TJ Spartak Vlasim
01
Bře

Vlašim B – Mladá Boleslav B 6:2

Před návštěvou sezony (na sečtení diváků skoro nestačily ani prsty ruky) nastoupilo vlašimské béčko v 9. kole Krajské soutěže proti Mladé Boleslavi. A zápas zvládlo na jedničku, po hladké výhře 6:2 zůstává v průběžné tabulce bod za vedoucím Nymburkem.

Hosté nám úlohu ulehčili tím, že přijeli pouze v 7 hráčích, a tak zklamaný Lukáš odešel s pocitem zkažené neděle domů. :-) Další 4 partie vyhrály bílé figury, na tom by nebylo nic tak zvláštního, ale zajímavé je, že všechny 4 partie měly 22 tahů.  Po velké hrubce soupeře vyhrál Standa (ten si zaslouží obzvlášť pochvalu, protože kromě hladké výhry zvládl i roli kapitána a rozhodčího) a útokem prorazili Míša a já. Hosté kontrolovali na čtvrté desce, kde zkušený Josef Crha po pěkné oběti figury připravil první letošní prohru Ivovi.

Dvě z těchto miniaturek si můžete níže přehrát:

A tady recept v podání Míši, jak useknout hlavu drakovi:

Další náš bod přidal dobře hrající Fanda a remízou skončily partie Nely a Vládi.

Předposlední 10. kolo je na pořadu 17. března a pravděpodobně se v něm rozhodne o vítězi Krajské soutěže. Naše béčko totiž zajíždí do Nymburka.

Stránky KS

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Vlašim B – Mladá Boleslav B 6:2”

 1. 1
  Maťa píše:

  Standa se ochotně ujal i zpracování partií. Moc práce to tentokrát nebylo, v tom měl štěstí: čtyři 22tahové partie (zajímavý postřeh), Luky nehrál… :) Snad porazíme i ten Nymburk.

 2. 2
  Blanka píše:

  Dnes od 10h hraje béčko v Nymburku. Držím palce. Mělo by hrát v této sestavě.

  1. Vojta Tomáš

  2. Pýchová Nela 

  3. Křížek Kryštof

  4. Zvára David

  5. Matějovský Ondřej

  6. Vávra Stanislav

  7. Helebrand František

  8. Stein Michael 

   

 3. 3
  Tom píše:

  Vedeme 4,5-0,5 a vysoko vyhrajeme.

 4. 4
  Maťa píše:

  Vyhráli jsme 5,5:2,5. Tomáš, Nela, David a Míša 1,Kryštof, já a Franta 1/2, Standa prohrál.

 5. 5
  Maťa píše:

  Zápas to byl pohodový, všichni vítězové stáli na výhru velmi brzy, navíc Kryštof se Standou byli přivyhraní, takže skóre mohlo být i výraznější. Na druhou stranu já a Franta jsme stáli blbě a remízy vydřeli, 2,5:5,5 tedy asi odpovídá. Teď ještě neprohrát v posledním kole s Kolínem.

 6. 6
  Maťa píše:

  V naší skupině Krajské soutěže jsou karty jasně rozdány. Pokud uhrajeme s Kolínem B alespoň remízu, zvítězíme a podle okolností se rozhodneme, jestli postoupíme, nebo přenecháme účast v KP 2. Nymburku. Pokud to s Kolínem nezvládneme, zvítězí Nymburk, připíše-li si výhru v Lysé. Jasné počty. :) To ve vedlejší skupině je to o 1. místo jinačí řežba: https://www.chess.cz/soutez/3034/.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist