TJ Spartak Vlasim
28
Lis

Vlašim – Jičín očima zaujatého diváka

Ivo Hradecký (neaktuálně od zvláštního zpravodaje)

„Tak já ten článek klidně napíšu.“ byla asi ta věta (pronesená v neděli v restauraci), která zapříčinila, že si opět po nějaké době, milý čtenáři, můžeš přečíst můj článek. Tentokrát to bude vyprávění o nedělním utkání 1. ligy mezi Vlašimí a Jičínem. Možná je ale příčinou už mé rozhodnutí, datované do čtvrtka minulého týdne, jít se na zápas podívat.  Možná je příčina už někde dříve. Nevím. Určitě ale nebudu s vyprávěním začínat u Adama a Evy a už vůbec nehodlám psát článek pouze pro příznivce determinismu či fatalismu, i když výsledek zápasu si o to říká. Každopádně, pohled na následujících řádcích popsaný je subjektivní a realitu, příčiny a důvody a následky konečné remízy 4:4 neodráží. Takové ambice ani nemá. Pokud tě tedy zajímají objektivní informace, doporučuji přečíst následujících 9 řádků a pak rovnou skočit na diskuzi pod článkem a tam napsat nějaký vzkaz. ;-)

TJ Spartak Vlašim ŠK AD Jičín
Konopka Michal (H) 2423F ½ ½ 2465F Neuman Petr (H)
Mejzlík Ondřej 2326F 0 1 2439F Kočiščák Jiří (H)
Vojta Tomáš 2373F 1 0 2405F Kraus Tomáš (H)
Rýdl Jiří 2203F 1 0 2263F Schula Michal
Mejzlík Vojtěch 2210F ½ ½ 2269F Fajman Petr
Volák Michal (H) 2173F 1 0 2230F Šťastný Jan
Vojta Pavel 2203F 0 1 2272F Forman Štěpán
Hrdina Robin 2106F 0 1 2225F Tázlar Petr
4 : 4

Do hrací místnosti jsem dorazil kolem jedenácté, na šachovnicích stály pozice přibližně v rovnováze ve stadiu přechodu ze zahájení do střední hry; na první desce už ale bylo odehráno 26 tahů a stála tam pozice se dvěma dámami, dvěma koňmi a čtrnácti pěšci, každý hráč měl stejně materiálu jako jeho protivník, Michal Konopka měl mírnou iniciativu, ale pozice mi vzhledem k úrovni hráčů, kteří partii hráli, přišla remízová. Remízou nakonec také skončila a hrála-li by se partie v zápase o mistra světa a vyšla-li by tato reportáž na jednom konkurenčním serveru, určitě by se pod článkem rozvinula diskuze, zda měli hráči hrát sicilku nebo berlín (dámský nebo budapešťský gambit apod.).  Ondra hrál černými merán s tím, že černý po b5 ustoupil střelcem na e2, pozice byla rovná. Tomáš měl takovou tu svoji rovnou pozici ze sicilky po 2.f4, kterou neumím hrát ani bílými ani černými. Jirkova pozice byla zavřená, všechny figurky na šachovnici; začlo to birdem, Jirka vylezl bělopolákem na g4, pak si asi uvědomil, že ho potřebuje mít francouzsky schovaného za svými pěšci, tak se správně vrátil na d7 a zahrál e6. Tady jsem věřil ve výhru. Vojta stál vyrovnaně a zatím se nic zajímavého nedělo. Michal Volák stál v sicilce černými dobře. Pavel trochu lépe, měl aktivnější figury a možnosti hrát ve středu a na královském křídle, soupeř stál na třech řadách a čekal, co přijde. :-)  Nejméně se mi líbila pozice Robina, u kterého jsem neviděl protihru proti soupeřově hře na královském křídle.

Zkrátka, celkově jsem šance Vlašimi hodnotil optimisticky a spokojeně jsem se procházel mezi stolky nebo seděl v křesle před hrací místností, kterou prošel i Tomáš a hodnocením „Zatím se držíme.“  mi vzhledem k jeho projevovanému (nevím jestli vrozenému nebo zkušenostmi naučenému) neoptimismu (neplést s neooptimismem) potvrdil mé přesvědčení, že zápas neprohrajeme. Pak to ale přišlo.

První se do prohrané pozice dostal Pavel, když v pozici na diagramu, která vznikla po 13 tazích…

Vojta, Pavel – Forman Štěpán, po 13. tahu.

…, se stalo 14. Jce4 g6 15. Df3?! Jxe4 a … následuje první kvízová otázka/úkol:

Vojta, Pavel – Forman Štěpán, po 15. tahu:  Najdi prohrávající tah i s jeho vyvrácením.

Po partii se analyzovala hlavně pokračování 16. Jxe4 e5 17. d5 Jd4 a v předsálí zajímavá možnost 14. d5 ed 15. Jxd5 Jxd5 16. Sxh7 s dalšími převody všeho možného (hlavně dámy a věže) všemi různými směry (hlavně na h sloupec), výsledkem bylo nejasno, bílými i černými hráli Jiří Kočiščák (ten hlavně bílými), Štěpán Forman a já. Pozice v sobě skrývá zajímavé možnosti a doporučuji laskavému čtenáři zkusit si zaútočit a bránit. Ovšem bez ryby nebo podobných potvor, ty totiž velmi rychle pozici na zajímavosti uberou. Naše analýza skončila asi 40:40, což je ok, protože právě moje ryba hlásí hodnocení 0.00000000000000000 :-)

První, kdo vzdal svou partii, byl ale Ondra. Z partie nabízím dva diagramy. Druhá kvízová otázka/úkol:

Kočiščák Jiří – Mejzlík Ondřej, po 21. tahu: Co se stane po 22. Vd1?

Pozice je vyrovnaná, Ondra ale zvolil chybný plán; po 22. g3 Jb6 23. b3 Vb8 chtěl původně prosadit c4 a vyměnit pěšce na dámském křídle, to se mu ale po 24.Vd1 Jc8 (s myšlenkou 25. …c4) 25. Vd3 nepovede. (25. … c4 26. bc Vb1 27. Vd1 a teď třeba 27. …Sa3 28. Vd8+ Kh7 29. Vxc8 a pěšec na c sloupci je pěkně protivný, nejlépe by mu bylo někde na i sloupci, hrozí ale, že tam se dostane leda společně s černým střelcem, což není zrovna moc lákavé). Stalo se 25. …f6 26. Jd2 Kf7 27. Je4 a následuje třetí kvízová otázka/úkol:

Kočiščák Jiří – Mejzlík Ondřej, po 27. tahu bílého: Najdi v rovné pozici prohrávající tah i s jeho vyvrácením.

Brzo poté prohrál i Robin, který partii převedl do koncovky (vyměnil dámy) a pak do ještě větší koncovky (vyměnil věže) a ta se ukázala býti protivnou. Její začátek (totiž té Robinovy protivné koncovky) je na následujícím diagramu. Je to zase jedna z pozic, kterou bych nechtěl hrát černými, protože bych ji prohrál v několika tazích, a možná ani bílými, protože bych ji nevyhrál a to bych zase všude vykládal, jak jsem stál na výhru a že ty šachy neumím. V každém případě Petr Tázlar šachy umí a pozici bílými vyhrál.

Tázlar Petr – Hrdina Robin, po 32. tahu. Bez úkolu.

Takže na začátku 0:3 a výhře zápasu už jsem přestával věřit. Šance na dobrý výsledek jsme ale stále měli. Na první šachovnici se zrodila remíza, Jirka měl stále svou pozici, Tomáš začal hledat šance proti soupeřovu králi, Vojta se soupeřem klidné zahájení proměnili přestřelkou v zajímavou bouřlivou střední hru s velkou výhodou Vojty. A Michal Volák mohl získat figuru, alespoň tak mi to přišlo, když jsem stál u jeho partie po 16. tahu bílého a počítal 16. …Jxd4. Čtvrtá kvízová otázka/úkol:

Šťastný Jan – Volák Michal, po 16. tahu bílého: Proč černý nevzal 16. …Jxd4, ale zahrál 16. …Jxe5?

Když Michal svoji partii vyhrál a upravoval stav na 2:4 z našeho pohledu, v předsálí jsme pilně s Vojtovým soupeřem a dalšími analyzovali jejich partii, která skončila remízou, jak je ostatně vnímavému čtenáři z mého strukturovaně chaotického popisu průběhu utkání a z průběžného stavu jasné. Dohrávaly se poslední dvě partie, které jsme potřebovali vyhrát. U Jirky to vypadalo slibně, stál v té době už mnohem lépe a bod byl na cestě:

Schula Michal – Rýdl Jiří, po 27. tahu. Bez úkolu.

Jirka pozici také do výhry dotáhl.

Trochu štěstí měl Tomáš, jehož soupeř v pozici následujícího diagramu je sice bez kvality, ale stojí díky aktivním figurám, dvojici střelců a tlaku na královském křídle lépe. Zvolil ale špatný plán nebo možná neplán a začal tápat. Pátá kvízová otázka/úkol:

Vojta Tomáš – Kraus Tomáš, po 25. tahu bílého: Co má černý hrát?

V partii se stalo 25. …h5?! 26. Df2! Df6 27. Sc2 h4 28. h3 Dg5 29. Jh2 a5 a partie se pomalu začala otáčet na naši stranu, až dospěla do pozice dalšího diagramu. Šestá kvízová otázka/úkol:

Vojta Tomáš – Kraus Tomáš, po 45. tahu: BNT matí – Jak?

Tomáš v pozici diagramu neviděl vynucený mat, proto zvolil jinou (bezpečnou) cestu k výhře: 46. Df8+ Kg6 47. Dd6 Vxd2 48. Dxf6+ Kh7 49. Dxf7+ Kh6 50. Df6+ Kh7 51. Jf8+ Kg8 52. Dxg5+ Kxf8 53. Dxd2 …, partii vyhrál a zajistil tak celkovou remízu.

Pozorný čtenář si jistě všiml, že jsem neuvedl žádné diagramy z Vojtovy partie. Schválně jsem si ji nechal na konec. Partie byla zajímavá. S jejím výsledkem – remízou nebyl spokojený ani jeden z jejích protagonistů, oba hráči se cítili být vyhranými, alespoň v některých částech partie; opět tedy mohu použít mnou oblíbenou a upravenou (rozuměj překroucenou) Najdorfovu větu: Oba hráči stojí dobře (v původním znění bylo špatně, to se ale k této partii nehodí). Partie měla průběh bouřlivý a v konečné pozici stál Vojtův soupeř mnohem lépe, ale měl málo času a přijal prozřetelně nabídnutou remízu. Ovšem, z toho, co se dělo v průběhu, si mohl Tomáš ukroutit hlavu (Vojta jistě promine a nijak se ho to nedotkne. :-) ). Další poznámky (záměrně skromné, aby se čtenář mohl vyřádit sám, pokud chce) jsou výsledkem popartiové analýzy s hráči Jičína a popartiové hospodské analýzy s Tomášem a Maťou. Znaménka jsou moje.

Mejzlík Vojtěch – Fajman Petr, po 11. tahu. Bez úkolu.

Pozice je asi vyrovnaná, ale už slibuje nějakou přestřelku. Stalo se: 12. Sxb7?! (Lepší je nejdříve Sxf6 před tím, než černý zahraje Jbd7) Jbd7 13. Sxf6?! (Teď je to asi -/+. Lepší nejspíš bylo hrát Je4. Po tahu v textu bude stát černý lépe, ale pozice bude složitá. V tento moment byli oba hráči optimističtí, co se týká toho, jak stojí.) Jxf6 14. Sc6+ Kf7 15. Je4 Jxe4 (Tady černý správně po partii tvrdil, že měl na e4 vzít střelcem a nechat si koně na obranu centrálních polí, hlavně pole d5.) 16. dxe4=

Mejzlík Vojtěch – Fajman Petr, po 16. tahu bílého. Bez úkolu.

16. …Sb4+ 17. Kf1 Sh3+ 18. Kg1 Se6? (Zbytečná oběť kvality. Černý ji hrál kvůli tomu, že neviděl lepší možnost, jak odrazit různé hrozby bílého – Sd5+, někdy Jxd4 s dalším Dh5+ a Dxh3, apod.; lepší bylo Vc8 a na Sd5+ hrát Se6 nebo ještě lépe Kg6!, pozice je asi v rovnováze, černý má akorát kompenzaci za pěšce. V analýze po partii pan Fajman věřil své pozici. Někteří obhajovali pozici bílého. A já jsem se mohl znovu a několikrát přesvědčovat o tom, jak rychle a správně dokážou pozice hodnotit velmistři.) 19. Sxa8 Dxa8 20. Dd3 Dc8 21. Vc1 Dd7+- (Teď je pozice bílého vyhraná, černý má sice za kvalitu dvojici střelců, ale na rozdíl od partie Tomáše, tihle střelci nejsou nebezpeční. Je potřeba jen zvolit správný plán. Ten asi spočívá v tom, zahrát K na druhou řadu, Vhf1, otevřít f sloupec například po f6 a fxg7, vtrhnout dámou nejspíš po f sloupci na soupeřova krále a pak mat. :-) )

Mejzlík Vojtěch – Fajman Petr, po 21. tahu. Bez úkolu.

22. f4 Ke7 23. f5 Sf7 24. g4 Vd8 25. Kg2 Kf8 26. h4 Db7 27. g5 Se8 28. a4 Sc6 29. Jg3 Vc8 30. f6 Sc3 31. Vxc3?! (Lépe fxg7, ale pozice je pořád lepší pro bílého; asi vyhraná.) dxc3

 

Mejzlík Vojtěch – Fajman Petr, po 31. tahu. Bez úkolu.

32.Dd6+ Kf7 33. Kh2? (K výhře by mohlo vést Vc1 nebo snad i Vf1) Dc7? (To je chyba, na kterou mě upozornila až ryba, prý se mělo stát Dd7, po případném 34. Jf5? (Dxd7 Sxd7 35. fg Kxg7 36. Jf5 a 37.Vc1 je snad rovina) Vd8 je černý vyhraný.) 34. Dc5 (Teď totiž 34. Jf5 vede k výhře bílého, kooperativní varianta: 34. …Sb7 35. fg Dd8 36. g6+ hg 37. g8D+ Kxd8 38. Dg6+ …) Sa8 35. Dxc7+ Vxc7 36. Vc1 gxf6 37. gxf6 Kxf6 38. Vc2 Sb7 39. Kg2 -/+  1/2-1/2 Partie byla náročná na propočet variant a její průběh v jistém smyslu poměrně věrně odráží i vývoj zápasu.

Na stránkách jičínského šachového oddílu v reportáži Michala Schuly se k výsledku 4:4 píše: „…též se nedá tvrdit, že by to nebyl výsledek zasloužený“ a autor lituje některých promarněných šancí. Nu, já tvrdím, že výsledek 4:4 není nezasloužený a dodávám, že to samé bych tvrdil, kdybychom vyhráli, a to samé bych tvrdil, kdybychom prohráli, a lituji některých našich promarněných šancí a hrubých chyb. A teď si, milý čtenáři, vyber. Jak to vlastně bylo a je? Jasné je to, že Vlašim má čtyři body a je na šestém místě. Jasné je také to, že na příští zápas odjíždí na Bohemians Praha. Jasné je také to, že další domácí zápas první ligy hraje Vlašim 4.1.2015 s družstvem Unichess A. Jasné je i to, že pokud se na zápas přijdeš podívat, nejméně zdvojnásobíš počet neplatících diváků oproti zápasu s Jičínem a budeš mít možnost udělat si svůj obrázek o průběhu zápasu. :-)

Uff, mám to za sebou. Pokud jsi, milý čtenáři, dočetl až sem, zasloužíš obdiv a já smekám svůj klobouk, protože jsem po přečtení svého díla zjistil, že toto se blíží dílům Fjodora Michajloviče Dostojevského. Ovšem pouze svým rozsahem, nikoliv kvalitou a hloubkou myšlenek v něm obsažených. Takže pomyslný brk určený k psaní reportáží předávám dalším dobrovolníkům.

K úkolům a otázkám:

 • 1, 16. Sxe4? Sxg5 -+
 • 2, 22. Vd1 a Ondra plánoval Sf4; mě u partie napadlo, že jde snad i 22. …Vd8 s případným 23. Vxd4 Sxh2+
 •  3, 27. …Ke6? 28. Jxd6 1:0 (Nejde 28. …Jxd6 29. Vxd6 Kxd6 30. Sf4+)
 • 4, Nevím, možná jen černý sledoval jinou strategickou linii, po 16. …Jxe5 taky stojí výborně. :-)  Myslím, že po 16. …Jxd4 17.c3 (Co jiného?) přijde 17. Jxe5 a černý je vyhraný. Asi něco nevidím a v komentáři pod článkem mi to vysvětlíte. Budu rád.
 • 5,  Po 25. f4 s dalším f3 by figury černého asi soupeřova krále hezky prohnaly.
 • 6, 46. Df8+ Kg6 47. Dg8+ vede k matu v pár tazích. Tomáš nehrál Dg8+, protože prý po 47. …Sg7 48. Vd6+ nevěděl, co má hrát na 48. …Kh7. I pokračování v partii 46. Df8+ Kg6 47. Dd6 Vxd2 48. Dxf6+ Kh7 49. Dxf7+ Kh6 vedlo k matu po 50. Jf8…

Tabulka po 3. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Unichess A 3 0 0 9 17.5 14
2. ŠK Joly Lysá nad Labem B 3 0 0 9 17.5 12
3. ŠK Sokol Vyšehrad 3 0 0 9 16.5 11
4. ŠK AD Jičín 2 1 0 7 14.5 11
5. TJ Bohemians Praha 2 0 1 6 14.5 12
6. TJ Spartak Vlašim 1 1 1 4 10.5 7
7. Karlovarský šachklub Tietz 1 0 2 3 10.0 7
8. QCC České Budějovice 1 0 2 3 10.0 4
9. 1. Novoborský ŠK B 0 1 2 1 10.0 4
10. TJ Praha-Pankrác 0 1 2 1 9.5 4
11. Unichess B 0 0 3 0 7.0 4
12. TJ Slavia Hradec Králové 0 0 3 0 6.5 3

Partie k přehrání

Stránky věnované 1. lize západ

26 reakcí na “Vlašim – Jičín očima zaujatého diváka”

 1. 1
  Tom píše:

  Tomu říkám parádní reportáž ze šachového utkání! :-)
  Upřesním, že Ivo nebyl jediný divák, ale byl jedním ze tří. :-)

  Rád bych ještě poděkoval Vláďovi Horákovi, který zápas odřídil bez nároku na odměnu.

 2. 2
  AdolfR píše:

  to je ale hezke (ukoly jsem neresil, jsou pro kategorii sachovych dovednosti, kterymi neoplyvam)

 3. 3
  Vojta M. píše:

  K mé partii. Proletěl jsme článek zatím jen v rychlosti, víc na něj kouknu kdyžtak večer. S tím co píšeš k mé partii souhlasím. Ale ještě tu zmíním ještě jednu zajímavou věc. Poslední dobou , řekněme 3 měsíce, se aktivně věnuji Pokeru. Už déle jak měsíc hraji de facto každé ráno před prací cca 3 hodiny intenzivně online několik turnajů naráz.. Strašně moc mi to pomáhá i jinde v soustředění, všiml jsem si u sebe zlepšení propočtu v šachách atd. Co ale poslední dobou vnímám jako negativum jest fakt, že prostě u partií neskutečně začnu odcházet, po třetí hodině hry. V lysé jsem udržel soustředěnost, ale na vyšehradě a teďka třeba ve vlašimi jsem se začal dopouštět obrovských chyb, přehlédnutí a nepřesností právě v době, kdy se začal blížit časovka…. Budu na tom muset zapracovat, protože jinak takhle vypustím strašně moc bodů sobě i družstvu…..

 4. 4
  Ivo píše:

  Jejej, chyba, opravdu tam byli tři diváci, alespoň po jistou část zápasu. Úplně jsem na Martinu s Kubou zapomněl, tak se omlouvám:)

 5. 5
  Ivo píše:

  A další: v Ondrově partii po b5 na e2 samozřejmě ustoupil bílý; ne černý, jak se píše v článku…

 6. 6
  Maťa píše:

  Přečetl jsem si nejen Ivův pěkný článek, ale i odkazovanou reportáž Michala Schuly na stránkách Jičína. Zaujal mě zejména komentář u Pavlovy partie: „Na sedme Stepan Forman. Pan vypravci to dnes nerozjel zrovna pohodove, ale on na to byva zvykly a sehral pro nej jednu z docela typickych partii. Hral v klidu dal pozici horsi a cihal, zda mu elove slabsi souper neda sanci. A dockal se, Pavel Vojta nakonec po delsi solidni hre pozici prece jen nezvladnul, nejdriv nejakou nepresnosti a pak i hrubou chybou, kdy odevzdal figuru…“ Podle uvedeného textu by člověk neodhadl, že Pavel zahrál prohrávající hrubku už v 16. tahu… ;-)

 7. 7
  visvi píše:

  Slušnej raport, pěkný.

 8. 8
  Robin píše:

  Visvi: *Rapport

 9. 9
  ivo píše:

  Vojto, kdy vyjde/vyjdou článek/články o druhé lize?

 10. 10
  Honza Šťastný píše:

  Hmmm, no ja to hral docela dobre jen po to Dg4, byt uz to neni tusim nejpresnejsi, lepsi je Dh5, pak meli myslim bili velmi dobre vysledky (ale obecne stacilo klidne pokryt klicoveho pesce na e5 nejak v duchu Jf3, Sf4, De1-g3 a pak postupne rozvinout utok na kralovskem kridle, kam by asi cerny musel rochovat), obecne jsem v tu chvili stal lip, prvni chyba byla Se3 misto Kh1, pak uz stojim po Jc6 proste spatne, jsem ve vazbach, Pe5 je slaby, na g7 dobrat nemuzu, ponevadz bych pak dostaval cocku jeste po g-sloupci – no proste mizerie…Tam uz jsem citil, ze se pohybuju na dosti naklonene rovine, tak jsem do toho pomerne dlouho koukal…a rikal si, kdyz uz skluzavka, tak tedy opravdu poradne naklonena…a vymyslel jsem bajecnou hrubku Je4?? – viz pozice na diagramu…Typicky, jak uz to u me byva, jsem asi vterinu ci dve po zahrani tahu zjistil, co jsem provedl, ze po Jxd4 Sxd4 Sxd4 je SACH!!! (a tj. nemam Jd6+) a ze tudiz ztracim figuru, hodlal jsem hrat cosi jako b4, coz ovsem prohrava stejne hladce po Jxe5 a nelze Df4 pro Je2+..a jinak cerny bud sebere na e4 dalsi figuru (napr. po Dxg7 jde klidne Dxe4 Dxh8+ Kd7 a na f7 je kryto a ztratim jeste Se3 se sachem a cerny bude mit 3 figury za vez…) A napr. po Dh4 muze cerny suse Se7 a pak ustoupit konem z d4…No proste priserny:-)…co dalsiho k tomu dodat, Michaluv komentar na jicinskych strankach, ze jsem v kisne prehledl uder Jxe5, je opravdu jeste velmi, velmi lichotivej, realita byla mnohem horsi…Michal si zjevne, nemaje dostatecnou herni praxi, nechtel moc komplikovat zivot a sebral „jen“ suse toho klicoveho Pe5 a pak odrochoval NAKRATKO (dalsi sok pro me, v momente, kdy mi doslo, ze bude tohle moci, pote, co jsem tam pomerne dlouho pocital vselijake varianty s dlouhou rosadou cerneho, mi pak uz vubec nedoslo, ze si bude moci rochnout i nakratko) a hral to jen s cistym pescem vic, i tak to ale nakonec stacilo k pomerne pohodlne vyhre…za me to nebylo prilis jak komplikovat…

 11. 11
  Honza Šťastný píše:

  ..jen dodam, ze prvnim Michalem je myslen Michal Schula, druhym pak muj souper, Michal Volak…Z legrace jsem si po partii rikal, ze vzhledem k tomu, ze pri nasi prvni vzajemne partii pred asi 19 lety v Jeseniku, kdy mel Michal elo zhruba stejne jako dnes a ja naopak asi 1785, jsem vyhral a ted prohral, je zrejme, ze jsem se ty sachy za tech skoro 20 let vubec nenaucil:-)…

 12. 12
  Ivo píše:

  Když jsem stál u té partie a počítal Jxd4, říkal jsem si, že tam za bílého nic nevidím a bude prostě bez figury. Děkuji Honzovi za vysvětlení. Stejně je to s podivem, kolik figur se v jednom zápase (potenciálně) poztrácelo:)

 13. 13
  Vojta M. píše:

  #9 Ivo: Dneska večer pošlu Tomášovi trojčkánek ze zápasů. Už chybí jen pár drobností, kdy to odpublikuje nevím.

 14. 14
  Ivo píše:

  Vojto, super:)

 15. 15
  Vojta M. píše:

  Nakonec po zamyšlení a zvážení časových možností změněn koncept a odeslán jen článek z prvního utkání. Začíná nám páta řada oblíbeného seriálu „Dolnokralovická cesta do Extraligy“ :-)

 16. 16
  Tom píše:

  Článek Vojty o 1.kole 2.ligy je moc pěkný, ale vzhledem k tomu, že už je 2 měsíce neaktuální, tak s uveřejněním není důvod pospíchat(přednost dostanou články, které se týkají aktuálních událostí). Do konce týdne ale určitě zveřejněn bude. ;-)

 17. 17
  Vojta M. píše:

  alespoň mám prostor a čas na druhý díl.. Btw dílo je třeba nejdřív natočit (odehrát) pak je třeba sestříhat (rozebrat) ale zároveň musí být i díl následující, kvůli spoilerům na konci současného dílu :D:D

  takže to nejde dávat aktuálně :P

 18. 18
  Pavel Vojta píše:

  Tak na Bohemce ve velmi oslabené sestavě zatím 3,5-3,5. Dohrava David s pikem míň,ale šancemi na obou stranách.

 19. 19
  visvi píše:

  Áčko nakonec 4:4, tak naše oběť nebyla zbytečná :-) Vyhráli Stoklič a Nela, prohráli Tomáš a Míla, remizovali Brambor, Robin, Patrik a David.

 20. 20
  Patrik P. píše:

  A to byl David na konci ještě vyhraný! :-o

 21. 21
  Maťa píše:

  Pavel Vojta (18): Možná nebyla sestava oslabená, ale posílená! :-) Nám dnes Nela, Patrik a David chyběli, ale je dobře, že své kvality prokázali jinde. Na tomto místě bych rád připomněl, že jsem byl jediný, kdo v překvapení upřímně věřil (zasvěcení najdou v mailu) ;-) .

 22. 22
  Vojta M. píše:

  Hm, super, to čumím, že se hrálo 4:4. Já byl jedním z těch, kteří čekali velký debakl.. A dobře, že se chytlo hodně hráčů proti silným soupeřům.

  Pokud měl David na konci možnosti vyhrát, je to škoda, ale stejně, 4:4 je skvělé.

 23. 23
  AdolfR píše:

  teda vy jste borci, blahoprejem moc

 24. 24
  Míla píše:

  No já teda moc borec nejsem, sebral jsem soupeři nejdřív figuru (i když trochu nepřesným způsobem, bylo tam několik možností), ovšem když to soupeř jen trochu zamotal, partii jsem během několika tahů úplně odevzdal. Ještě že mládež tentokrát opravdu zabodovala, seděl jsem vedle Davida a Patrika a na jejich pozice byla po většinu času radost pohledět. Jen tak dál!

 25. 25
  Maťa píše:

  Reportáž z utkání Bohemians-Vlašim z pohledu domácích od Jiřího Jirky: http://www.sachybohemians.cz/?p=4665.

 26. 26
  Tom píše:

  Taky něco časem sepíši (ve středu nebo ve čtvrtek), teď je tolik akcí, že prostě nemám čas.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist