TJ Spartak Vlasim
29
Led

Vydřená remíza v Říčanech

V neděli 23. ledna se odehrálo 7. kolo Regionálního přeboru „C“. Družstvo Pravonína, které bylo složeno z 6 náhradníků, se tentokrát vypravilo do Říčan. Sehnat pro tohle kolo šachisty bylo náročné, proto děkuji za účast. Po zhlédnutí soupisky domácích jsme měli jasno. Bodovat na čtyřech posledních šachovnicích a vepředu urvat plichtu. Ale tak jednoduché to nebylo…

Po hodině jako první končí 8. šachovnice, kde proti sobě hráli Štochl–Kůra a domácí hráč byl úspěšnější. Filip si bohužel špatně spočítal kombinaci, kde ztratil materiál, a soupeř už věděl, jak vyhrát. Prohráváme 1-0. Skóre zápasu mění Kamča S., která se v zahájení pustila do soupeře, získala kvalitu a přesnou hrou dotáhla partii k vítězství. Vyrovnáno 1-1.

Asi po dvou hodinách přicházejí 2 remízy, a to na 1. a 4. šachovnici. Chválím Míšu S., že s takhle silným šachistou udržel pozici a eliminoval všechny jeho hrozby. Půl bodu si zasloužil. Další cennou remízou přispívá pan Innemann. Stav zápasu 2-2.

Následují 2 prohry, a to na 2. a 7. šachovnici. Míra L. se dostal do špatné pozice a soupeř toho využil. Podařilo se mu získat materiál, a tak nakonec Míra pokládá krále. Na 7. šachovnici Honza V. hrál dlouho vyrovnanou hru, ale v koncovce ztratil kvalitu a bylo po pozici.

Prohráváme 4-2 a k celkové remíze potřebujeme vyhrát poslední dvě partie. Na 5. šachovnici má Štěpán navíc střelce za pěšce, ale pozice vypadá spíše na remízu. Štěpán hodinu trápí domácího šachistu, který nakonec dělá chybu, kterou Štěpy hned vidí a snižuje stav na 3-4. Poslední partii hraji já.

K mé partii. Poté, co jsem přežil zahájení, ve kterém jsem nestál úplně nejlépe, tak jsem se dostal do střední hry, ve které jsem stál výsostně. Bohužel jsem každou sekundu přicházel o výhodu a v časovce jsem se dostal do rovné pozice. V této situaci mi soupeřka nabídla remízu. Na hodinách bylo už jen pár sekund a Štěpán ještě hrál. Naděje tedy existovala. Věděl jsem, že by se našemu družstvu hodilo vyhrát, a navíc měl jsem z rána drobný průšvih s dřívějším příjezdem, než bylo nutné. Proto jsem to musel odmítnout, ale zbývalo mi ještě odehrát 3 tahy do 40tahové kontroly, a na hodinách zbývaly pouze sekundy. Odehráno! Konečně jsem si mohl po nekonečné době dojít na jedno cígo. Kecám, byla dvě. Po pár tazích soupeřka dělá chybu a já hraji vyhranou koncovku, ale klidný jsem ještě vůbec nebyl. Měl jsem nervy, abych po 5 hodinách něco nepokazil. Nepokazil a zasloužená výhra je tu a zároveň i celková remíza 4-4.

Další kolo budeme hrát se Stříbrnou Skalicí na domácí půdě 6. února.

Tabulka po 7. kole:

Děkuji všem, kdo mohli hrát, že mě v tom nenechali a opět se snažili o co nejlepší výsledky.

Stránky RP

(autor článku: Lukáš Filip)

3 reakcí na “Vydřená remíza v Říčanech”

  1. 2
    Lukáš F. píše:

    Pravonín poráží Stříbrnou Skalici 5,5-2,5. Dudkovi 1, Kovář 1, Horák 1, Štěpán 1K a já 1/2.

  2. 3
    Maťa píše:

    Gratulace do Pravonína!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist