TJ Spartak Vlasim
22
Pro

Vlašimáci se mezi elitou České republiky neztratili

Tomáš Vojta

V sobotu 19. prosince jsme společně s Robinem Hrdinou vyrazili směr Praha, abychom se zúčastnili Mistrovství České republiky v bleskovém šachu. Hrálo se v sále Kongresového centra ČVUT, a to ve třech různých kategoriích – muži, ženy a junioři. Základní část čítala 13 kol hraných švýcarským systémem a nejlepší 4 si to pak rozdali v play-off o titul přeborníka České republiky.

Já i Robin jsme se této akce zúčastnili poprvé a již jen samotná účast na této soutěži pro nás byla velkým úspěchem. O prestiži této akce svědčí i to, že všichni hráči musí přijít ve společenském oděvu. A navíc průběh natáčela Česká televize, která by o mistrovství měla vysílat hodinový pořád (dnes od 18h na programu ČT4). Partie předních šachovnic byly přenášeny on-line na internetu.

A teď už k šachům. Robin hrál v kategorii juniorů a ze 43 hráčů byl nasazen jako 26. Ze začátku se mu příliš nedařilo a po 5 odehraných kolech měl na svém kontě pouze 1 bod (těžko se tomu ale divit, když 4 z jeho soupeřů měli elo vyšší než 2150). Pak se ale rozjel a v následujících osmi kolech si připsal 5 bodů, výsledkem čehož bylo celkové 30. místo. Což vzhledem k nesmírně těžké konkurenci nejlepších juniorů republiky rozhodně není špatný výsledek ( i s přihlédnutím k tomu, že Robinovi je teprve 13 let).

  Robin Hrdina
Robin Hrdina

Výsledky základní části – kategorie junioři

play-off:

Semifinále: Tůma – Kratochvíl 2 : 0, Roubalík – Svoboda 1,5 : 0,5
Finále o třetí místo: Svoboda – Kratochvíl 2 : 1
Finále: Tůma – Roubalík 1 : 2

jsem v mužské kategorii na tom byl s nasazením velmi podobně jako Robin (24. ze 44). Hned v 1. kole se mi podařil husarský kousek, když jsem porazil našeho úspěšného reprezentanta Viktora Lázničku (elo 2637). V dalším průběhu jsem pak střídavě vyhrával a prohrával a po jedenácti kolech jsem měl na kontě solidních 6 bodů. Na závěr jsem sice 2x prohrál (ono je to taky těžké, když má člověk 50% bodů a do posledního kola dostane úřadujícího přeborníka  ČR v praktickém šachu Pavla Šimáčka – elo 2513 :-)   ), ale i tak jsem se svým výsledkem celkem spokojen. 6 bodů ze 13 sice nevypadá nijak impozantně, ale vzhledem k tomu, s jak silnými hráči jsem hrál, to není nic hrozného.

Tabulka s mými výsledky:
—————————————————————————————————————————————

Kolo   Jméno RtgFIDE Klub/Místo Výsl.
1 GM Láznička Viktor  2637 1. Novoborský Sk s 1 
2 GM Jírovský Miloš  2482 Sk Mahrla Praha w 0 
3 IM Orság Milan  2429 Sk Mahrla Praha s 0 
4 IM Konopka Michal  2448 2222 Sk Polabiny w ½ 
5 IM Jírovský Pavel  2323 Sokol Kolín s ½ 
6 IM Michálek Jan  2336 Tj Šakal Kozolupy w 0 
7 FM Roško Luboš  2313 2222 Sk Polabiny s 1 
8 FM Studnička Tomáš  2320 Sk Litoměřice w 1 
9 IM Tričkov Vasil  2312 Tj Bohemians Praha s 1 
10 GM Vokáč Marek  2479 1. Novoborský Sk w 0 
11 IM Přibyl Josef  2341 Sk Holdia Dp Praha s 1 
12 IM Jirka Jiří  2398 Tj Bohemians Praha w 0 
13 IM Šimáček Pavel  2513 Agentura 64 Grygov s 0 

————————————————————————————————————————————–

Výsledky základní části – kategorie muži

play-off

Semifinále: Navara – Žigo 2 : 0, Jírovský – Bernášek 2 : 1
Finále o třetí místo: Bernášek – Žigo 2 : 0
Finále: Jírovský – Navara 2 : 1

Rozbor partií z finálového zápasu naleznete na serveru 63+1

  Hrací sál
Hrací sál

 Tomáš Vojta
Že bych takto začal chodit i na zápasy družstev?  :-)  

Článek na NŠS , kde naleznete spoustu fotografií a i několik partií k přehrání (mimo jiné i Vojta T. – Jirovský M. Mít na konci trochu více času, tak bych třeba koncovku s kvalitou navíc vyhrál a Miloš se pak přeborníkem České republiky nestal  :-)   ).

10 reakcí na “Vlašimáci se mezi elitou České republiky neztratili”

 1. 1
  Nela píše:

  Robine dobrý,v tom bys mohl jezdit na žákovskou ligu.

 2. 2
  Tom píše:

  Tady je přímo odkaz na včerejší pořad České televize o Mistrovství ČR v bleskovce:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/20947129263-sach/

  Miloš Jírovský to je tedy opravdu reklama pro náš sport … :-(

 3. 3
  Dan píše:

  Gratuluji pánové k pěknému výsledku.
  Miloš Jírovský: Lidé se moc nemění. Viz jeho účinkování na turnaji ve Vlašimi před x lety. Kouzelné je, že vítězství mu nepřeje snad nikdo (viz diskuse na nss).

 4. 4
  Tom píše:

  Na stránkách Světlé nad Sázavou jsem našel spoustu pěkných fotek z MČR. Tady je odkaz:
  http://picasaweb.google.cz/chess.svetla/MistrovstviCRVBleskoveHre200902#

 5. 5
  Maťa píše:

  Dan: Ono fandit Miloši Jirovskému (píše se opravdu s krátkým „i“) snad ani nejde. Stačí si poslechnout ty rozhovory (např. „Když se mnou soupeř stojí na výhru, tak podle mě nemá ještě ani remízu…“ nebo „Se mnou nikdo 5 na 4 hrát nebude!“), tam je arogance až hrůza. A stylem hry si taky asi moc příznivců nezíská, i já si pamatuju jeho vystoupení na Vánočním turnaji 1999, kdy shodil Sergeeva v pozici K+V proti K+V…

 6. 6
  Honza S. píše:

  Gratulace k pěkné účasti na mistrovství, klukům to v obleku sluší! Co kdybysme začali hrát povinně v obleku? Sako potřebuju, oddíl by mohl na krejčovský salón něco přispět. :-)

 7. 7
  Tom píše:

  I já si pamatuji jak Milouš tuto koncovku u nás tahal. Byl pak okolo toho docela velký spor a dobře si pamatuji i sprosté výlevy kolínského hráče. A tohle je pak mistrem republiky … :-(

 8. 8
  Tom píše:

  Honza S.: ty obleky mají něco do sebe. Sice nejraději hraji v létě v kraťasech a vytahaném tričku, ale rozhodně to vypadá mnohem lépe, když se k šachům zasedne v obleku.

 9. 9
  JarŠmíd píše:

  Kouzlo kravat a obleku fungovalo u nas v KP druzstev v Horicich B letos 4. kola http://www.sachyhorice.wz.cz/?idir=10t&file=kp04 pak prijel Jicin s velmistry http://www.sachyhorice.wz.cz/?idir=10t&file=kp05 a zaklinadlo skončilo. Ale utrcite je to pro sponzory lepsi nez když se hraje v někde v montérkách …

 10. 10
  Tom píše:

  Tak máme za sebou další MČR v bleskovce, kterého se letos zúčastnilo hned kvarteto Vlašimáků. Kromě mě ještě v kategorii mládeže David Zvára, Robin Hrdina a Jirka Rýdl.

  Dopadli jsem podobně jako loni, takže žádná ostuda, ale ani díra do světa. Nicméně již jen účast na této prestižní akci je pro nás všechny úspěchem.

  Výsledky: http://chess-results.com/tnr40393.aspx?art=4&lan=1&m=-1&wi=1000

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist