TJ Spartak Vlasim
25
Zář

Vítězství v Počátkách

Se synovcem Radkem jsme si v sobotu udělali výlet do Počátek na 17. ročník místního rapidu. Pro Ráďu to byl teprve druhý turnaj v životě (a vůbec první hraný rapid tempem), ale ukázal, že pro šachy má cit a talent. Uhrál pěkných 4,5 bodu a skončil přesně v polovině výsledkové listiny.


Radek Vojta (v červené mikině)

Mně se povedlo potvrdit roli favorita a zvítězit. Snadné to ale nebylo, zejména když jsem prohrál už ve 2. kole. Hrálo se v sympatické hospůdce „Na Sídlišti“ tempem 2×13 minut + 3s. za tah (na 9 kol) a zúčastnilo se 48 hráčů.

Stihli jsme i dojít na náměstí a podívat se na místní slavnosti, které zde probíhaly. Po turnaji jsme pak prošli zdejší krásnou starou alej (170 stromů některé starší než 200 let) zakončenou soustavou rybníků. Alej byla v roce 2017 vyhlášena jako nejhezčí na Vysočině.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Vítězství v Počátkách”

 1. 1
  Pavel Vojta píše:

  Díky že jsi nám vyvětral mladýho . Přijel spokojený.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Pěkný počátek v těch Počátkách :-) .
  Mám na mysli výsledek Radka v jeho prvním rapidu v životě! Umístit se bez turnajových zkušeností s 50 % uprostřed startovního pole takového turnaje, navíc v těsném sousedství např. šachových matadorů a turnajových harcovníků z Tábora, to zasluhuje poklonu. Gratuluji Radkovi k úspěšnému vykročení v rodinných šlépějích. Ostatně podoba na tátu dává tušit růst v silného a nekompromisního hráče :-) .
  Gratuluji i Tomovi k potvrzení role favorita turnaje. Až se někdy všichni (tedy Radek, Pavel, Jakub, Tom) vydáte na nějaký společný turnaj (nejlépe turnaj čtyřčlenných rodinných družstev :-) ), dejte mi vědět, přijdu si zafandit. Myslím, že taková síla dvou bráchů, dvou bratranců, dvou strejdů, dvou synovců, dvou tátů a dvou synů, to nemůže být k poražení :-) !
  Táta a děda z vás má nahoře určitě radost!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist