TJ Spartak Vlasim
23
Bře

Velikonoce – čas šachových turnajů

Tomáš Vojta

Hned dvou vícedenních turnajů se přes velikonoční svátky zúčastní naše mládež. Pětičlenná výprava si to pod dozorem paní Filipové Leo Expresem posviští do Frýdku-Místu a dvoučlenná se zúčastní turnaje v Táboře. Níže najdete podrobnější informace k těmto pěkným akcím.

V dalekém Frýdku-Místku bude zítra zahájen 37. ročník Turnaje šachových nadějí, jehož součástí jsou turnaje v kategoriích do 9, 12, 15 let, otevřený Fide Open a uzavřené turnaje s možností plnění WIM a GM norem. Barvy Vlašimi budou na tomto krásném festivalu, kterého se v minulosti zúčastnili takoví hráči jako Radjabov, Movsesian, Navara či Azarov, hájit Jakub Voříšek, Petra Píšová, Fanda Jelínek, Filip Kůra a Štěpán Filip. Jakub bude hrát kategorii do 15 let, ostatní do 12 let. Celkem je přihlášeno 313 hráčů z 8 zemí. Samozřejmostí jsou online přenosy z předních šachovnic.

Začíná se ve čtvrtek v 9.15 hodin a vítěze budeme znát na velikonoční pondělí. Veškeré informace o turnaji získáte z propozic, jejichž část je níže okopírována. Držte Jakubovi a Pravonínským palce, ať se jim na této akci, která patří k největším a nejreprezentativnějším pro šachovou mládež v Evropě (slova pořadatelů), daří (kdo bude z dětí nejúspěšnější, si můžete tipnout v právě probíhající anketě).

Startovní listiny všech turnajů

Webové stránky pořadatelů

O poznání menší tradici a méně účastníků má turnaj O pohár Mistra Jana v Táboře. V hotelu Relax se budou hrát 2 turnaje: silnější pro hráče s elem 1700-2200 a slabší pro hráče s elem do 1700. Náš oddíl budou reprezentovat Ondra Hlaváček a Jakub Vojta. Oba si zahrají odvážně silnější turnaj, do kterého je zatím přihlášeno 15 hráčů. Začíná se již dnes v 17h. a sedmikolový turnaj skončí v sobotu odpoledne. Více informací níže v okopírovaných propozicích.

Startovní listina turnaje Kotnov

Webové stránky pořadatelů

67 reakcí na “Velikonoce – čas šachových turnajů”

1 2 3
 1. 61
  Maťa píše:

  Blanka (59): Tady to vypadá na korektní remízu, hoši si navzájem seberou volné pěšce a podepíší to.

 2. 62
  Maťa píše:

  Pétě a Štěpánovi gratuluji, pojede se jim domů veseleji :-) . Péťa má asi solidní šanci na cenu za umístění mezi 3 nejlepšími dívkami.

 3. 63
  Blanka píše:

  Gratulace všem. Cesta domů bude dlouhá, tak ať rychle ubíhá :-)

 4. 64
  Zuzka píše:

  Moc blahopřeji všem! Myslím, že si všichni užili netradiční Velikonoce a pěkný turnaj. Hezkou cestu domů, už se na vás moooc těšíme!

 5. 65
  Marie F. píše:

  Tak Petulka si veze domů stříbrnou medaili. :-D :-D :-D

 6. 66
  Marie F. píše:

  Do Říčan bronz (Otruba Marek) :-)
  Středočeši se ve Frýdku-Místku prosadili :-D :-D :-D

 7. 67
  Ivo píše:

  Na poslední chvíli jsem se přihlásil na turnaj do Frýdku Místku, do turnaje šachových nadějí mě nevzali, ale open hrát můžu :) Hraje se od čtvrtka do pondělí přes Velikonoce – tedy náročná dvoukola. Nechce se někdo přidat?

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist