TJ Spartak Vlasim
06
Bře

Z MČR mládeže připraven online ze 130 šachovnic

Tomáš Vojta

Péťa, Anežka, Nela, Kuba, Jakub, Ríša, Martin, Jirka. 8 jmen, pro které zítra (pro Jirku již dnes) začne nejdůležitější turnaj roku. Při Mistrovství České republiky mládeže, kde v sázce jsou nejen tituly nejlepších hráčů ČR, ale i postupy na Mistrovství světa a Evropy, budete moci být i vy. Připraven je totiž online ze 130 šachovnic, takže jestli to dobře odhaduji, u monitorů svých počítačů budete moci sledovat všechny partie z mistrovských kategorií.

H18 Jirka Rýdl 

H16 Martin Horák

H14 Richard Mládek

H12 Jakub Voříšek

H10 Jakub Vojta

D16 Nela Pýchová, Anežka Vlková

D12 Petra Píšová

Doprovodný open“A“: Robin Hrdina, Patrik Pýcha, Fanda Helebrand

Hrát se bude švýcarským systémem na 9 kol, tempem 1,5h na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Jiné to bude u turnaje juniorů. Zde bude tempo ligové: 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30s. od prvního tahu a hrát se bude uzavřený 11kolový turnaj. Zvlášť se pak vyhodnotí kategorii do 18 a 20 let.

Časový plán uzavřeného turnaje juniorů:

Loni jsme se do Vlašimi vraceli bez medaile, věřím, že letos tomu tak nebude a že něco zacinká. Podle nasazení budou k favoritům na cenný kov patřit Jirka Rýdl, Nela Pýchová a Jakub Voříšek. V ostatních kategoriích, do kterých se přes síto kvalifikací dostane pouze 24 nejlepších chlapců ČR (dívky mají účast volnou), naši borci k favoritům patřit nebudou, ale bylo by skvělé, kdyby někdo překvapil.


Dokáží Jirka Rýdl a Nela Pýchová navázat na tituly mistrů ČR z roku 2011?

Do dějiště mistrovství v Koutech nad Desnou vyráží jedna část výpravy vedená Ondrou Matějovským již dnes odpoledne autobusem a vlakem, druhá část pak pojede v sobotu ráno. Součástí naší výpravy budou tradičně i kamarádi z Českého Brodu.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovod připravili pořadatelé bohatý šachový i nešachový program. Simultánky s mezinárodními mistry a dalšími osobnostmi šachu, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž, společenský večer, výlet do Ruční papírny Velké Losiny, exkurzy do Přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně a další zajímavé akce. Účastníci též mohou využít sjezdovek v okolí a vleků k lyžování.

Držte dětem palce, ať si užijí turnaj a týden v krásné přírodě Jeseníků!

Startovní listiny

Webové stránky pořadatelů

Naše účast na MČR v minulých letech: 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009

154 reakcí na “Z MČR mládeže připraven online ze 130 šachovnic”

1 4 5 6
 1. 151
  Richard, Sr. píše:

  Ohooo, Anezka poskocila nakonec po 11. kolech o temer 40 mist! Uz zacinam chapat, proc se jmenuje Vlkova, byt se to snazi maskovat tou Anezkou :) Risovo 17. misto je taky posun zasluhujici si poradnou veceri. At se dari i zitra.

 2. 152
  Maťa píše:

  Ríša o bleskovku žadonil několik týdnů dopředu, a protože jsem nechtěl opět koukat do jeho smutných očí, po poradě s Vítkem a Nelině přímluvě jsme mu nakonec účast povolili. A Anežku jsme vyslali jako dozor, ta také o blicku moc stála… :-) Ostatní zvolili procházku do Loučné a zpět. Ríša i Anež v bleskovce určitě uspěli, jak už naznačoval Richard senior. Výsledky: http://chess-results.com/tnr165032.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&wi=984.

 3. 153
  Vojta M. píše:

  Gratulace Ríšovi i Anežce k pěkným umístění. Ještě přidat bodíky ve vážných a bude to super :)

 4. 154
  Jukelník píše:

  Zdravim ze sjezdovky v Koutech. Držím palce do finálových bojů a poprosil bych přítomné trenéry o podrobnější průběžný komentář. Myslím že to ocení i ostatní.

1 4 5 6

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist