TJ Spartak Vlasim
 • O oddílu

 • Ankety

  Kolik účastníků bude mít srpnový šachovo-sportovní tábor v Růžené u Milevska?

  Zobraz výsledky

  Nahrávání ... Nahrávání ...
 • Poslední komentáře

  • Tom o Czech open 2023: “Kluci mají po 3. kolech na svém kontě 2 body. Ríšu i Kubu lze dnes opět sledovat na onlinech (od…Čvc 22, 15:49
  • Tom o Litoměřice – Vlašim 6:2: “Včera byly v Pardubicích rozlosovány ligové soutěže pro sezona 2024/25. Vlašimské áčko hraje v 1. lize 6x venku, jinak je…Čvc 21, 07:46
  • Maťa o Czech open 2023: “Držím palce a dneska kluky zkontroluju osobně. :)Čvc 20, 10:59
  • Tom o Czech open 2023: “V Pardubicích včera odstartovaly hlavní turnaje. Fandit můžete Ríšovi a Kubovi, oba by v dnešním 2. kole měli být na…Čvc 20, 07:09
  • Maťa o Vsetín 2024: “V článku jsem zapomněl zmínit, že po cca 8 letech byla znovuotevřena kultovní restaurace U Trpaslíka. Ale už to není…Čvc 19, 22:50
  • Tom o Vsetín 2024: “Dopoledne (možná už od včerejška) nefungoval plugin na přehrání partií. Už je to OK (děkuji Ondrovi Vykoukovi za zprovoznění), tak…Čvc 19, 13:05
  • Jarda P. o Vsetín 2024: “Pěkně :-) !Čvc 19, 07:51
  • Cinzano z Bergeracu o Královský gambit is not dead!: “A já upřesním, že Královský gambit je pouze 2.f4. Tahle zajížďka přes Vídeň je pro ortodoxní vyznavače KG asi jako…Čvc 17, 14:31
 • Rubriky

29
Čvn

Velká výprava míří do Klatov

Dnes v 16 hodin bude odstartován jubilejní 30. ročník turnaje „O pohár města Klatov“. Součástí velké výpravy, která míří na jihozápad naší země, je i 5 hráčů vlašimského oddílu. Turnaj v Klatovech je zajímavý tím, že se zde nehraje žádné dvoukolo a netradiční je i tempo 2 hodiny na partii s přídavkem 30s. za tah.  Na programu jsou 3 turnaje:

Velmi sympatické je, že pořadatelé nepouští do turnaje“A“ žádné hráče s elem pod 1800. Něco takové by mělo být automatické, ale podívejte se na jiné akce, a rozhodně to samozřejmé není (v nedodržování propozic jsou přeborníci z AVE kontaktu a jejich Czech open).

Z hráčů Vlašimi se v „áčku“ přestaví Míša Stein. V „béčku“ pak čtveřice František Kváča, Jan Babický, Radek Vojta a Jáchym Slánský.

V Klatovech jsou nejen pěkné ceny, ale i doprovodný program:

Partie z předních šachovnic by měly být přenášeny online. Držím palce a užijte si příjemný týden.

Startovní listiny

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

12 reakcí na “Velká výprava míří do Klatov”

 1. 1
  Duch Patrika P. píše:

  Hlásím se z Klatov, kde má za sebou turnaj první čtyři kola. V turnaji B soupeře neskutečně válcují Jáchym a Radek, oba dva mají plný počet bodů! Hodně se daří i Honzovi. Za zmínku také stojí, že si vůbec špatně nevede matador výpravy Petr Havelka, který dnes sehrál nejdelší partii kola! Všichni zmiňovaní a i někteří další se pravidelně objevují na online přenosu: https://www.openklatovy.cz/openklatovy/online.asp

  Připomenout bych chtěl ještě, že Jirka Petrášek hraje tento týden turnaj v Říčanech a i jemu se zatím daří.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Tak to jsem si zas jednou zafandil !

  Mám dilema, zda svůj koment přidat pod turnaj ve Vsetíně, či v Klatovech. Jelikož jsem svůj fanouškovský den strávil na obou turnajích, přidám ho pod oba články. A to ve stejném obsahu, protože zážitky z celého odpoledne se mísily, nebo dokonce směrem ze Vsetína do Klatov gradovaly.

  Původně jsem měl záměr podívat se do Vsetína, jak se bojuje o špici v turnaji. Jelikož Ondra i Vojta ve Vsetíně hráli svědomitě (a tedy rozvážně a pomalu), poskytlo mi to dost prostoru si otevřít ještě pár partií z turnajů v Klatovech. Předem podotýkám, že příspěvek nebude o probírání a hodnocení variant, ale o čistě fandovském přístupu. A rovnou mohu uvést, že tolik emocí za jediné hrací kolo mi nemůže přinést např. ani celý šampionát ve fotbale (i kdybych na to koukal).

  Ve Vsetíně se hrálo již páté kolo (ze sedmi celkových), tak jsem (si) dneska přál oběma zmiňovaným protagonistům zahájení nekompromisního tažení na čelo turnaje. Sice se v obou partiích směle bojovalo, ale remízy po nevystřílení všech nábojů moji pozornost nasměrovaly následně přeci jen do Klatov.

  Jako první mě upoutalo utkání Jáchyma Slánského (turnaj B), který sehrál skvělou útočnou partii. Snad jen chvíli jsem měl starost hlavně o jeho znatelně horší čas a případné přešáhnutí. Jáchym ale s přehledem a zaslouženě partii nasměroval k vítěznému konci. Souběžně jsem zjistil, že velice slibně si ve stejném turnaji vede i Radek Vojta a moc jsem se těšil, až začne sklízet ovoce své aktivní hry a svou převahu převede do vyhraného postavení. Když však po zřejmě ne úplně výhodné výměně dam propásl i příležitost, kterou mu soupeř poskytl, postupně se dostal do prohraného postavení. To by ovšem nebyl bojovník Radek, aby to tak nechal! Po vynalézavém pokračování se totiž nepřesností a chyb jako poslední dopustil jeho soupeř, což pro Radka znamenalo celý bod.
  Jáchym a Radek se těmito výhrami ve čtvrtém kole dostali ve svém turnaji na dělení prvního místa bez ztráty jediné půlky!
  V klatovském A-turnaji z objektů mého zájmu byl na on-linech pouze Patrik Pýcha, který svou houževnatostí udolal soupeře, a asi ve zprvu spíše remízové věžovce přetavil soupeřovy nepřesnosti v celý bod, když v závěru ukázkově demonstroval postup výhry V+p x V. Patrikovi přeji, aby ho tato výhra nastartovala k cestě do předních pater tabulky.
  Mimo on-liny se v tomto kole v A-turnaji zadařilo i dalším mým želízkům v ohni: Míša Stein se výhrou dostal na padesát procent a můj oddílový kolega získal první půlku :-).

  Finále mého dnešního fandění (a tudíž i tohoto příspěvku) + velký obdiv patří ovšem Petru Havelkovi z klatovského turnaje seniorů (C). Jeho partie mi zprvu běžela na pozadí jiných, aktivněji sledovaných, a bylo mi líto, že Petr s pěšcem méně v koncovce asi směřuje k prohře. Když však ostatních sledovaných partií ubývalo, blíže jsem začal sledovat i Petrovu. Ten mě odměnil vyrovnáním šancí obou stran a napínavým průběhem různorodé koncovky, končící ve formátu remízové D x D+p, a dlouhou dobu dohrávané na přidávaném čase. Obdivoval jsem Petrovy pevné nervy; mě se podobný závěr přihodil nedávno a po pár tazích jsem se přehmátl a zabalil to. A tedy: pokud má někdo Petra v mysli zařazeného jako remízového krále, pak nechť si k tomu přidá: král-bojovník !!

  Přeji všem účastníkům letních turnajů do dalších bojů hodně šachových nápadů a výdrž, jakož i příjemný čas, strávený v místech pobytu.

 3. 3
  Tom píše:

  Koukám, že Radek si zahraje s Jirkou Kadeřábkem. U toho se divím, co dělá v Klatovech v turnaji B. :-) Mám ho zafixovaného jako hráče s elem +- 2150, co pravidelně útočil v Jánkách na medaile (v turnaji A). Např. v roce 2018 skončil druhý:
  https://www.sachyvlasim.cz/vlasimaci-zarili-v-jankach/

 4. 4
  Tomáš Gergelits píše:

  Gratuluji Jáchymovi (1) a Radkovi (1/2) k dnešnímu výkonu a výsledkům!

  Moc vám přeji, ať vám vydrží „střelný prach“ až do finiše!

 5. 5
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 4):
  Zapomněl jsem na (už dříve dohraného) Míšu Steina, ovšem „o kategorii“ výše (A). Tedy též bravo a přeji hodně zdaru do závěrečných kol!

 6. 6
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Také fandím. Samozřejmě Radkovi, který dokazuje, že má ty bojovné, „vojtovské“ geny. Naštěstí jsem proti němu nemusel hrát, protože jsme byli spoluhráči v družstvu. Ve volných partiích mě zničil hned v zahájení. Potom i Jáchymu Slánskénu, se kterým jsem se utkal v soutěži, Janu Babickému, protože jsem pracoval s jeho tátou a Frantovi Kváčovi, se kterým jsem ušel 15 km na poslední šachové vycházce a dobře jsme si pokecali. Držím všem palce.

 7. 7
  Maťa píše:

  V Klatovech zatím pěkné výsledky, hlavně Jáchym s Radkem jedou – jen tak dál! V áčku dnes Míša vrátil svému soupeři trochu smolnou prohru ze Zaječic. (Míša tam lámal remízovou věžovku, až ji nakonec prohrál, načež se ukázalo, že by remíza stačila, zápas s Plzní skončil 3:3.) Držím palce celé výpravě!

 8. 8
  Pavel Vojta píše:

  Také držím palce celé výpravě! Zatím mají téměř všichni skvělé výsledky, jen tak dál. Přiznávám, že z pozice zaujatého diváka při on-linech trpím, protože jsem hrozně nervózní :-)

 9. 9
  Tom píše:

  S tím mám bohaté zkušenosti. Dám ti ale jednu radu, která pomáhá (dopracoval jsem se k tomu po mnoha letech) – na onliny se nedívej. :-)

 10. 10
  Pavel Vojta píše:

  Jsou to Radkovi první on-liny v životě, tak to musím koukat :-)

 11. 11
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 8,9,10):
  :bye:
  Určitě se shodneme, že on-liny za nic nemohou. Naopak – dobře, že je máme. Člověk si tak může tiše trpět, či neomezeně jásat, v klídku domova :-).

  Pryč jsou naštěstí (doufám) časy, kdy rodiče a doprovod měli volný přístup na mistrovských turnajích na nejvyšší republikové úrovni až přímo ke stolům hráčů, kde hlavně v těch nejmladších kategoriích se občas děly věci …. Taky jsem tam chodil. Ale vždy jsem stál za Vaškem; abych ho nerozptyloval svou přítomností, tedy nejlépe – aby o mě vůbec nevěděl. O to více jsem měl možnost občas zaregistrovat náznaky komunikačních kanálů mezi doprovodem a svěřenci ….

  Ale zpět k on-linům. Doba nese pokrok. Je až neuvěřitelné, jak současné možnosti internetu šachy jako sport zatraktivnily ve všech směrech. Špičkou v tomto směru byl např. Pražský šachový festival, konaný letos na přelomu února a března v Hotelu Don Giovanni.

  Považuji se za celkem nezaujatého diváka. Ale když mám občas na monitoru nějaké to želízko v ohni (jako třeba tento týden ze Vsetína či Klatov), tak to se mnou i tak dost cvičí. Přesto není důvod těchto skvělých možností nevyužít. A naprosto rozumím, že když je mezi aktérem souboje a jeho pozorovatelem ten nejbližší vztah, je to docela náročné :bye: .

 12. 12
  Tomáš Gergelits píše:

  Když už jsem začínal mít nad výsledky dnešního hracího dne v Klatovech chmury, zachránili to Patrik a Míša.

  Blahopřeji oběma k velké bojovnosti a výsledkům!

  Dovedu si představit, že i pro vás to musel být zážitek, hrát takovéhle partie na sousedních stolech vedle sebe :bye:

  Patrikův soupeř si neporadil s převahou celé věže proti

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist