TJ Spartak Vlasim
11
Čvn

Vítězem STAMAT ligy se stal Kryštof Křížek

Dne 9. 6. 2018 se v Základní škole Dukelská v Benešově konal 17. turnaj STAMATu, který byl zároveň posledním turnajem letošní sezony 2017/2018. Přijelo 37 šachistů a 7 šachistek. Hrálo se tempem 2×15 minut bez přidávaného času na 9 kol a na nemožné tahy se tentokrát nehrálo.

Na tomto turnaji si zahrálo i dost dětí z naší Šachové školy STAMAT. Uvedu zde tabulku, jak si naši borci vedli a jak se umístili, ale nejdříve si připomeneme nedávné úspěchy naší školy.

„Stamaťáci“, kteří těchto úspěchů dosáhli, byli představeni ještě před zahájením turnaje a následně odměněni čokoládou nebo plechovkou Fanty. O krásný úspěch se na krajském přeboru mladších žáků postarali Jan Svoboda, Michael Stein, Josefína Dudková, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský, Filip Bláha a Adam Handl, a to ziskem bronzové medaile s postupem na MČR, které se koná ve Varnsdorfu, kam už příští týden tato parta vyráží. Dále byli představeni Kamila Steinová s Kryštofem Křížkem, kteří si v dresech Vlašimi zahráli Mistrovství České republiky v Chrudimi, kde obsadili třetí místo. Jáchym Slánský a Michael Stein pak brali čokoládu za čtvrté místo ve dvojičkách.

Teď tedy uvádím slíbenou tabulku celkového pořadí dětí ze STAMATu na našem posledním turnaji:

Co se týče samotné hry, tak mně osobně se nejvíce líbily partie Míši Steina, Dalibora Křivánka a Kryštofa Křížka. Ke Kryštofovi se ani nemusím nějak vyjadřovat obsáhleji, jeho devět bodů mluví za vše. Míša zaznamenal vítězství nad Michalem Švadlenkou a tuto zaslouženou výhru lze považovat na tomto turnaji za jeho nejcennější výsledek. Daliborovi se podařilo uloupit bodík od Míši. Měl to vyhrané i nad Kubou Moulíkem, bohužel si nevšiml, že ztratí věž. Škoda, byl by to pěkný skalp. Oba kluci, Míša i Dalibor, také poměřili své síly proti vítězi turnaje.


Malý testík. Míša Stein v partii s Daliborem Křivánkem vyřešil napadení střelce a věže tahem 1.Vb4.  Nemohl zahrát něco lepšího? :-)

Vítězem turnaje se tedy stal bez jediné porážky Kryštof Křížek, druhý skončil Tobiáš Day se 7,5 body a třetí Adam Holub s 6,5 body, oba z Unichessu.

Mezi dívkami vyhrála Josefína Dudková z Brodců s 5,5 body a obsadila celkové 12. místo. Druhá pozice připadla Kamile Steinové, která uhrála 5 bodů a skončila na 15. místě. Třetí místo obsadila Olivia Sophia Day se čtyřmi body a celkově se umístila na 25. místě.

V kategorii pro hráče bez ratingu kraloval Denis Šmejkal před Alexandrem Lobivem a Jakubem Jandou.

Na tomto turnaji došlo také k vyhlášení celkového pořadí letošní STAMAT ligy.

STAMAT liga má vítěze, který už nádherný putovní pohár vyhrál dvakrát. Teď se mu to podařilo potřetí a tím vítězem je Kryštof Křížek. Druhý v pořadí skončil Jan Svoboda a třetí pozici obsadila Kamila Steinová, loňská vítězka STAMAT ligy. Na čtvrtém místě se umístil Dalibor Křivánek, pátou příčku obsadil Michael Stein, šestou Patricie Fuxová, sedmou Filip Bláha, osmou Adam Handl, devátou Ondřej Hrabě a desátou Martin Le.


Vyhlašování konečného pořadí STAMAT ligy (všechny fotky: Petr Zeman)

Závěrem bych chtěla poděkovat opět Petrovi Havelkovi, Ondrovi Matějovskému, dále rozhodčím a všem dalším organizátorům turnaje. Budeme se na vás všechny těšit na našich dalších příštích akcích.

P.S.: Držte palce dětem ze STAMATu, až budou příští týden na MČR ve Varnsdorfu!

Výsledky turnaje

Konečné výsledky STAMAT ligy 2017/2018

Fotky od Marie Filipové

Článek o turnaji na stránkách Pravonína

Stránky šachové školy STAMAT

(autorka článku: Kamila Steinová)

27 reakcí na “Vítězem STAMAT ligy se stal Kryštof Křížek”

 1. 1
  Maťa píše:

  Kamila píše hezky (chodí teprve do 7. třídy) a ráda, tak si myslím, že máme (zde i na Stamatu) novou autorku! Aby si někdo nevykládal špatně formulaci „na nemožné tahy se tentokrát nehrálo“, tak upřesňuji, že jsme za nemožňáky nekontumovali, ale povolené samozřejmě nebyly :-) .

 2. 2
  Blanka píše:

  Kamilo, hezky napsané. Zkoušela jsem i testík a po chvíli přemýšlení myslím Vxg7. Při partii bych to ale nejspíš neviděla. Držím malým Stamatíkům palce na MČR družstev.

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Šachová škola STAMAT se zítra opět vrací na scénu. Ve Varnsdorfu začíná MČR družstev mladších žáků, kam si její tým vybojoval v květnu postup.

  Na místo konání doprovázejí děti Maťa i Petr Havelka, kteří budou určitě průběžně informovat. Sepsal jsem pár vět na úvod: http://www.sachystamat.cz/?p=1693

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Výprava si plánuje udělat cestou výlet do Drábských světniček. Snad to dopadne, na rozdíl od stejného výletu před 12 lety, bez zádrhelů. :-D Viz: http://www.sachyvlasim.cz/?p=29697

 5. 5
  Maťa píše:

  Blanka (2): Máš to správně, Vxg7+ vedlo k rychlému matu. Když tolik aktivních figur míří na soupeřova krále, tak tam zpravidla něco je. Míša ustoupil věží do pasivity a Dalibor tahem e3 dosáhl lepší pozice, kterou dotáhl do vítězného konce.

  Patrik (4): Jo, bude to takové malé retro – Drábské světničky, MS ve fotbale… :-)

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Hodně štěstí STAMAŤÁCI, ať se zadaří ! Je to jeden z nejhezčích turnajů, tak si to pořádně užijte.

 7. 7
  Tom píše:

  Taky jsem na tuhle akci jezdil moc rád (škoda že už je Kuba tak starej :-) ), nejhezčí to snad bylo v Brně:
  http://www.sachyvlasim.cz/?p=26195

  Tak Stamaťáci do toho a ať je z toho umístění minimálně někde v polovině. :-)

 8. 8
  Jarda P. píše:

  Tak po dnešku jedna prohra a jedno vítězství s aktivním skóre. Ve druhém kole uštědřil Stamat svým soupeřům kanára. Myslím, že je to slušný rozjezd. Držíme palce i v dalších dnech!

 9. 9
  Maťa píše:

  První den se určitě vydařil, Brno jsme potrápili víc, než ukazuje výsledek, a s Jihlavou to bylo hodně hladké. Držte palce zítra!

 10. 10
  Maťa píše:

  Nějaké fotky od Petra Havelky: http://petr99.rajce.idnes.cz/MCR_druzstev_do_12_let/.

 11. 11
  Blanka píše:

  Palce držíme. Užijte si to tam.

 12. 12
  Mata píše:

  Zatím dvě výhry a dvě prohry.

 13. 13
  Blanka píše:

  Ty sudá kola vám jdou. Teď ještě více štěstí v těch mezi :-). Ať se daří.

 14. 14
  Jarda P. píše:

  Ta vítězství jsou ale zatím drtivá :-). Tak jen tak dál. :-|

 15. 15
  Jarda P. píše:

  Zatoulal se mi tam nějaký špatný smajlík, správně je :-) .

 16. 16
  Tom píše:

  Stamatníci bohužel odpoledne úplně odpadli a čtvrté místo od konce moc lichotivé není. Zítra bude v posledních dvou kolech co napravovat.

 17. 17
  Jarda P. píše:

  Tak dneska ještě zabojujem!!!

 18. 18
  Maťa píše:

  Dobré ráno z Varnsdorfu! První už nebudeme, ale snad se ještě posuneme :-) . K dispozici máme Dalibora, který včera úspěšně obhajoval titul mistra republiky v lukostřelbě. Držte palce!

 19. 19
  Blanka píše:

  Já si říkala, že Dalibor nebyl na včerejší soupisce. To je velká posila. Držím palce!

 20. 20
  Blanka píše:

  Ještě jednu výhru na závěr:-)

 21. 21
  Mata píše:

  Bohužel bude prohra, asi 4,5.

 22. 22
  Jarda P. píše:

  To byl hodně těžký los do posledního kola. Škoda, ale určitě zajímavá zkušenost.

 23. 23
  Marie F. píše:

  Na losu do posledního kola velice záleží, především, když se hraje o přední umístění! To si naše družstvo zažilo na KP v Říčanech!

 24. 24
  Maťa píše:

  V posledním kole v Říčanech to bylo pro Vlašim nepříjemné, ale zároveň celkem jasné – Říčany už se všemi ostatními z průběžné špičky tabulky hrály, tam to nemohlo vyjít jinak. Ale dneska jsme si dovedli představit na závěr i jiné soupeře než třetí nasazený Liberec, který měl v tu dobu o bod víc než my :-) .

  Své postřehy jsem napsal na http://www.sachystamat.cz/?p=1693#comment-1762. Tak nějak jsem víkend ve Varnsdorfu viděl :-) .

 25. 25
  Maťa píše:

  Patrikův článek pro tisk o závěrečném kole STAMAT ligy zveřejnil tentokrát Benešovský týdeník (č. 25). Myslím, že články z týdeníku na internet nedávají, tak si ho musíte koupit (třeba u nás :-) ). Včera byl součástí Benešovského deníku jako příloha, ode dneška do úterka je v prodeji samostatně. U článku je i velká barevná fotka nejúspěšnějších hráčů STAMAT ligy 2017/2018.

 26. 26
  Tom píše:

  Hele, a kdy napíšeš ten slibovaný článek o Zaječicích? Stihneš to do těch příštích? ;-)

 27. 27
  Maťa píše:

  Snad teď v Budějovicích…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist