TJ Spartak Vlasim
 • O oddílu

 • Ankety

  Kolik účastníků bude mít srpnový šachovo-sportovní tábor v Růžené u Milevska?

  Zobraz výsledky

  Nahrávání ... Nahrávání ...
 • Poslední komentáře

  • Tom o Czech open 2023: “Kluci mají po 3. kolech na svém kontě 2 body. Ríšu i Kubu lze dnes opět sledovat na onlinech (od…Čvc 22, 15:49
  • Tom o Litoměřice – Vlašim 6:2: “Včera byly v Pardubicích rozlosovány ligové soutěže pro sezona 2024/25. Vlašimské áčko hraje v 1. lize 6x venku, jinak je…Čvc 21, 07:46
  • Maťa o Czech open 2023: “Držím palce a dneska kluky zkontroluju osobně. :)Čvc 20, 10:59
  • Tom o Czech open 2023: “V Pardubicích včera odstartovaly hlavní turnaje. Fandit můžete Ríšovi a Kubovi, oba by v dnešním 2. kole měli být na…Čvc 20, 07:09
  • Maťa o Vsetín 2024: “V článku jsem zapomněl zmínit, že po cca 8 letech byla znovuotevřena kultovní restaurace U Trpaslíka. Ale už to není…Čvc 19, 22:50
  • Tom o Vsetín 2024: “Dopoledne (možná už od včerejška) nefungoval plugin na přehrání partií. Už je to OK (děkuji Ondrovi Vykoukovi za zprovoznění), tak…Čvc 19, 13:05
  • Jarda P. o Vsetín 2024: “Pěkně :-) !Čvc 19, 07:51
  • Cinzano z Bergeracu o Královský gambit is not dead!: “A já upřesním, že Královský gambit je pouze 2.f4. Tahle zajížďka přes Vídeň je pro ortodoxní vyznavače KG asi jako…Čvc 17, 14:31
 • Rubriky

28
Čvn

Vojta s Maťou se vydávají na Valašsko

Přebor města Vsetína býval velmi kvalitním turnajem, poslední roky už je z něj ale jen malá akce lokálního charakteru. To ale nic nemění na popularitě u hráčů Vlašimi, na 48. ročníku se představí Vojta Dudek a Ondra Matějovský a bylo by velkým překvapením, kdyby některý z nich nezvítězil. Ono ale asi ani tak nejde o vítězství, jako spíš užít si pár příjemných dní na Valašsku ve společnosti kamaráda Radka Zádrapy.


Ondra Matějovský na turnaji ve Vsetíně v roce 2022

Výkop je tradičně první prázdninovou sobotu a na programu je 7 kol tempem 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za tah.  Maťu jistě potěší, že se bude hrát ve svatostánku místních hokejistů Na Lapači. Šachisté Vsetína vlastní onliny soupravy, tak uvidíme, zdali je zprovozní (minimálně kvůli fanouškům Vlašimi by to udělat mohli). :)

Startovní listina

Stránky šachového klubu ve Vsetíně

Připomínka účasti Vlašimáků ve Vsetíně v posledních letech: 2022, 2020

Vzpomínka na Vsetín 2004

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 reakcí na “Vojta s Maťou se vydávají na Valašsko”

 1. 1
  Maťa píše:

  Čekám v Kolíně na Valašský expres, ve kterém už od Prahy sedí Vojta, u kterého by bylo velkým překvapením, kdyby turnaj nevyhrál. Tímto opravuji druhou větu, protože já mám výkonnostně blíž k těm za mnou, Vojta má navíc nyní podhodnocené elo (aspoň doufám :) ). Snad mi to neujede jako kdysi do Koutů nad Desnou. :)

 2. 2
  Tom píše:

  Tak sice nemáš nejvyšší elo, ale zase pro tebe mluví jiný faktory. Takřka domácí prostředí (Lapač) + povolený doping (slivovice). :-) Věřím, že Vojtu v souboji o 1. místo potrápíš. :-)

 3. 3
  Jarda P. píše:

  Tak na Vsetíně to bude hlavně o té slivovici ;-) . Ať vám chutná !!! :-)

 4. 4
  Anonym píše:

  :-)

  Rád bych si zatipoval v aktuální anketě vlevo od článků, ale jsem naprosto bezradný: podle čeho se bude posuzovat „nejlepší předvedený výkon“ na třech různých místech a dokonce ve více než třech různých turnajích?
  Kdyby to bylo např. v počtu vypitých panáčků, tak už bych určité vodítko pro rozhodování měl :bye:

 5. 5
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 4):
  Pardon, hlásím se k předchozímu komentáři; určitě jsem neměl v úmyslu ho posílat anonymně.
  Jen to netradičně a nepohodlně posílám z pláže, tedy z mobilu :bye:

 6. 6
  Maťa píše:

  Zdravím z centra Valašska! Včerejší remízou z pozice favorita jsem snad všechny přesvědčil, jak to s mými šancemi na první místo je. :) Byl bych rád, kdyby se mi podařilo skončit v první trojce, ale výsledek pro mě opravdu není to hlavní, mám to tady prostě rád.

  Onliny se dnes podařilo zprovoznit (včera nešly, ale partie jdou přehrát zpětně):

  https://view.livechesscloud.com/#38c2eedd-6d8d-4077-abe7-c5ca37f36a62

 7. 7
  Tom píše:

  Koukám, že si Maťa včera zahrál koncovku král proti K+S+J. A „zkušeně“ udržel remízu. :-)

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Tak to jsem si zas jednou zafandil !

  Mám dilema, zda svůj koment přidat pod turnaj ve Vsetíně, či v Klatovech. Jelikož jsem svůj fanouškovský den strávil na obou turnajích, přidám ho pod oba články. A to ve stejném obsahu, protože zážitky z celého odpoledne se mísily, nebo dokonce směrem ze Vsetína do Klatov gradovaly.

  Původně jsem měl záměr podívat se do Vsetína, jak se bojuje o špici v turnaji. Jelikož Ondra i Vojta ve Vsetíně hráli svědomitě (a tedy rozvážně a pomalu), poskytlo mi to dost prostoru si otevřít ještě pár partií z turnajů v Klatovech. Předem podotýkám, že příspěvek nebude o probírání a hodnocení variant, ale o čistě fandovském přístupu. A rovnou mohu uvést, že tolik emocí za jediné hrací kolo mi nemůže přinést např. ani celý šampionát ve fotbale (i kdybych na to koukal).

  Ve Vsetíně se hrálo již páté kolo (ze sedmi celkových), tak jsem (si) dneska přál oběma zmiňovaným protagonistům zahájení nekompromisního tažení na čelo turnaje. Sice se v obou partiích směle bojovalo, ale remízy po nevystřílení všech nábojů moji pozornost nasměrovaly následně přeci jen do Klatov.

  Jako první mě upoutalo utkání Jáchyma Slánského (turnaj B), který sehrál skvělou útočnou partii. Snad jen chvíli jsem měl starost hlavně o jeho znatelně horší čas a případné přešáhnutí. Jáchym ale s přehledem a zaslouženě partii nasměroval k vítěznému konci. Souběžně jsem zjistil, že velice slibně si ve stejném turnaji vede i Radek Vojta a moc jsem se těšil, až začne sklízet ovoce své aktivní hry a svou převahu převede do vyhraného postavení. Když však po zřejmě ne úplně výhodné výměně dam propásl i příležitost, kterou mu soupeř poskytl, postupně se dostal do prohraného postavení. To by ovšem nebyl bojovník Radek, aby to tak nechal! Po vynalézavém pokračování se totiž nepřesností a chyb jako poslední dopustil jeho soupeř, což pro Radka znamenalo celý bod.
  Jáchym a Radek se těmito výhrami ve čtvrtém kole dostali ve svém turnaji na dělení prvního místa bez ztráty jediné půlky!
  V klatovském A-turnaji z objektů mého zájmu byl na on-linech pouze Patrik Pýcha, který svou houževnatostí udolal soupeře, a asi ve zprvu spíše remízové věžovce přetavil soupeřovy nepřesnosti v celý bod, když v závěru ukázkově demonstroval postup výhry V+p x V. Patrikovi přeji, aby ho tato výhra nastartovala k cestě do předních pater tabulky.
  Mimo on-liny se v tomto kole v A-turnaji zadařilo i dalším mým želízkům v ohni: Míša Stein se výhrou dostal na padesát procent a můj oddílový kolega získal první půlku :-).

  Finále mého dnešního fandění (a tudíž i tohoto příspěvku) + velký obdiv patří ovšem Petru Havelkovi z klatovského turnaje seniorů (C). Jeho partie mi zprvu běžela na pozadí jiných, aktivněji sledovaných, a bylo mi líto, že Petr s pěšcem méně v koncovce asi směřuje k prohře. Když však ostatních sledovaných partií ubývalo, blíže jsem začal sledovat i Petrovu. Ten mě odměnil vyrovnáním šancí obou stran a napínavým průběhem různorodé koncovky, končící ve formátu remízové D x D+p, a dlouhou dobu dohrávané na přidávaném čase. Obdivoval jsem Petrovy pevné nervy; mě se podobný závěr přihodil nedávno a po pár tazích jsem se přehmátl a zabalil to. A tedy: pokud má někdo Petra v mysli zařazeného jako remízového krále, pak nechť si k tomu přidá: král-bojovník !!

  Přeji všem účastníkům letních turnajů do dalších bojů hodně šachových nápadů a výdrž, jakož i příjemný čas, strávený v místech pobytu.

 9. 9
  Maťa píše:

  Ad 7: Má partie s Amálkou byla celá zajímavá. Mohl jsem vyhrát už v zahájení (nevzal jsem si figuru), pak se hrála náročná koncovka dvou věží proti třem lehkým figurám, později 2 figury proti věži … dlouhý závěr pak v nekonečné časovce. Mat koněm a střelcem už prý Amálka někde na rapidu dala a i v partii se mnou bylo vidět, že o tom něco ví. Párkrát ale na půlminutě zaváhala, což se kvůli pravidlu 50 tahů v této koncovce nesmí. Partie byla ještě delší, než ukazuje online přenos, vypadla totiž na konci wifi. Zdravím ze Vsetína všechny čtenáře!

 10. 10
  Tomáš Gergelits píše:

  Tak dneska mě Ondra předběhl – než jsem to otevřel, tak už má hotovo! Gratuluji k výhře!

  Vojta dnes vypadá taky na výhru, tak vám oběma přeji zítra 100%-ní finiš :bye:

 11. 11
  Maťa píše:

  Dnes mám hotovo ještě dřív, můj soupeř se omluvil pro nemoc, a tak jsem v posledním kole vyhrál kontumačně… Vojta bojuje s Amálkou Zádrapovou o turnajové vítězství (Vojtovi stačí remíza): https://view.livechesscloud.com/#38c2eedd-6d8d-4077-abe7-c5ca37f36a62

 12. 12
  Tomáš Gergelits píše:

  Ááááá – Vojta jako jeden z odchovanců slavné Františkovy školy: „Innemannův pěšec“ jako vyšitý :-) :-).

 13. 13
  Tom píše:

  Maťo, ty tu svou dnešní výhru špatně podáváš. Správně má být: Soupeř se mě tak bál, že k partii raději vůbec nepřišel. :bye: Gratulace Vojtovi k 1. místu.

 14. 14
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Ondro, hezky, gratuluji. Pro mne to není bramborová medaile ale dělení 2. místa.

 15. 15
  Tomáš Gergelits píše:

  Též gratuluji Vojtovi a Ondrovi k dosaženému umístění!

  Vždy je těžší potvrdit papírové předpoklady (tím spíše na čele startovního pole), než zaútočit ze zadních řad.
  A hlavně – doufám, že jste si téměř týden, strávený na Valašsku, náležitě užili.
  Pokud byl na oslavu i panáček domácí slivovičky, přidávám se k vám též. Ta moje dorazila před týdnem a uzrála jen kousek vedle centra Valašska, v nedalekém Chvalčově. To je jen kousek přes kopec – Hostýn :bye: .

 16. 16
  Maťa píše:

  Díky za gratulace! Zatímco u Vojty jsou určitě oprávněné, protože první místo je holt první místo, přestože se to čekalo, u mě si tím nejsem tak jistý.

  Tom (13): To říkal i Petr Pisk. :)

  Zdeněk (14): I tak by se to dalo brát, nicméně ti kluci jsou přede mnou zaslouženě, mj. hráli na rozdíl ode mě s Vojtou. A neměli žádnou kontumační výhru, i když za tu jsem nemohl. :)

  Tomáš (15): Týden na Valašsku si stále užíváme, odjíždíme až v 8.53, takže nás tady čeká ještě jedna noc. A domácí slivovička pochopitelně byla. :)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist