát turnaj D (bleskovka). Nechce se někdo přidat? Vím, že je pracovní den, ale třeba nějaký důchodce typu Tomáš Gergelits či Zdeněk Ryšánek by si najít čas mohl. :)

 6. 7
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 6):
  Cítím se být osloven, či dokonce pozván na bleskovku do Olympiku při příležitosti prestižní akce tohoto týdne. Ondro, díky, ale nedoprovodím tě.
  Sice coby důchodce jsem celkem pánem svého času, ale zohledňuji roli hlídacího dědečka a zítřek mi vůbec nepasuje. Je to i důvod mé neúčasti v turnaji B, kde statečně bojují mí kolegové z Benďáku. Tak jim aspoň fandím na dálku (mimochodem jeden z nich jménem Jan si vede obzvláště zdařile).
  A to fandění taky zabere spoustu času; např. dneska jsem tlačil nejdřív do výhry, následně aspoň do remízy Kubu Vojtu, včera jsem s ním vydřel celý bod. Ono se to dobře řekne „… třeba nějaký důchodce by si najít čas mohl“, ale nemysli si, i to fandění je strašně časově náročný :-).

  Tak zítra budu fandit i tobě :bye: .

 7. 8
  Maťa píše:

  Nedá se nic dělat, Tomáši, vyrazil jsem sám. Byl to takový okamžitý nápad, když jsem zjistil, že bych dnes mohl mít v práci volno, tak snad mě to bude bavit. Právě jsem rychlíkem projel Čerčany. :)

 8. 9
  Tom píše:

  Výsledek moc slavný není, tak bavilo tě to alespoň? :-) Blicka to byla pěkná (hrálo 146 lidí).

 9. 10
  Maťa píše:

  Tak udělal jsem o tři body víc, než mi prorokoval Ondra Hlaváček. :) Chvílemi mě to i bavilo, hlavně v první polovině turnaje. Nejlepší partii jsem sehrál ve 2. kole, kdy jsem měl čínskou mistryni po vydařené kombinaci na lopatě, ale realizace převahy skřípala a soupeřka i na přidávaných 2 sekundách dokázala partii převést do (asi) remízové věžovky s pěšcem méně. Zkoušel jsem to i tak vyhrát (3 pěšci na 2 proti sobě), až jsem nakonec prohrál na čas já. Své blicařské kvality potvrdil Jakub Ocelák, který skončil stejně jako nedávno v Chotýšanech třetí.

  Jinak po 7. kole hlavního turnaje má Kuba Vojta 5 bodů a Vláda Rajnyš 4 body. Držím palce do finiše. Dnešní online s Kubou: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-tour-prague-open-2024/8/1/14

 10. 11
  Maťa píše:

  Dnešní poslední 9. kolo se hraje v Praze už od 9 hodin. Kromě partií našich hráčů je pro mě tentokrát tahákem kola souboj o pomyslný titul „krále Benďáku“ v turnaji B Kleprlík-Tománek! :)

  Online s Kubou Vojtou: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-tour-prague-open-2024/9/1/11

 11. 12
  Tom píše:

  Kuba soupeřku v posledním kole umordoval a 6,5 bodu bude stačit na umístění někde mezi 15.-20. příčkou. Hra příliš dobrá nebyla, ale umístění je docela solidní.

 12. 13
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 11):
  Zmíněná partie z B-turnaje „o krále Benďáku“ byla tahákem kola nejen pro Maťu, ale hlavně pro hráče na sousední šachovnici. Průběh partie přitáhl jejich pozornost takovým způsobem, že reprezentanti hospůdky Na Benďáku se radši rychle dohodli na remíze, aby nedošlo k nějakým nevyžádaným protestům :-).

  (volně tlumočeno z telefonického hovoru s přímými aktéry souboje)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist