TJ Spartak Vlasim
27
Úno

Vlašim C – Zruč 0,5:4,5

Tuto neděli si vlašimské céčko připsalo svou první prohru sezóny. Nutno podotknout, že ačkoliv  je výsledné skóre hodně děsivé, zápas byl poměrně vyrovnaný. Jako první skončila partie na čtvrté šachovnici. Tady byla škoda promarněné šance v zahájení, Vojta Vopálka mohl již v desátém tahu získat rozhodující materiální převahu.

Voldán Václav – Vopálka Vojta po 10.Vg1

Po 10…Jxd5 11.Sxe7 Jxe7 (nebo 11.Sxd5 Sxg5 ) ztrácí bílý figuru. Černý místo toho udělal rošádu a po Dd2 Jxd5 a následných výměnách přešla partie do koncovky. V ní Vojta postupně ztratil dva pěšce a partii prohrál.

Mezitím se Jarda Pazdera na druhé desce dopustil hrubé chyby a ztratil čistou věž. Sice se pak snažil bojovat, ale soupeř  žádnou velkou chybu neudělal a o výsledku nebylo pochyb.

Ještě před koncem Jardova snažení však skončil hrubkou souboj na třetí šachovnici. Této partie je obzvláště škoda. Filip Vopálka hrál dobře a zdálo se, že dovede partii do zdárného konce. Pak ale černý pohrozil matem na g2 , Filip hrozbu přehlédl a nechal si ho dát.

Ke svému druhému zápasu nastoupila Blanka Voříšková. Hrála pěkně, po většinu partie měla drobnou výhodu, v koncovce však chybovala a tak jsme i tady prohráli. Jako poslední jsem na první šachovnici dohrával já. V zahájení jsem získal značnou převahu, pak jsem však nepostupoval dostatečně důrazně a většina výhody se rozplynula. Sušit pozici a čekat na chybu se mi za rozhodnutého stavu nechtělo a tak jsem nabídl remízu, která byla okamžitě přijata.

Nakonec tedy vysoká prohra 0,5:4,5, našeho zaváhání okamžitě využily Postupice a posunuly se před nás na první místo. V příštím kole, které proběhne až za tři týdny, nastoupíme proti silnému Neveklovu a vzhledem k MČR mládeže v Koutech bude možná úspěchem tým vůbec poskládat. Uvidíme.

Nedařilo se ani druhému našemu družstvu, když Pravonín podlehl na domácí půdě béčku Zvole.

Stránky KP

(autor článku: Standa Vávra)

9 reakcí na “Vlašim C – Zruč 0,5:4,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ten obrat, kterým mohl Vojta Vopálka získat vyhranou pozici, znám dobře z vlastní zkušenosti. Někdy před 25 lety mi ho totiž ve vzájemné partii názorně převedl nejpopulárnější člen našeho oddílu a patron béčka Lukáš Vonderka :-) . Měl tenkrát koně na c6, takže jsem ztratil jen pěšce, ale i to Lukymu k výhře stačilo…

 2. 2
  Tom píše:

  Předpokládám, že Vojtík tento obrat taky už viděl. Když ale hraje partii jak bleskovku, tak se není moc co divit, že si toho nevšiml.

  Jinak ten příští termín (neděle po MČR mládeže) je tradičně trestem pro oddíly pracující s mládeží. Snad se nějak družstvo postavit podaří.

 3. 3
  Maťa píše:

  Tom (2): Měli by to znát oba – Vojta i Vašek. Tempo partie muselo být z obou stran šílené – 58 tahů za cca 1,5 hodiny… A ten obrat tam byl dvakrát, poprvé ve „vonderkovské“ podobě s koněm na c6.

  S názorem ohledně termínu po MČR souhlasím, ale zrovna céčko by to letos zasáhnout nemuselo.

 4. 4
  Tom píše:

  Já už jsem si říkal loni, že bychom měli požádat o to, abychom v tento termín alespoň hráli doma. Jenže jsem na to pak zapomněl … Ono taky když se losuje v červenci (2. liga), tak kdo má myslet na nějaký březnový termín. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Od 9 hodin hraje céčko v Neveklově předposlední kolo RSD. Tým by měl nastoupit v sestavě:

  1. Jaroslav Pazdera
  2. Anna Zlámaná
  3. František Helebrand
  4. Filip Vopálka
  5. Jan Svoboda

  Pravonín má doma Sázavu B, zde sestavu neznám. Držím palce oběma týmům!

 6. 6
  Marie F. píše:

  U nás už je dohráno – 4 : 1 vyhrál Pravonín.
  Horák – Kotzot 1/2
  Zeman – Pešta 1:0
  Kůra – Matoušek 1:0
  Kubec – Štědrová 1:0
  Mrázková – Žoudlíková 1/2

 7. 7
  Maťa píše:

  Céčko prý prohrálo 3:2. Vyhrál Franta, remizovali Filip a Anča.

 8. 8
  Tom píše:

  To je škoda (ten Jarek je úplně z formy, prohrát podruhé za sebou … :-) ), Postupice totiž rovněž ztratily. Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr379035.aspx?lan=5&art=3&rd=10

 9. 9
  Maťa píše:

  Čelo tabulky po 10. kole:

  1. Postupice 23
  2. Neveklov 22
  3. Vlašim C 22

  A příště finále Postupice-Neveklov – říkal jsem panu Filandrovi, aby se to taky hrálo v Chotýšanech (bude tam hrát naše áčko i céčko).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist