TJ Spartak Vlasim
18
Bře

Vlašimské céčko vyhrálo Regionální soutěž

Před sezonou se zvažovalo, zdali vůbec 5členné družstvo do Regionální soutěže stavit. A dobře, že se tak stalo! Vlašimské céčko nejenže se dobře scházelo, ale i dobře hrálo!

O vítězství našeho týmu rozhodlo až závěrečné 10. kolo a přesvědčivá výhra na půdě Říčan 4.5:0,5. Pomohl i Pravonín, který remizoval s Postupicemi.

Momentky ze zápasu v Říčanech:

Vlašimské céčko táhla čtvřeřice Míroslav Lalouček, Radek Vojta, Zdeněk Ryšánek a Michal Blahoš. Pomohli ale i další:

Poděkování zaslouží i Ondra Matějovský, který tým jako nehrající kapitán dával dohromady.

V Pravoníně, který obsadil pěkné 3. místo, stálo družstvo na Miroslavu Horálkovi, Janu Veselém, Jáchymu Slánském, Adamu Slavíkovi a Janu Babickém.  Zde patří poděkování Lukáši Filipovi, který pomáhal s organizací.

Pro obě naše družstva, ve kterých hráli především mladí hráči, jsou to pěkné úspěchy. Gratulujeme!

Stránky Regionální soutěže

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Vlašimské céčko vyhrálo Regionální soutěž”

 1. 1
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Po dlouhých letech (nejmíň 10) jsem si rád zahrál v dobré partě, jak jsem byl zvyklý z minulosti. A opět jsme nejnižší soutěž vyhráli, jak jsem také byl zvyklý z minulosti. Tenkrát byli mými spoluhráči Standa Vojta, Franta Krunert, Míťa Vyhnal, Pavel Richtr, Milan Němec, Bílek, Hřebík… Kromě Pavla a Míťi už nikdo z nich nežije. Dnes hraju se spoluhráči o dvě generace mladšími: Radek Vojta (Standy vnuk), Michal Blahoš, Viktor Fanfrlík… Pouze Míra Lalouček a Tomáš Hašek jsou moje generace i když také mladší. Jsem rád, že jsem se k šachům vrátil. Celý ten čas, kdy jsem byl dosti pracovně vytížen, jsem to plánoval. Mé výsledky tedy nejsou nijak zvláštní (50 %), ale bavilo mě to moc. Doufám tedy, že družstvo „C“ bude postaveno i v příštím roce a že si zahrajeme vyšší soutěž a třeba se alespoň o něco málo ještě zlepším.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 1):
  Zdendo, hezky jsi to napsal!
  Asi to vidíme ze svých úhlů pohledu dost podobně, neřku-li dokonce stejně :-). Já ke svému nedávnému nijak slavnému návratu k šachovnicím přidám poupravený citát, který mi mluví z duše:
  „Nemusíš vstoupit dvakrát do téže řeky – ale to neznamená, že zbytek života musíš strávit na břehu“.

  Těší mě, že součástí článku výše je i fotografie, na které figuruje někdejší jednička a legenda čerčanského šachu.

  Gratuluji vašemu družstvu k prvenství v soutěži družstev! A těším se na nějaké další setkání, třeba i okořeněné „bojem o body“. Okolnosti pohybů některých mančaftů v soutěžích družstev nasvědčují tomu, že se potkáme už brzy :bye: !

 3. 3
  Maťa píše:

  Zdeněk (1, začátek komentáře): Pro zajímavost jsem se podíval, kdy jsi naposledy před říjnovým návratem sehrál vážnou partii. Bylo to 10. 2. 2013 na 8. šachovnici v zápase Vlašim B – Sázava (RP), kde jsi zaznamenal remízu s 16letým Pavlem Plechatou. Ale tenkrát už jsi víceméně nehrál, byla to tvá jediná partie v sezoně a dobový článek z klávesnice Tomáše Haška uvádí: „Trochu se nechal přemlouvat, ale nakonec po delší pauze k soutěžnímu zápasu nastoupil a doufám, že nelitoval. Sice se celou partii bránil, ale nakonec úspěšně!“ Poslední sezona, kdy jsi sehrál víc partií než dvě, byla 2006/2007. Zdroj: https://www.chess.cz/hrac/12022/

 4. 4
  Tom píše:

  Pro Zdeňka jsem ještě vyhledal pár informací k poslednímu okresnímu přeboru, který Vlašim“A“ vyhrála „se starou partou“. Bylo to v sezoně 1988/1989.

  Třeba výsledek z 3. kola: Vlašim“A“ – Netvořice 5:0
  Body za Vlašim: Krunert, Vyhnal, Vojta St., Sysel, Ryšánek

  Nebo pořadí nejúspěšnějších hráčů v OP (zdroj kronika Čerčan):
  1. Košata F. (hrál teď proti vám v dresu Říčan) 8 z 9
  3. Ryšánek Z. (Vlašim) 6,5 z 8
  6. Vyhnal Miroslav (Vlašim) 7 z 9
  7. Vojta Stanislav (Vlašim) 7 z 9
  9. Krunert František (Vlašim) 6 z 8

  Jednou se snad ve svých historických článcích dopracuji i k této sezoně a napíši o ní samostatný článek. Mimochodem, kdybys měl doma z tohoto období nějakou partii, fotku, tabulku nebo cokoli jiného, tak mi to prosím ofoť a pošli. Budu vděčen za jakoukoli drobnost.

 5. 5
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Děkuji Tomášovi G., Ondrovi a Tomovi V. za příznivé reakce na můj vzpomínkový „článek“.
  Tomášovi Gergelitsovi: Odpovím ti proticitátem, který se pro nás také hodí: „Ať jsem bit, jen když se peru.“
  Tome, díky za informaci z minulosti. Tenkrát nebylo všechno na internetu. Bohužel nemám ani fotografie, ani žádné tabulky, nic, než všech svých 98 partií, které jsem do minulé neděle za Vlašim sehrál. Možná by se mezi nimi našla nějaká solidnější. Podívám se.

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 5):
  „Ať jsem bit, jen když se peru.“

  Tak to jsi Zdeňku trefil! A to tím spíše, že přesně toto heslo razil (a asi pořád ještě razí :-) ) i výše zmiňovaný účastník vašeho posledního zápasu letošní sezóny – Franta Košata – a to již v dobách, kdy jsem s ním v osmdesátých letech minulého století sdílel šachovnice oddílu Slavoje Čerčany. To mu bylo zhruba polovina let těch současných ….

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist