TJ Spartak Vlasim
13
Úno

Vlašimští šachisté si v RŽL vedou dobře 

V sobotu 10. února se sjelo 66 šachistů do Stříbrné Skalice, aby zde odehráli již sedmé kolo RŽL 2023/24. Zbývají už jen dvě kola a budeme znát postupující do krajských soutěží. Turnaj A se hrál v místní knihovně na náměstí a ostatní dva turnaje v sokolovně.

     V turnaji A hrálo 16 TOP šachistů a měli jsme tam i jednoho zástupce z kroužků Domečku Vlašim, a to Jana Babického. Nasazen byl 14. a končil na 10. místě, uhrál celkem 9 bodů. Celý turnaj vyhráli borci z Vlašimi. První místo Michael Stein 12 bodů, druhý Daniel Zeman 11 bodů a 3. místo Jiří Petrášek, rovněž 11 bodů. Tentokrát se do turnaje A neprobojovala žádná z dívek.

     V turnaji B hrálo 26 dětí, i zde jsme měli jednoho zástupce Michala Škaryda, který sice startoval šestý, ale končil až na 12. místě (z chlapců 11. místo). První tři umístění v turnaji B si odvezli šachisté z Říčan, a to 1. Michal Strzolka 7,5 bodu, 2. Erik Soukup 7 bodů, 3. Filip Glasberger 7 bodů. Z dívek byla nejúspěšnější Lenka Kváčová se 7 body z Vlašimi, 2. z dívek Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice (celkově 21.) 4,5 bodu a 3. Alžběta Jindráková ze Sedlčan 4 body.

     V turnaji C jsme měli velká očekávání, neboť z 3. místa startoval náš Matěj Žížala, ale jeho 4 body, stačily jen na 7. místo (z chlapců 6.). Turnaj vyhrála Kateřina Mikešová z Říčan s 6,5 bodem, druhá z dívek desátá Lucie Hubková z Říčan a třetí Veronika Mikešová, celkově 11. místo se 4 body a také z Říčan. Nejlepší z chlapců byl Arsenii Ofitserov z Říčan s 5 body (celkově 2. místo), druhý z chlapců skončil Ota Jindrák ze Sedlčan, také s 5 body a i třetí z chlapců uhrál 5 bodů Michael Suk ze Stamatu Jiráskova Benešov. V tomto turnaji hrálo 24 šachistů.

     Vítězové si odvezli z turnaje poháry, diplomy a i hodnotné ceny. Drobnou cenu dostal každý z účastníků.

      Děkujeme pořadatelům za zorganizování turnaje, našim doprovodům za dopravu a hlídání dětí.

Výsledky

Fotečky

Pořadí RŽL po 7 odehraných turnajích: Celkové , Kategorie

(autorka článku: Marie Filipová)

1 reakce na “Vlašimští šachisté si v RŽL vedou dobře ”

  1. 1
    Duch Patrika P. píše:

    Na stránkách ŠŠ STAMAT si v některých zprávách o RŽL můžete přehrát i šachové ukázky z partií dětí, kteří hrají áčko. Ze Stříbrné Skalice jsem vybral hezkou výhru Míši Steina, ve zprávě o předchozím kole v Týnci zase najdete zajímavou partii Míši Blahoše. https://www.sachystamat.cz/

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist