TJ Spartak Vlasim
30
Čvc

Výlet na blicku do Pardubic

Jan Fiala

V pátek 26. 7. 2013 jsme vyrazili do Pardubic. Naplánovali jsme si účast v turnaji R, což je Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev. Dostal jsem za úkol dorazit včas, abych ostatní zaprezentoval, protože možná přijedou později. Dorazil jsem, ale hala byla ještě zavřená! Po telefonu mi Maťa nadiktoval jména – nakonec se povedlo složit dokonce dvě družstva:

Brošim ve složení Tomáš Vojta, Vít Moravec, Ondřej Matějovský, Jan Fiala.


Brošim /Brod – Vlašim/v akci :-)

Karel Střihavka revival ve složení Petr Procházka, Petr Havelka, Karel Pitra, Karel Jukl. Podle posledně jmenovaného toto družstvo dostalo název, neboť je zpěvákovi podobný (a proto je v názvu Karel, a ne Kamil).

Není bez zajímavosti, že z osmi hráčů byl vlastně jediný z Vlašimi (Maťa). Dohromady našlo zastoupení 7 oddílů.

Celkem 27 družstev bylo nasazeno do 3 základních skupin, které se hrály každý s každým 9 kol. Následně se vždy po dvou místech postupovalo do šestičlenných finálových skupin, opět každý s každým 5 kol. Brošim ve skupině C skončila na 4. místě a postoupila do finále B, kde to bylo 5. místo, celkově tedy 11. Karel Střihavka revival se ve skupině A umístil jako 7. a postoupil do finále D, kde vybojoval 4. místo, celkově tedy 22. místo.

Výkony ostatních nemůžu příliš hodnotit. Sám jsem se velmi trápil a byl znechucen ze svojí hry. Velmi se dařilo prvním dvěma deskám. Tom (5,5+3,5) i Vítek (6+4) sehráli podařený turnaj. Méně se dařilo Maťovi (4+1), ale stále mu to šlo mnohem lépe než mně (2+0).


6 sekund pohatě stačilo IM Piskovi, aby stihl zmatit Tomáše Vojtu

Ve druhém družstvu dopadli takto: Petr P. (2+2), Petr H. (2,5+2), Karel P. (2+2,5), Karel J. (2,5+2,5). Samozřejmě i tyto výkony jsou lepší než ten můj.

Po turnaji jsem si (ke všeobecnému údivu) koupil učebnici holanďanů. V normálních šachách už neprorazím, tak to zkouším jinde. Vítek přečetl „mistrovskou radu“. Slyšel jsem v tom ironii a měl zkaženou radost z nákupu. Opustili nás Karlové (Pitra domů a Jukl od tří na kolo v turnaji D) a Petr Procházka, který vyrazil do vietnamské restaurace. V pěti jsme tedy vyrazili na oběd. Namířili jsme si to do indické restaurace, tam však někdo místní něco lámaně povídal a nepustil nás dál. Na ceduli bylo napsáno Otevřeno do 14 hodin. „Třeba ti říkal, že mají otevřeno,“ někdo zavtipkoval. Skončili jsme v kavárně Evropa. Dali jsme si nudné kombinace jídel. Ne tak Maťa. Objednal si gulášovou polévku a banán se šlehačkou. A ještě mu první přinesli banán a polévku až po urgenci.

Po návratu do haly jsme se dívali na partie a také se řešil tábor. Navečer jsem odjel. Ostatní zůstali – měli v plánu se zúčastnit společenského večera na koupališti a těšili se na Kryštofy. Také si domlouvali ubytování, aby v Pardubicích přespali. Tak snad si to užili.

Výsledky základních skupin

Výsledky finálových skupin

Stránky Czech openu 2013

7 reakcí na “Výlet na blicku do Pardubic”

 1. 1
  Tom píše:

  K článku Honzy doplním, že náš výlet pátečním večerním koupáním na Cihelně rohodně neskončil /zpívaly tam nějaké divčíny, jak přišel Maťa na to, že tam bude zpívat skupina Kryštof, tak to zůstává záhadou :-) /. V sobotu po cestě domů jsme se stavili na zámku Kačina a zřícenině hradu Sion. Vše samozřejmě s nezbytným hledáním kešek. :-) Výlet pak uzavřela koupačka v rybníku Vidlák. Byla to bezva akce.

 2. 2
  Robin píše:

  Joo Pardubky jsou bezvadny ! Skoda, ze jsem nemoh. Vitkovi jsem urcite chybel. :-D :-D

 3. 3
  Maťa píše:

  Julie: „Maťo, on fakt přijel Vítek???“
  Já: „A proč by neměl přijet?“
  Julie: „Když tady nemá Robina ani Brambora???“

 4. 4
  Tom píše:

  On si Vítek kamarády z mokré čtvrti našel i bez Robina a Brambora. :-D :-D

 5. 5
  Maťa píše:

  Tak Vítek je přesně ten typ, co si v případě nouze objedná pěnivého kamaráda na stůl a popovídá si s ním… :-)

 6. 6
  visvi píše:

  Tady se zase vyrojilo po dešti chytráků…

 7. 7
  Maťa píše:

  Že by drobné ptactvo?

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist