TJ Spartak Vlasim
21
Čvn

Startuje festival v Českých Budějovicích

Léto, to je spousta týdenních šachových turnajů. Tím úvodním, který začíná hned první letní den (tedy dneska :-) ), je šachový festival v Českých Budějovicích. Jeho součástí je uzavřené MČR žen, uzavřený turnaj s možností uhrát si GM normu a dva otevřené openy.

Nás bude zajímat především Mistrovství České republiky žen, ve kterém se představí Nela Pýchová, a Open“A“, kde si zahrají Ondra Matějovský a Vojta Dudek. Oba turnaje jsou velmi silné, stačí se podívat na startovní listiny:

MČR žen:

Nejlepším 15 v openu:

Hrát se bude v kulturním domě Vltava tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30s. za tah. Vítěze budeme znát v pátek 29.6.

Cenový fond pro MČR žen je 80.000,-Kč a pro šachový festival 150.000,-Kč. Ceny jsou vypsány i pro jednotlivé ratingové kategorie. Připraven je online přenos z 20 šachovnic.

Startovní listina MČR žen

Startovní listina Openu“A“

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

68 reakcí na “Startuje festival v Českých Budějovicích”

1 2 3
 1. 61
  Maťa píše:

  Vojta to neudržel, ale Nela snad vyhraje. V současné době si užívá kamer České televize, protože na pódiu hraje dlouho už jenom ona.

 2. 62
  Jarda P. píše:

  Nela super :-) .

 3. 63
  Táňa Zlámaná píše:

  Nela nádhera :-D

 4. 64
  Tom píše:

  4. místo, to je moc pěkný výsledek (a i na tu hru se dalo koukat ;-) ):
  http://chess-results.com/tnr354352.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&flag=30

 5. 65
  Tom píše:

  Vojta se vzdal, protože jste potřebovali jít na vlak? :-) Nebo se nějak zasekly onliny (konečná pozice je přeci normálně hratelná). A moc nechápu, proč nepřišlo 41.Vxg7, pak by to byla remis okamžitě (nebo by riskoval spíše soupeř).

 6. 66
  Patrik P. píše:

  Nela sehrála v posledním kole skvělou partii. Velká gratulace k 4. místu! :-) Kromě partie v 2. kole to byl moc hezký výkon. ;-)

 7. 67
  Vojta M. píše:

  Super výkon. Gratulace Nele k pěknému výsledku v turnaji. Dnešní výhra potěší, věřil jsem, že s touto soupeřkou vyhraje. :)

  Sice jsem na šachy teď neměl moc času, nějaké real life nesmysly co sebrlai hodně energie :D :P ale alespoň na tyhle zajímavé turnaje jsem se koukal.. Ještě jednou gratulace :)

 8. 68
  Maťa píše:

  Tom 65: Vojtovi se koncovka nepovedla, neviděl soupeřův vítězný manévr. Vxg7 (mimo jiné) vedlo k cenné remíze, škoda. Konečná pozice je prohraná, asi ti blbly onliny – na vlak jsme nechvátali :-) .

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist