TJ Spartak Vlasim
15
Úno

Všechno nejlepší, Honzo!

Významného životního jubilea – 60 let – se dnes dožívá náš bývalý dlouholetý člen a předseda oddílu Jan Kořínek! Představovat Honzu starším ročníkům by bylo zbytečné, jeho působení ve Spartaku Vlašim bylo v 90. letech minulého století opravdu výrazné a v tu dobu byl bezesporu jednou z hlavních postav našeho oddílu. Těm mladším doporučuji k přečtení 10 let starou gratulaci k padesátinám, kde se o Janu Kořínkovi dozvědí víc.

V současné době Honza žije na svém rodném Slovácku a pravidelně nastupuje na druhé šachovnici za tým Ježova v přeboru okresu Hodonín. Je dobře, že i přes různé životní peripetie na šachové figurky nezanevřel a stále se svému koníčku věnuje. Jeho současné elo 1621 ho řadí mezi solidní hráče 2. výkonnostní třídy, v dobách své největší slávy ale míval i přes 1800 a před nástupem mladší generace býval členem základní sestavy našeho áčka. Díky kronice Tomáše Vojty si můžeme připomenout třeba sezonu 1994/1995, kde Honza pěkným bodovým ziskem 4,5/7 přispěl ke 2. místu Vlašimi v Divizi II. třídy (za postupující Příbramí B).

Ze soutěží jednotlivců si Honza vybíral nejraději časově nenáročný rapid šach (i když si zahrál i týdenní akce v Říčanech a Klatovech). Asi svůj životní výkon podal na populárním turnaji v Chotěboři 1999, kde se prezentoval výbornou hrou a v početné a silné konkurenci skončil vysoko nad svým nasazením.

Na závěr gratulačního článku si připomeneme oslavence na několika dochovaných fotografiích.

Na výroční schůzi Okresního šachového svazu v prosinci 1995 zastupovali náš oddíl Jan Kořínek (vpravo) a Tomáš Vojta. V čele stolu sedí postupický Pavel Zvarič, mimo jiné herecká hvězda filmu „Proč?“ o cestě fanoušků fotbalové Sparty do Banské Bystrice.

Jaro 1997. Emeritní předseda oddílu (funkce se vzdal o půl roku dříve) právě dorazil pozdravit tým áčka do pivnice U blanických rytířů po historickém postupu Vlašimi do 2. ligy

A o pár týdnů později přišel postup oslavit do zahradní restaurace U Ervína. Na snímku s tehdejší manželkou pozorují, jak František Krunert (Honzův předchůdce v roli předsedy) hlídá přípravu prasete. :-)

Dvojzápas ve vlašimské sokolovně v roce 1998. Honzovu partii sleduje František Innemann, vedle oslavence sedí 12letý Jan Starec, dnešní předseda Šachové školy STAMAT. Stojící Jaromír Snížek hraje proti Miroslavu Vyhnalovi, takže šlo nepochybně o vlašimské derby (B proti C). Vedle pana Vyhnala 18letý Jarda Pazdera.

Jan Kořínek v souboji s Lenkou Hessovou na malém turnaji na Velkém Blaníku. Partii se zájmem sledují Tomáš Vojta a Dan Houdek.

Honzo, všechno nejlepší do dalších let!    

11 reakcí na “Všechno nejlepší, Honzo!”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  Nazdar Honzo!
  Zdravím Tě při příležitosti Tvého krásného životního jubilea a přeji Ti k narozeninám vše nejlepší, pevné zdraví a hodně zážitků a radosti ze všeho, cokoli děláš a čímkoli se bavíš.

  Přiznám se, že mi hodnou chvíli trvalo, než jsem se přes různé odkazy a spoustu článků na vlašimském webu dostal zpět ke svému původnímu záměru, tedy abych Ti poblahopřál. Díky tomu jsem si ovšem po letech oživil Tvé nezapomenutelné působení ve vlašimském oddíle v posledním desetiletí minulého století. A následně tedy i vzpomínky na chvíle, kdy jsme se potkávali nejen za šachovnicí, ale i jako kapitáni našich mančaftů při vzájemných zápasech, či dokonce jako bafuňáři našich oddílů :-) na schůzích OŠS či na losovačkách oblastního přeboru v Praze. A nebo na různá setkání jen tak někde, při jakýchkoli příležitostech. Tvoje přítomnost mi byla vždy velice příjemná Tvou bezprostředností, kamarádstvím a takovým tím šmrncnutím rodáka z jižní Moravy.
  Hodně pozdravů z Čerčan !

  Tímto děkuji Tomovi coby správci těchto stránek za to, že máme místo, kam na ty vzpomínky chodit; ať už jsou ukryty ve fotografiích, či v textu okolo nich.

 2. 2
  Maťa píše:

  Všechno nejlepší, lovčický Ravanelli! :-)

 3. 3
  HonzaS píše:

  Ahoj Honzo,
  taky Ti přeju všechno nejlepší!

 4. 4
  Tom píše:

  Jarda Jágr, Katka Neumannová, Honza Kořínek – 15. února se rodí špičkoví sportovci. :-D Všechno nejlepší!

 5. 5
  Dan píše:

  Hodně štěstí a zdraví do dalších let Honzo! :-)

 6. 6
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Ahoj Honzo, tak hodně zdraví, pohody a hezkých partií, pokud ještě hraješ. Já jsem svou zatím poslední vážnou partii sehrál v únoru 2013. Letos jdu do důchodu, čas by byl, ale na mé úrovni nemám soupeře. Všichni, a hlavně ti vlašimští, jsou totiž poslední dobou nějak moc dobří. Zdravím Tě a rád vzpomínám.

 7. 7
  Maťa píše:

  Ad 6: Zdeňku, jak je psáno v článku, Honza hraje přebor okresu Hodonín za Ježov, poslední partii hrál před necelými 2 týdny. Na druhé šachovnici to nemá lehké, nastupuje proti papírově výrazně silnějším soupeřům. Zajímavé je, že se ta soutěž hraje na 7 šachovnicích, tomu se i Honza podivoval, když se po letech vrátil na Moravu. :-) https://www.chess.cz/soutez/druzstvo/2775/105056/

  Jinak Lukáš Filip na příští sezonu plánuje postavit 5členné družstvo, tak si myslím, že by se tam pro tebe místo našlo.

 8. 8
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Maťo, pokud budu hodně trénovat, tak poslední šachovnici bych mohl zkusit.

 9. 9
  Arnold píše:

  Honzovi jsem popřál dnes po telefonu.Když jsem si vzpomněl na rok 1997 den postupu,to jsme přijeli z Poděbrad k rytířům zapít hořkost prohry.Šel jsem oslovit Honzu oznámil že zřejmě nepostupujeme ale když bude chtít tu hořkost s námi zapít,ať přijde.Jenže neutekla ani čtvrthodina a s velkou radostí jsem Honzovi oznámil,že přece jen postupujeme.Jen chci dodat autorovi střípků,že jsem z prohry vůbec frustrován nebyl,jak to psal a o šibenici nikdy jsem nepřemýšlel.

 10. 10
  Honza K. píše:

  Ahoj kamarádi šachisté ! Moc vám všem děkuji za milá slova a věřte , že na ta léta s vámi rád často vzpomínám … A také dávám za příklad , vždyť šachová Vlašim je již dávno pojem . Dobře to řídíte , hrajete , prostě paráda . Já si šachové stránky Vlašimi nechávám většinou na neděli , to je pro mě opravdový svátek klidu … Nyní to bylo tak , že mně dnes volal Arnold a blahopřál mi . Jsme spolu v kontaktu , to ano , ale bylo mně divné , že by si mně zapsal do kalendáře ? Ale vše se vyjasnilo . Vaše stránky četl dříve nežli já . Fotečky mně oživily paměť , také si pamatuji Chotěboř ( myslím jme pak jeli do Havl. Brodu do krytého bazénu ) Na co ale nezapomenu , to je , jak jsem v Sázavě prohrál s M. Vilímovou – kojící matkou ! Paní Monika si během partie odskočila ( vedle do jiných prostor ) nakojila , přebalila … Nebyl jsem schopen cokoliv vymyslet ! Pan Standa Vojta mě pak , samozřejmě v žertu , strašil , že půjdu do Vlašimi pěšky ! Tož tak . Chlapi , kamarádi šachisté , ještě jednou díky ! Mějte se fajn ! Šachů zdar ! Honza K.

 11. 11
  Maťa píše:

  Dnes slaví 60. narozeniny legendární fotbalový kanonýr Slavie a československé reprezentace (jeden čas i trenér Vlašimi) Ivo Knoflíček! Píšu to sem, protože to byl spolužák Honzy Kořínka z učňáku, jestli se nepletu, tak chodili do stejné třídy. Honza pochází z Lovčic u Kyjova, Ivo ze Šardic, tyto vesnice jsou od sebe vzdálené cca 20 km. https://www.youtube.com/watch?v=YnQhf3oPnzI&t=46s

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist