TJ Spartak Vlasim
24
Úno

Vlašim – Neratovice 3,5:4,5

Ani nejsilnější sestava, jaká kdy za 75 let existence šachového oddílu ve Vlašimi v soutěžích družstev nastoupila (průměrné elo 2323!), nezabránila porážce v 9. kole 1. ligy. A tak se místo pokukování po medailových příčkách opět budeme muset ve vyrovnaném středu tabulky soustředit na to, abychom se nepřimíchali do boje o záchranu (sestupují hned 4 týmy).

Proti silnému týmu Neratovic se o výsledku rozhodlo na prvních 4 deskách. Dobré partie sehráli bílými Jirka Rýdl a Martin Horák, bohužel ale v okamžiku, kdy oba měli pěšce více, nedokázali najít správná pokračování a soupeři se vysmekli do remízových koncovek. Naopak černými se našim hráčům partie hrubě nepovedly. Ríša Mládek i Ondra Mejzlík se zamotali již v zahájení a hladce prohráli.

Po remíze na páté a osmé desce se tak za stavu 2:4 pokoušeli alespoň bod vybojovat Kuba Vojta a Robin Hrdina. A nebylo daleko k tomu, aby se jim to povedlo. Kuba si připsal cenný skalp soupeře s elem 2389 a Robin celou partii mačkal Lukáše Jandourka jak citron a jen škoda, že v závěru minul krásnou výhru ….

Kuba partii sám okomentoval …


Dramatický závěr zápasu sledují hráči obou týmů.

Těsná prohra mrzí, ale nedá se nic dělat, ve vyrovnaných zápasech s tak kvalitními soupeři rozhodují maličkosti a Neratovice byly tentokrát o fous lepší. V předposledním 10. kole se v neděli 6. března utkáme s družstvem DP Praha a chtělo by to získat alespoň bod, který by nám dal jistotu prvoligové příslušnosti i pro nadcházející sezonu.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

40 reakcí na “Vlašim – Neratovice 3,5:4,5”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Výsledky 10. kola:
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5&art=3&rd=10&turdet=YES

  Zachránění bohužel ani zdaleka nejsme (i díky Oaze, která schytala v hospodě hodně nepublikovatelných označení), budeme muset zabrat ještě v kole posledním.

 2. 33
  Honza Šťastný píše:

  Jako nedivím se vám, že jste je v tý knajpě asi zrovna nechválili…Na druhou stranu když někdy v úplně odlišně silných sestavách nastupovaly kvůli kolizi s Německem apod. během sezony jiné týmy, třeba Lysá, nikdo to neřešil…No snad to nakonec dopadne dobře pro oba týmy, byť pro nás to celkem s jistotou znamená nutnost vyhrát..

 3. 34
  Tomáš Gergelits píše:

  Prostě je zaděláno na opravdové derby se vším všudy :-) . Co by to bylo za regionální zápas, ve kterém by už o nic nešlo. Tak se koukejte všichni za čtrnáct dní snažit :-) .

 4. 35
  Tomáš Gergelits píše:

  A aby nebyla řeč jen o sestupových možnostech obou regionálních týmů, pořád má družstvo Vlašimi nikoli jen teoretické, ale docela i praktické šance na bronzovou příčku! Tak ať se za čtrnáct dní daří!

 5. 36
  Honza Šťastný píše:

  Jo, je to svým způsobem cvoklý, že výsledek jedné partie může být hranicí mezi bronzem a sestupem…

 6. 37
  Robin píše:

  Já si teda nepamatuji, že bychom o Oaze řekli něco nepublikovatelnýho.

 7. 38
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 34, 35) … za čtrnáct dní …

  Pardon. Zúčastnění určitě vědí, ale abych nemátl fanoušky či kohokoli dalšího, tak musím opravit, že poslední kolo se hraje nikoli za čtrnáct dní, ale za tři týdny.

 8. 39
  Tom píše:

  Robin 37: Záleží co si představuješ pod slovem nepublikovatelný, já si tedy na adresu Oazy vybavuji několik peprných výrazů. :-)

 9. 40
  Maťa píše:

  Můj výsledkový souhrn pro Benešovský deník: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/vlasimi-i-pres-remizu-hrozi-sestup-ve-hre-i-historicky-bronz-20220308.html.

  K použité fotce jsem poslal trochu jiný text, kde jsem zmiňoval věkový rozdíl mezi Kubou a panem Přibylem. Vzhledem k tomu, že je fakt velký, jsem nepovažoval za nutné psát, kdo je kdo. Ale jak koukám, asi jsem měl. :-)

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist