TJ Spartak Vlasim
07
Pro

Vlašim – České Budějovice 4,5:3,5

První těžkou zkoušku má za sebou vlašimské áčko. A obstálo v ní! I bez tří opor, které hrály o víkendu Extraligu, dokázalo porazit silný tým Českých Budějovic. Soupeři jsme tak vrátili loňskou porážku (tehdy ještě v 1. lize) a zůstáváme v čele průběžné tabulky.

Utkání načaly 2 rychlé remízy, jedna v 9. a druhá v 11. tahu. Samozřejmě nic nekazily, ale pochvalu si za ně David a Vojta určitě nezaslouží. Další remíza se urodila na páté desce, ta už byla ale o poznání bojovnější:

Do vedení se dostali hosté po výhře na předposlední šachovnici. Kryštof si až příliš optimisticky sebral pěšce na a7 a pak mu zatoulaná dáma chyběla v obraně. Srovnat dokázal Ondra, který ukázal, že nejvyšší elo, jaké kdy měl (2351), nemá jen tak náhodou. :-)

Po časové kontrole skončily v podstatě současně partie Nely a Mati. Nela sice měla v koncovce pěšce méně, ale s ubráněním remízy v různopolných střelcích neměla potíže. Pozice Mati se mi v reálu nelíbila, ale komp ukazuje, že měl vše pod kontrolou. :-) I tato partie skončila dělbou bodu.

Za stavu 3,5:3,5 tak o výsledku rozhodovala věžovka, kterou jsem hrál s velmistryní Richtrovou. V průběhu partie jsem stál hůře, ale v koncovce už lépe a nakonec z toho byl klíčový bodík.

Bylo to vybojované vítězství (a možná o to cennější) se silným soupeřem. Dobrý oběd a 2-3 piva na Vorlině jsme si určitě zasloužili! :-)

V posledním letošním kole si zahrajeme 18. prosince v Táboře a určitě se pokusíme udržet sympatické umístění v tabulce.

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

17 reakcí na “Vlašim – České Budějovice 4,5:3,5”

 1. 1
  Blanka píše:

  V Táboře proti sobě hrají:
  Civín -Mládek
  Borkovec- Mejzlik
  Vybíral- Zvolensky
  Hák- Dudek
  Hrubý- Vojta
  Meszáros- Voříšek
  Rosenzweig- Pýchová
  Mindl- Matějovský

 2. 2
  Blanka píše:

  David prohrál. 0-1.

 3. 3
  Blanka píše:

  Tomáš vyhrál. Srovnavame 1-1.

 4. 4
  Blanka píše:

  Vojta vyhrál. Maťa prohrál. 2-2.

 5. 5
  Blanka píše:

  Ríša vyhrál. Vedeme 3-2.

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Držíme palce ať to dotáhnete !

 7. 7
  Blanka píše:

  Kuba vyhrál. 4-2.

 8. 8
  Vojta M píše:

  Jak stojí Nela a brácha?

 9. 9
  Blanka píše:

  Ondra remizoval. Vyhráli jsme!

 10. 10
  Zdeňka píše:

  Hurá, to jsou nervy!!!

 11. 11
  Blanka píše:

  Nela bohužel prohrála.

 12. 12
  Zdeňka píše:

  Škoda, i tak se půjde vesele do nového roku. Moc gratuluji

 13. 13
  Tom píše:

  Po 5. kole máme v tabulce 5 bodů náskok. Pěkný. :-D

 14. 14
  Maťa píše:

  Na webu našich soupeřů je reportáž ze včerejšího utkání od kapitána Tábora Milana Borkovce. https://www.sokolta.cz/2022/12/19/cestna-prohra-s-lidrem/

 15. 15
  Zdeňka píše:

  Ondra říkal, že byl moc rád, když Vlašim dala 4 body, protože mu nebylo vůbec dobře a raději nabídl remízu. Měl odhad, dneska padnul.

 16. 16
  Blanka píše:

  Přeji Ondrovi brzké uzdravení. Bez Ondry by Vlašim nevyhrála, protože by chyběli dva hráči v sestavě. Já s Kubou naplánovala cestu z Prahy rychlíkem. Na Hlaváku jsme ale zjistili, že někdo skočil v Olbramovicích pod vlak a náš vlak nejede a nejezdí ani vlaky z Benešova. Volala jsem Ondrovi a ten pro nás obětavě dojel na Opatov a pak ještě nabral Vojtu Dudka v Benešově. V autě už vezl Ríšu, s tím byl ale domluvený dopředu. Dojeli jsme akorát na zahájení zápasu. Ještě jednou tak moc Ondrovi děkuju.

 17. 17
  Maťa píše:

  Zápas to byl dramatický a velký tabulkový rozdíl vidět určitě nebyl. Předpokládám, že dosavadní předposlední místo Tábora je jen dočasné, Táborští mají silný tým a podle mě se v pohodě zachrání (největší papírové favority už mají za sebou). Když jsem v nadějné („neprohratelné“) pozici udělal hrubku a prohrál, obával jsem se, že nás to bude stát minimálně dva body, možná i všechny tři. Naštěstí to nakonec vyšlo dobře. :-)

  Blanka: Tak Vojtu jsme v Benešově teoreticky mohli vzít i my, asi by se to těsně stíhalo. Ale samozřejmě jsem byl rád, že pro něj ochotně zajel Ondra, pro kterého to bylo o dost menší zdržení a minimální zajížďka, my bychom to měli delší o víc než 20 km. Kubova doprava už by se řešila o dost hůř… :-)

  Na webu Tábora jsou komentované diagramy ze všech partií zápasu a s Tomášem Vojtou jsme se shodli, že na nich autor článku Milan Borkovec ukázal vše podstatné. https://www.sokolta.cz/2022/12/21/jooo-slaba-zakladni-rada/

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist