TJ Spartak Vlasim
05
Led

Vlašim B – Oaza B 3,5:4,5

Jen týden poté, co se v 1. lize utkala áčka Vlašimi a Oazy, se ve 2. lize střetla i béčka. Zatímco souboj áček byl jednoznačnou záležitostí, v souboji béček to bylo o poznání vyrovnanější. Bohužel ale ani tentokrát se nám body vybojovat nepodařilo, ale zápas to byl pěkný a za těsnou porážku se silným soupeřem se stydět nemusíme.

Utkání pro nás začalo velmi dobře. soupeřka mi dala těsně před Vánoci hezký dárek v podobě rychlého matu.

Z vedení jsme se ale dlouho neradovali. David Zvára se přišel po dvou letech podívat, jak vypadají figurky, a těžko to v souboji s talentovanou Annou Lhotskou mohlo dopadnout jinak, než jak to dopadlo. O půl bodu jsme přišli v partii Kuby Voříška:

Kawulok M. – Voříšek J. pozice po 25. tahu bílého:

Kuba se teď po 25…Kf8 26.Jh7+ Kf7 27.Jg5+ smířil s remízou opakováním tahů. Škoda, že ho nenapadlo 25…Vxg5 26.fxg5+ Kg6!!, po kterém se bílý může vzdát. Černý má materiál navíc, k tomu hrozí Vxc2 nebo d3 a bílý nemá vůbec nic.

Tato remíza jakoby začala převažovat misky vah na stranu soupeře. Prohrál Ondra Matějovský, který měl tu smůlu, že proti němu nastoupil Vašek Svoboda (elo 2395) a rozdíl ve výkonnosti byl příliš veliký. Podruhé během 8 dnů nastoupil Kuba Vojta proti Janu Oreskému, podruhé měl černé a podruhé prohrál. Kuba svoji partii okomentoval a níže si ji můžete přehrát:

Za stavu 1,5:3,5 vykřesal po dobrém výkonu naději Ondra Mejzlík.

Vzhledem k tomu, že Nela Pýchová přehrávala Oldu Vedrala, tak o osudu zápasu rozhodoval David Zvolenský. Zde bohužel ale náš hráč nezvládl manévrování ve střední hře a hrubou chybou partii zahodil. Nela svůj souboj dotáhla snadno (pominu tedy časovky, do kterých si nesmyslně leze) do vítězného konce a stanovila tak skóre minizápasu ženy versus muži na 2:1 pro něžné pohlaví. :-)  

Hezký a bojovný zápas (pouze s jedinou remízou) jsme pak podrobně rozebrali u piva na Vorlině. Domů jsem dorazil až kolem půl deváté. :-)  

První prohra v sezóně nás odsunula na 4. místo tabulky, ale i toto umístění je po 5 odehraných kolech velmi dobré. V kole šestém nás čeká 16. ledna další silný pražský tým Pankrác B. Držte palce, ať z toho tentokrát nějaké body jsou.

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

8 reakcí na “Vlašim B – Oaza B 3,5:4,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ondra Mejzlík je specialistou na koncovku věže a střelce proti věži, tak bych mu docela věřil na bod, i kdyby soupeř neudělal tu hrubku. Připomeňme si, jak Ondra vyrovnal s Ježkem v Líních na 4:4: https://www.sachyvlasim.cz/?p=44916. Naopak za slabší stranu to dokázal proti Bramborovi i přes pokročilou hodinu udržet :-) : https://www.sachyvlasim.cz/?p=18686. Ale samozřejmě by záleželo na tom, jak by se bránil David Výprachtický. Že by ho ale nečekalo nic lehkého je jasné, krátce po našem posledním zápase v této koncovce porazil v Baku David Navara exmistra světa Ananda…

 2. 2
  Blanka píše:

  Dnes hraje béčko s Pankrác B v sestavě:

  1. Mejzlík Ondřej
  2. Pýchová Nela
  3. Hrdina Robin
  4. Zvolenský David
  5. Vojta Tomáš
  6. Křížek Kryštof
  7. Pýcha Patrik
  8. Matějovský Ondřej

  Držím palce!

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Soupeři zatím vedou 2:1 po prohře Ondry a mé a Robinově remíze. Dá se asi očekávat těsný výsledek.

  1. Sokolov A.
  2. Doležal R.
  3. Postupa P.
  4. Petr J.
  5. Plešek J.
  6. Šindler M.
  7. Straka J.
  8. Vičar P.

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Bohužel prohráli Kryštof i Maťa, a tak je zápas téměř jistě ztracen. Rozdíl ve skóre by měl snížit Tomáš, v koncovce zkouší prorazit David, u Nely je na stole vyrovnaná koncovka.

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Nela a David remizovali. Za rozhodnutého stavu dohrává Tomáš.

 6. 6
  Patrik P. píše:

  Tomáš prý nakonec dotáhl zajímavou pozici do výhry. Celkově tedy prohra 3:5.

 7. 7
  Tom píše:

  Výsledky 6. kola:
  http://chess-results.com/tnr571484.aspx?lan=5&art=3&rd=6

  Dnes byl bohužel soupeř nad naše síly.

 8. 8
  Maťa píše:

  Škoda, že jsem nedotáhl nadějnou pozici do konce, nebo teda spíš škoda, že tu pozici neměl někdo jiný, já v této sezoně asi nedotáhnu nic. :-( :-) Za případného stavu 4:3 by závěr Tomášovy partie byl pořádné drama – náš hráč tam dlouho týral soupeře v objektivně remízové, ale nijak jednoduché pozici (pro soupeře). A ještě víc týral hladového Robina. :-) Nakonec poučná výhra, bohužel naše jediná… Hodnotná je určitě ještě Nelina bezproblémová remíza s Radkem Doležalem, víc pozitiv už asi v tomto zápase nebylo. Každopádně neděle se pak začala zlepšovat – po utkání následoval výborný oběd v pizzerii kousek od hrací místnosti a den někteří z nás zakončili koncertem Karla Plíhala v divadle Semafor.

  Stručný pohled na zápas očima domácího kapitána: http://www.pansach.cz/index.php/prace-s-clanky/aktuality-3/1683-pankrac-b-vlasim-b-5-3.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist