TJ Spartak Vlasim
06
Dub

Velikonoce – čas šachových turnajů

6 hráčů Vlašimi v 5 (!) různých turnajích se o velikonočních svátcích představí na vícedenních akcích.  Hned čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti se budou hrát v Táboře a další pak v dalekém Walesu. Loni z obou akcí běžel online přenos, tak uvidíme, jestli to letos bude stejné.

Do Cardiffu dnes odlétá Ondra Matějovský, aby se zde připojil k Anežce Vlkové (ta zde studuje) a společně si zahrají open při Mistrovství Walesu. Během 4 dnů je na programu 7 kol a bez zajímavosti není, že si během turnaje lze hned 2x vzít volno, za které hráč dostane 0,5 bodu. Ondra i Anežka patří k favoritům a Maťa se nijak netajil záměrem turnaj vyhrát (aby měl na zpáteční letenku :-) ).  

Tempo je klasické: 90 minut na 40 tahů + 30 minut s přídavkem 30s. za tah. Držím palce!

Stránky turnaje

Připomínka vlašimské účasti na turnajích na Britských ostrovech:
Dublin 1999 , Londýn 2016 , Edinburgh 2019 , Cardiff 2022

Bez zajímavosti není, že na naše poměry ničím výjimečný turnaj O pohár Mistra Jana, který se hraje ode dneška v Táboře, je výkonnostně velmi podobný mistrovství Walesu. :-) Kromě turnaje A, určeného pro hráče s elem nad 1900, se zde uskuteční i turnaje B, C a D (jak jsou skupiny výkonnostně rozděleny, je vidět na obrázku níže). Fandit můžete Blance Voříškové, Danu Zemanovi, Jáchymu Slánskému, Míšovi Steinovi a Tomáši Vojtovi. A samozřejmě i dalším, kteří hostují ve Vlašimi nebo za náš oddíl dříve hrávali. V Táboře je tempo rychlejší, a to hodina na partii s přídavkem 30s. za tah.

Startovní listiny

Webové stránky pořadatelů

 (autor článku: Tomáš Vojta)

26 reakcí na “Velikonoce – čas šachových turnajů”

 1. 1
  Maťa píše:

  Zdravím z Ruzyně! Myslím, že správné letadlo trefím, a pokud ne, tak určitě nenasednu do letadla do Calgary, tam to létá z jiného terminálu. :-) A rozhodně jsem nikde neříkal, že to letím vyhrát, akorát jsem se zmiňoval, že je tam pěkná první cena (250 liber). Na tu je ale vysoce favorizován Ind s elem 2180, tak jsem si raději těch pár stovek na zpáteční letenku vydělal normálně v trafice. :-)

  A samozřejmě držím palce do Tábora, nejvíc asi Blance! :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Anežce jsem nechtěl věřit, že na turnaji není žádná prezentace, ale měla pravdu. Já jsem ještě v Praze, a už mám nalosovaného soupeře. :-)

 3. 3
  Tomáš Hašek píše:

  Prostě si pořadatel vůbec nepřipouští, že by jsi své letadlo zmeškal, či zaměnil…. :-D

 4. 4
  Maťa píše:

  Myslel jsem si, že do špatného letadla přes ty kontroly vůbec sednout nejde, ale Kevinovi v Sám doma 2 se to prý povedlo, tak jsem znejistěl (viděl jsem jen jedničku). :-)

 5. 5
  Euwe a Vašek píše:

  Protože to bylo ve scénáři.

 6. 6
  Tom píše:

  Maťa 2/2 a jde si pro vítězství v turnaji. :-)

 7. 8
  Maťa píše:

  Tom (6): Nevím, jestli si jdu pro vítězství v turnaji, ale minimálně jednou si zahraju na prvním stole. :-) Po nasazené jedničce ve druhém kole bohužel klopýtla i Anežka, která celou partii hrála na výhru, těžkou koncovku ale soupeř zachránil přechodem do pozice K+V proti K+V+J.

  Všiml jsem si, že v Táboře hraje taky Dan Zeman, tak jsem ho teď dopsal do článku, v původní verzi nebyl. Držím jemu i ostatním palce. Dobrý pozdní večer z Cardiffu!

 8. 9
  Blanka píše:

  Maťo, ať se ti na první šachovnici zadaří:-). Držím palce oběma.

 9. 10
  Patrik P. píše:

  Taky držím palce!

  Dana Zemana jsem si všiml ještě dřív, ale nějakej šmejd mi smazal přihlašovací údaje k webu, takže už sem asi nenapíšu nikdy nic.

 10. 11
  Vlada píše:

  Tak po 3.kole Mata vede tabulku. Anežka ještě bude plakát, že ji vykoukne 1. místo :-D

 11. 12
  Maťa píše:

  Po 4. kole už Maťa tabulku nepovede, protože prohrál po zbytečné hrubce v (asi) rovné pozici. Anežka by měla vyhrát. Zítra si oba bereme volno.

 12. 13
  Tom píše:

  Turnaj v Táboře skončil pro naše barvy výborně. Dan byl čtvrtý v déčku, Míša na výborném šestém místě v béčku a v dobře obsazeném áčku jsou z toho 2 medaile. :-)
  https://chess-results.com/tnr739494.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=yes

  Byl to prima prodloužený víkend.

 13. 14
  Tom píše:

  Hezké 5 minutové video s fotkami:
  https://www.youtube.com/watch?v=P4iWpZxCaRc

 14. 15
  Blanka píše:

  Dnes se hrají ve Walesu poslední dvě kola. Držím palce. Škoda, že nejsou onliny. Dali je jen na uzavřený turnaj. Můžeme tak sledovat, jestli ho Kožůšek vyhraje :-)
  https://www.welshchessunion.uk/WelshCC/2023/live-games.html

 15. 16
  Tom píše:

  Maťa v 6. kole za 1 a bude to útok na medaile. :-) Držím palce.

 16. 17
  Blanka píše:

  V posledním kole hrají spolu :-)

 17. 18
  Maťa píše:

  Derby skončilo remízou, ale bojovnou. Anežka mi ve 3. tahu obětovala figuru (což jsem čekal a zároveň si nepřál), zahájení jsem překvapivě zvládl a stál asi objektivně na výhru, pak jsem to ale zahrál blbě a lépe na tom podle motoru byla Anežka. Naštěstí pro mě ani ona nevyužila svou šanci a v časové tísni jsme se dohodli na remíze. Asi jsem v tu chvíli stál líp (figura za 3 pěšce), ale měl jsem málo času a špatně to hodnotil, ale těžko říct, jak by to dopadlo – správný plán, který ukazovaly Anežka i motor, mě nenapadl. Nakonec 4. místo, bohužel prohrála nasazená jednička, jinak bych byl třetí. Vyhrál jsem 20 liber, to je skoro na tu letenku domů. :-)

 18. 19
  Maťa píše:

  Pár oprav předcházejícího komentáře. :-) Anežka obětovala figuru až ve 4. tahu (moje chyba) a skončil jsem podle všeho pátý (tam za chybu nemůžu :-) ). Rozhodčí říkal, že jsem čtvrtý, ale že se o cenu (40 liber) s pátým v pořadí rozdělím, že se to tady tak dělá. Měl jsem lepší vzájemný zápas, což je první kritérium. Jenže se hrála ještě poslední partie a její vítěz se pak na nás dotáhl. Toho jsem sice také porazil, ale protože ti dva mí soupeři se neutkali, rozhodoval nakonec větší počet výher. Tak vlastně nevím, kolik peněz mi nakonec pošlou. :-) Ale zahrál jsem si dobře a úplně nejlepší byl volný den, kdy jsme s Anežkou stihli místní památky, jízdu na ruském kole, adrenalinovou plavbu po moři na člunu, 11 km dlouhou túru na kopec s krásnou vyhlídkou do širkokého okolí včetně Anglie a na závěr pivní bar, kde měli snad 50 druhů piv včetně tří českých.

 19. 20
  Patrik P. píše:

  Dostal se ke mě zajímavý mail Tomáše Vojty. :)

  „Ahoj.

  Reaguji na komentář Pýchy na webu, že jsme mu (my šmejdi) smazali přihlašovací údaje k šachovému webu. Prosím (kdyby o to náhodou požádal) přihlašovací údaje mu neobnovujte. Roky neudělal pro vlašimský web vůbec nic a není nutné, aby kdejaký exot přihlašovací údaje měl.

  Děkuju.
  Tomáš“

  Tady jsem skončil. Děkuji vlašimskému oddílu za hezké roky, které jsem tu mohl strávit. :)

 20. 21
  Tom píše:

  „Milý“ Patriku, nechtěl jsem na tvoji provokaci /viz komentář č. 10/ reagovat veřejně. Ale docela mě těší, že si to udělal za mě.

  Že si tady skončil, tak k tomu můžu dodat jen, kéž by to tak opravdu bylo … Takto už si „vyhrožoval“ vícekrát a bohužel pořád nic …

 21. 22
  Patrik P. píše:

  Neboj, hned v květnu podepíšu přestup do jiného oddílu. Už si tady budeš moct dělat, co chceš, aniž by tě někdo kritizoval. Jen mi věř, že řada lidí za exota považuje především tebe. Ty si to jen nejsi schopný uvědomit, protože tvá sociální inteligence je na nule. :)

 22. 23
  Tom píše:

  Ježiši, a já si naivně myslel, že Páťa skončil a on to nevydržel ani 15 minut …

  Na tvoji obvyklou snahu vyprovokovat nějaké spory už dále nebudu reagovat, kdybys mi chtěl něco říct, máš moje číslo, můžeš kdykoli zavolat.

 23. 24
  Franta Innemann píše:

  Vážení,prosím zanechte žabomyší války.Není to důstojné a vůbec ne hezké. Jste oba slušní lidé… :-|

 24. 25
  Richard, Sr píše:

  Gratuluji Mato k vykonu, tedy i Vlcici samozrejme.
  To, ze jsi se za mnou nezastavil cestou zpet v Readingu, beru jako osobni urazku, ale pokusim se s tim nejak zit ;-) Priste to musime nejak lepe naplanovat.

 25. 26
  Maťa píše:

  Za trest budu teď asi nocovat na Ruzyni,teprve jsme přistáli. :) A „Vlčice“ jako jediná v turnaji ani jednou neprohrála!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist