TJ Spartak Vlasim
18
Pro

Vlašim „B“ – Říčany „E“ 3,5 : 4,5 (2,5 : 5,5)

Tomáš Hašek

Podivný nadpis článku má jednoduché vysvětlení. V zápase, ve kterém jsme chtěli vzít body vedoucímu družstvu soutěže, udělal fatální chybu kapitán domácích, když v sestavě na zápas prohodil dva hráče domácích tak, že nerespektoval soupisku družstva domácích, a tak výsledky na 6. a 7. šachovnici byly kontumovány ve prospěch soupeře.

A protože Standa Vávra svoji partii vyhrál, přišli jsme o jeden bod. Útěchou pro něj je skutečnost, že na ELO se mu vítězství počítá. Zklamáním pro mne je netečnost Standy a Jardy Pazdery . Vůbec jim nebylo divné, že jsem je posadil opačně, než k zápasu ve Zvoli, kde také hráli vedle sebe…asi se jim natolik líbily barvy jejich figurek, že jim bylo líto je měnit…

Ale už dost nářků, vrátím se raději k samotnému zápasu. Ten se pro nás nevyvíjel vůbec špatně. David Zvára si připsal další skalp silnějšího soupeře. Ten asi jediný v hrací místnosti viděl svůj prospěch z oběti věže a figury. David si hrozbu správně pokryl a v klidu si připsal bod. Jarda Pazdera naopak nenašel správnou obranu proti hrozbám soupeře a poměrně rychle ztratil figuru a posléze partii .. 1 :1.Výhry za domácí si připsali i Tomáš Vojta na 1. šachovnici, který je letos ve vynikající formě a korálky vítězství navléká s neúprosnou pravidelností, a již zmiňovaný Standa Vávra, když svému soupeři nedal žádnou šanci. Rázem jsme vedli 3:1 a čekali na jeden a půl bodu, které by postačovaly k vítězství. Franta Innemann po nevýhodě v zahájení nadějně obětoval kvalitu a podle mého letmého pohledu získal nadějnou protihru. Posléze si však vzal kvalitu zpět a záhy toho litoval.. 3:2. Na 4. šachovnici statečně vedl černé kameny Ondra Staněk, ale v partii vedoucí k remíze se nevyvaroval hrubky a prohrál, 3:3. Na 3. šachovnici jsem si vypil kalich hořkosti osobně až do úplného dna. V partii, která se nejspíše chýlila k remíze, podcenila moje soupeřka v honbě za prosazením svého pěšce do dámy zdvojení mých věží své na 7. řadě. Rázem jsem byl o 3 pěšce bohatší a k mé spokojenosti stačilo udělat za 2,5 minuty 7 normálních tahů (například střídavě šachovat osamoceného krále…). Šest se mi jich jakž takž povedlo, ale sedmý (čtyřicátý) to korunoval, a já nabídl soupeřce věž. Ta ji bohužel přijala a já se poroučel od šachovnice s nulou… Na 8. šachovnici nezopakoval svůj vítězný výkon z minulé neděle Dan Houdek, a v partii plné zvratů, kde nejdříve měla navrch soupeřka, pak Dan a nakonec mírně opět soupeřka,nakonec remizoval. Nutno podotknout, že remízu přijal v okamžiku, kdy se dozvěděl, že zápas je již díky kontumaci prohraný.

Nezbývá, než konstatovat, že svoji chybu se sestavou už nikdy nezopakuji a že naše družstvo bude mít v dalších zápasech více štěstí a nějaká vítězství si ještě připíše!!!

Tomáš Hašek, kapitán družstva

Tomáš Vojta (2317) – Pavel Šindelář (2045) 1:0

František Innemann (1906) – Martin Vít (1960) 0:1

Tomáš Hašek (1834) – Jarmila Voráčková (1894) 0:1

Ondřej Staněk (1708) – Milan Vitouš (1893) 0:1

David Zvára (1750) – Hynek Chromovský (1779) 1:0

Jaroslav Pazdera (1635) – Dušan Malý (1644) 0:1

Stanislav Vávra (1713) – Pavel Havlíček (1638) 1:0

Daniel Houdek (1737) – Anna Malá (1585) 1/2

6 reakcí na “Vlašim „B“ – Říčany „E“ 3,5 : 4,5 (2,5 : 5,5)”

 1. 1
  Maťa píše:

  Stane se, zrovna v Říčanech to znají z vlastní zkušenosti… Téměř vyhraného zápasu je škoda, ale jedeme dál, béčko hraje zajímavá utkání, byť je to většinou o nervy… :-) O záchranu se bát nemusíme (poslední Sedlčany těžko dosáhnou na našich 7 bodů), tak ještě zkusíme postup, ne? :-)

 2. 2
  Hermelín píše:

  Sedlčany nejsou poslední !!!!!!!

 3. 3
  Maťa píše:

  Aha, tak to se městu sýrů omlouvám! A chci věřit, že Hermelínova věta bude platit i po 11. kole!

 4. 4
  Hermelín píše:

  No ještě jednou prohrajeme (Brodce) a pak to začne … Sendražice B, Říčany D atd. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  No, jenom aby si pro změnu v Sendražicích a Říčanech neříkali:“Máme sice 0 bodů, ale naštěstí ještě Sedlčany před sebou…“ :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Ještě dlužím tradiční informaci, jak si vedli naši hráči ve službách jiných oddílů. Vojta Mejzlík ve 2. lize přispěl výhrou nad Davidem Mazánkem (1901)k bezproblémovému vítězství Hradce Králové „B“ na půdě zatím poslední Lysé n/L „B“ v poměru 6,5:1,5. Stejně hladce vyhrál i v RP Benešov v Sedlčanech, na čemž se podílel i Martin Nguyen výhrou nad Karlem Peterem (1700), letošní posilou Sedlčan.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist