TJ Spartak Vlasim
06
Led

Vánoční šachový turnaj v Uhlířských Janovicích

27. prosinec v Uhlířských Janovicích snad ani nemůže být bez tradičního šachového turnaje. Už 18 let se sem sjíždějí milovníci 64 polí, aby poměřili své síly. Díky podpoře Města Uhlířské Janovice a SDH Uhlířské Janovice se už po mnohokráté sejdou všichni v příjemném prostředí sálu Hasičské zbrojnice. V přátelském duchu si popovídají staří známí i nově příchozí, aby se posléze pustili do souboje na šachovnici.


Společné foto všech účastníků

Letošní ročník turnaje jednotlivců i rodinných dvojic byl dokonce mezinárodní. Pan Vladimír Dušek ze Sokola Kolín přivezl Felixe GalanaFernandeze, svého zetě, hrajícího za Koffé Komercial Madrid. Rozšířil tak skupinku rodinných dvojic na pět. O vítězích této kategorie bylo jasno skoro předem, i když stát se může cokoliv, ale dvojice startující pod názvem Goblin a Skeleton (Tomáš a Jakub Vojtovi) ziskem 11 bodů vysoko převýšila dvojice ostatní. Na 2. místě s 8,5 se umístila místní rodinná dvojice Monika a Vladimír Závůrkovi, těsně před dvojicemi s 8 body – dvojicí Spejbl (Dušan a Filip Malí) a dvojicí Švagři (Zdeněk Lenc a Tomáš Kopecký). Krásné 5. místo patřilo již výše zmiňované mezinárodní dvojici Felix Kaffe.

V jednotlivcích si 1. místo mezi 53 účastníky pečlivě pohlídal a remízou v posledním kole pojistil Tomáš Vojta (Moravská Slavia Brno,6,5 bodů ze 7), před druhým Jiřím Hájkem (ŠK Přeštice, 6 bodů) a třetím Milošem Štolbou (TJ Sparta Kutná Hora, 5,5 bodu). Pořadí domácích hráčů: 15. Monika Závůrková (4,5 bodu), 21. Vladimír Závůrka, 49. – 51.místo Veronika Pecinovská, Stanislav Houda a Miloslav Laube (všichni 2 body). Snad se příští rok najdou i další, kteří seberou odvahu a přijdou si zahrát.


Trojice nejlepších

Další vyhodnocovanou kategorií byla kategorie žáků. 1. místo se 4,5 body obsadil Jakub Vojta (TJ Spartak Vlašim), 2. místo určitě spokojený se svým výkonem a se 4 body Václav Bartoš (Klub šachistů Říčany 1925) a 3. místo se 2 body Veronika Pecinovská (TJ Kavalier Sázava).


Nejlepším žákem byl Jakub Vojta

Na odpolední bleskový turnaj zůstalo 15 statečných. 1. místo neuteklo s 10 body Miloši Vrkotovi (TJ Sparta Kutná Hora). S 2. místem byl určitě spokojený Jiří Hájek a se 3. místem Daniel Kaplan (TJ Bohemia Poděbrady). Domácím nevyšel bleskový turnaj ideálně dle jejich představ. Zbylo na ně 10. místo pro Moniku Závůrkovou, 13. místo pro Vladimíra Závůrku a 15. místo pro Veroniku Pecinovskou.

Kompletní výsledky

Fotografie

XIX. ročník turnaje bude 27. 12. 2018. Těšíme se na hojnou účast.

(autorka článku: Monika Závůrková)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist