TJ Spartak Vlasim
30
Čvn

Velká vlašimská výprava míří do Klatov

Turnaj O pohár města Klatov se letos bude hrát již po 26. Přihlášeno je rekordních 240 hráčů. V silnějším openu“A“ nás bude zajímat především výkon Ondry Mejzlíka. Ondra se v klasickém turnaji představí po několika letech a určitě bude chtít nahrát minimálně 13 elobodíků, aby se opět posunul na pozici vlašimské jedničky (o tu přišel k 1. 6., kdy ho nečekaně předstihl Ríša Mládek). :-)    Open“A“ je velmi kvalitně obsazen, najdeme v něm hned 18 hráčů s mezinárodním titulem. K favoritům na vítězství patří zejména polský IM Marcin Krzyzanowski a velmistr Petr Neuman. Ondra je nasazen jako 11.

V turnaji“B“ (elo do 2000) si zahraje hned 6 dětí z pravonínských kroužků: Lukáš Zeman, Štěpán Filip, Fanda Jelínek, Filip Kůra, Jan Veselý a Jiří Zeman. Je dobře, že si děti zahrají vážné partie, určitě jim to pomůže ve výkonnostním růstu. Hrát se bude tempem 2 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Kromě klasických turnajů připravili pořadatelé i řadu doprovodných akcí. Jejich seznam si můžete níže přečíst:

Držíme palce, ať se daří!

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

22 reakcí na “Velká vlašimská výprava míří do Klatov”

 1. 1
  Maťa píše:

  Držím všem palce, užijte si to! Klatováci dělají pěkný turnaj (hrál jsem ho 4x) a město je taky moc hezké, hned bych jel taky – škoda, že nemůžu být všude :-) . Co se týče anketní otázky, tak kdo zná Ondru, ví, že správné jsou dvě odpovědi :-) .

 2. 2
  Tom píše:

  Tak první kolo podle papírových předpokladů. Ondra vyhrál a v béčku bohužel děti z Pravonína 0 ze 6.

 3. 3
  Maťa píše:

  Některé děti z výpravy právě hrají doprovodné rapidy, Fanda a Honza dětský, Lukáš dospělý, snad jsem nikoho nepřehlédl. Průběžné výsledky jsou na chess-results.

 4. 4
  Maťa píše:

  Tak dnes se k Ondrovi s výhrami přidali Lukáš a Štěpán, Filip remizoval … gratuluju! :-) Ondra si zítra zahraje na onlinech s GM Neumanem. Fanda prohrál kontumačně … co se stalo?

 5. 5
  Dana Z. píše:

  Fanda spal, Lukáš ho před svým odchodem vzbudil, Fanda se začal oblékat, ale pak musel opět usnout. :-( Každopádně je to škoda.

 6. 6
  Tom píše:

  Ten Fanda je teda oslík. :-O|

 7. 7
  Marie F. píše:

  Ad 4)Je to naše interní záležitost, ale bez následků neskončí.

 8. 8
  Tom píše:

  Ondra Mejzlík na onlinech (od 16h.) proti GM Neumanovi:
  http://www.sachy-klatovy.cz/online/

 9. 9
  Blanka píše:

  Držím Ondrovi a dětem palce. Ondrovy onliny ještě zde:
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/26th-klatovy-cup-2018/3/1/1

 10. 10
  Patrik P. píše:

  Ondra remizoval. Gratuluju! To je dobrý rozjezd.

 11. 11
  Tom píše:

  Ríšův post vlašimské jedničky se otřásá. :-)

 12. 12
  Tom píše:

  A zabraly i děti v béčku – 4 ze 6, to je pěkné kolo. I Fanda odčinil své nedělní spaní. :-)

 13. 13
  Tom píše:

  Ondra dnes bojuje na onlinech s IM Burešem:
  http://www.sachy-klatovy.cz/online/

 14. 14
  Tom píše:

  Opět remis, Ondra hraje zatím velmi dobře.

 15. 15
  Vojta M. píše:

  Jinak nějaké info k partii s GM Neumanem. Ondra v 12. tahu odmítl remízu, s tím že pozici hodnotil jako slibnější pro sebe. O partii pak tvrdil, že dvakrát měl možnost zahrát silněji a jít do mírně lepší pozice. Z remízy a průběhu byl ale nakonec spokojený. Stejně tak dneska z půlky po boji.

  Celkově skupině, s kterou tam je, se zatím daří. David Výprachtický 4/4 vede neděleně turnaj, potom Vojta Straka, Martin Hollan, Ondra a další.. Zatím to tam Oáza a spřátelení šachisté docela válcují :)

 16. 16
  Blanka píše:

  Ondrova vítězná dnešní partie. Gratuluju
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/26th-klatovy-cup-2018/5/1/9

 17. 17
  Vojta M. píše:

  Tak dneska Ondra hraje proti Ríšovi :) Pokud vyhraje, jde před něj, pokud ne, tak skončí pod 2300 a ne udrí vlašimskou jedničku. Jde mu ale spíš tu hranici 2300, protože třeba zrovna v klatovech je to rozdíl v tom, zda platí nebo neplatí startovné.. :)

 18. 18
  Ríša píše:

  Ondra to ještě nebude mít tak jednoduché (nebo naopak bude? :-) ). Na rating se ještě započítá Open Pardubice, na který jedu s Robinem a Vítkem.

 19. 19
  Dana Z. píše:

  Turnaj v Klatovech skončil, Lukášův výsledek opět průměrný, ale myslím si, že mnohem důležitější je, že si pobyt užil a prožil čas se svými kamarády. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na doprovodu dětí podíleli, věnovali se jim ve svém volném čase a připravili jim nezapomenutelné zážitky. Největší poděkování patří paní Filipové, která tuto akci organizačně po všech stránkách zařídila, vše vyjednala s velkým předstihem a dětem se věnovala po celou dobu trvání turnaje.

 20. 20
  Tom píše:

  Koukám, že Ondra to těsně nezvládl a připsal „jen“ 9 bodů. :-) Výkon ale dobrý, ikdyž kvůli nepovedenému závěru je to až místo 17.

 21. 21
  Vlada píše:

  Lukáš nehrál špatně (alespoň dle bodu a navýšení elo fide). Nejlíp dopadl Fanda, připsal si 66 bodů fide elo! Gratuluji.

 22. 22
  Maťa píše:

  Na https://www.youtube.com/watch?v=3YNHmMumyFM&t=260s se (v čase 4:27) IM Jaroslav Bureš veřejně otřel o Ondru Mejzlíka, konkrétně za jeho chování u vzájemné partie v Klatovech. Myslím, že pravdu má v komentáři pod videem Olda Vedral, který se Ondry zastal, osobně jsem ještě nezažil, že by se „pan Mejzlík Ondřej“ choval někdy u šachů nevhodně. A to už jsem pár Ondrových partií naživo viděl ;-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist