TJ Spartak Vlasim
14
Pro

Vlašim B – Zdice 3,5:4,5

V posledních kolech jsem chválil výkony béčka v Krajském přeboru, tentokrát tomu tak ale nebude. Nedělní zápas se nám totiž nepovedl a po matném výkonu jsme sice těsně, ale docela přesvědčivě podlehli papírově slabším Zdicím. Ve vyrovnané tabulce nám to ale zase tolik neuškodilo a zůstáváme na průběžném 3. místě.

3 prohry bílými, navíc v hodně nepovedených partiích, je moc.  Kryštof pochybně obětoval v zahájení figuru a prohrál v miniaturce, Standa nezvládl dračí variantu sicilské a rovněž stál na prohru po pár tazích. Napínavější to bylo u Nely, ale skoro se nechce věřit, kolik chyb naše hráčka nakupila mezi 25.-35. tahem …

Dobře jsme stáli na posledních dvou deskách, ale Roman převahu pěšce v bod nepřetavil a pan Innemann o svou výhodu přišel ukvapenou obětí věže. Pochvalu zaslouží David, který šachy už roky nehraje a dokázal vydřít remízu s kvalitním soupeřem.

Snadno vyhrál Ondra a po napínavém boji se to povedlo i mně.

Nedá se nic dělat, vždycky se zápas nepovede. Na opravu si béčko bude muset počkat do 15. ledna, kdy zajíždí do Kostelce nad Černými lesy.

Tabulka po 5. kole:

Stránky KP

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Vlašim B – Zdice 3,5:4,5”

 1. 1
  Tom píše:

  Béčko prohrálo 4,5:3,5.
  Výsledky 6.kola KP:
  http://chess-results.com/tnr679060.aspx?lan=5&art=3&rd=6

 2. 2
  Maťa píše:

  Těsná prohra asi bohužel odpovídala průběhu utkání. Patrik i Roman celkem brzy využili chyb soupeřů a s přehledem dotáhli své partie do výher (Roman tím oslavil dnešní 24. narozeniny). Míra i Míša asi pokazili už zahájení – Míša teda pak bojoval až do koncovky, ale asi to soupeř měl pořád pod kontrolou, i když se trochu zapotil a partie nakonec byla docela dlouhá. Nelina partie se rozhodla v ostré pozici v časovce, ale nejspíš už po zahájení stála hůř. Moje partie nevybočila z rovnováhy, přestože jsem si myslel, že stojím líp, a dvakrát jsem odmítl remízu. Standa stál lépe, ale soupeř ho udržel. Za stavu 4:3 pak dlouho Kryštof zkoušel soupeře utýrat v opticky lepší koncovce, zkušený Vrabec ale remízu udržel. Zápas jsme zakončili společným obědem v Uhlířských Janovicích, to bylo fajn. Méně fajn už bylo (kromě ztráty 3 bodů), že jsem v hrací místnosti nechal mobil a všiml si toho až v Benešově. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist