TJ Spartak Vlasim
19
Čvn

Začíná Mistrovství ČR školních týmů

Pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka bude za pár minut zahájeno Mistrovství České republiky škol. Potřetí se budou všechny tři kategorie ( 1. stupeň, 2. stupeň, střední školy) hrát na jednom místě, a to v reprezentativních prostorách kongresového centra Zlín.

Do města Tomáše Bati se sjede 86 školních týmů, které si vybojovaly právo účasti v krajských přeborech. Mezi nimi měla být hned 3 družstva složená výhradně z hráčů našeho oddílu. Bohužel jen měla. Pro nemoc jednoho z hráčů se v turnaji druhého stupně nepředstaví ZŠ Načeradec a mezi středními školami nebude hrát ani Gymnázium Vlašim (zde důvod neznám). Držet palce tedy budeme moct pouze v turnaji prvního stupně základní škole Vorlina. Ta nastoupí v sestavě Slavíková, Slavík, Vopálka, Fiala a je nasazena jako 20.

Hrát se bude tempem 2×20 min s přídavkem 5 s. za tah. Devítikolový švýcar je rozdělen do 2 dnů – v úterý pět kol, ve středu 4.

Držíme palce, ať se povede ze Zlína přivézt nějaké pěkné umístění.


Kongresové centrum – krásná budova pro šachové turnaje.

Startovní listiny

Streamy na youtube: 1. den a 2. den

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

9 reakcí na “Začíná Mistrovství ČR školních týmů”

 1. 1
  Marie F. píše:

  Budeme držet palečky, seč nám budou síly stačit. Přejeme hodně štěstí a příjemný pobyt.

 2. 2
  Maťa píše:

  Také držím palce! Až teď jsem si všiml, že je letos jiný rozpis a že se hraje už od rána, v minulých letech se začínalo až odpoledne (letos bychom asi u Jukelníka přespávat nemohli, to bychom museli vstávat hodně brzy :-) ).

 3. 3
  Maťa píše:

  Vorlina zatím po 3. kole na 19. místě: http://chess-results.com/tnr361371.aspx?lan=5&art=0&rd=3&turdet=YES. Doufám, že se s nějakými postřehy přímo z dějiště přihlásí Ivo.

 4. 4
  Tom píše:

  Malej Vopík to tam docela kosí. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Vojtovi se opravdu dařilo, snad mu forma vydrží i do zítřka a třeba se k němu ještě někdo přidá, pak by se Vorlina výrazně posunula (zatím se pohybuje kolem svého nasazení).

  Jinak vlašimský gympl nehraje kvůli kolizi se školními výlety, dvakrát dali hráči přednost šachům, teď se dohodli, že na MČR škol nepojedou – třeba Ríša své spolužáky dlouho neuvidí, tak je pochopitelné, že ho vícedenní výlet lákal, na výletě je i Anežka. Navíc Nela hraje od čtvrtka MČR žen v Českých Budějovicích – kdyby byla velká vůle hráčů zúčastnit se turnaje ve Zlíně, tak by to asi zvládla (třeba N. Kaňáková na obou akcích startuje), ale dohodli se tak, jak jsem psal.

 6. 6
  Tom píše:

  Vorlina i po 7. kole přesně potvrzuje své nasazení. Tak ještě zabrat a alespoň trošku ho vylepšit. :-)

 7. 7
  Tom píše:

  Tak Vorlina nakonec na 18. místě. Vopík 7,5 z 9 – to se na (jakémkoli) MČR povede málokomu. :-)

 8. 8
  Maťa píše:

  Vojta válec – gratuluju! :-) 18. místo odpovídá papírovým předpokladům a asi i možnostem týmu, věřím, že jste si akce užili!

 9. 9
  Tom píše:

  Souhrn výsledků na NŠS:
  http://www.nss.cz/mcr-skolnich-druzstev-2018-zna-sve-viteze

  Z pohledu Vorliny by bylo lepší, kdyby souhrn udělal Ivo, ale toho se asi nedočkáme. :_(

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist