TJ Spartak Vlasim
22
Pro

Vánoční nadílka z Říčan: 3 zlaté a 1 stříbrná!

Marie Filipová

Bylo odehráno letošní poslední, v sérii 6.kolo Regionální žákovské ligy, kterou pořádal Klub šachistů Říčany 1925. Tradičně se hrálo v Kulturním domě Labuť, který je pro takovouto soutěž velice vhodný. Organizátoři zvládli celý turnaj na výbornou. Šachistů se sjelo 93.

V turnaji „A“ měla „vlašimská škola“ tři zástupce. Podle očekávání a i nasazení zvítězil Richard Mládek. Jako jediný uhrál plný počet bodů. Výkon 2226, soupeři mu byli Petra Píšová, Tadeáš Jiroušek (Říčany), Štěpán Vojta a David Zvolenský – oba z Brodců. Na první příčce mezi dívkami (hrály 4) a na druhé celkově ukončila toto kolo Anežka Vlková. Neprohrála s nikým, celkově 3 body, výkon 1671, remízy s hochy z Brodců Martinem Bláhou a Davidem Zvolenským. Druhou dívkou byla Petra Píšová (celkově 9.), hrála výkonem 1492, pro nás příjemné konstatování. Prohrála jen s oběma výše uvedenými a pěkně je potrápila. Péťa se zlepšuje turnaj od turnaje a je nutné s ní počítat! Petra přehrála Hanu Bartošovou z Říčan a Josefa Pášu z Brodců. Pro úplnost druhý z chlapců skončil Jan Heger (Stříbrná Skalice) a třetí Martin Bláha (Brodce). Třetí dívkou, celkově 10. se umístila Klára Kocourková ze Sedlčan.

V turnaji „B“ hrálo pět „borců“, všichni z Pravonína. Výkony nic moc! Určitě za očekáváním. Nejlépe si vedl Štěpán Filip, který uhrál 4 body, výkon 1241. Ten jediný si pochvalu zaslouží. Prohrál v prvním (Lukáš Vitvar – Říčany) a posledním (David Hampl – Říčany) kole. Remizoval s Pavlem Zemanem a Martinem Stanečkem – oba z Říčan a přehrál Vojtu Štochla, Moniku Strnadovou (oba Říčany) a kolegu z klubu Lukáše Zemana. Nasazen byl 27. a obsadil 13. příčku. Lukáš Zeman, výkon 1138 a 3 body. Startovní číslo 29. Na výsledkové listině 22. Rozjel se pěkně 2,5/3, ale pak samé nuly, jen v předposledním kole remizoval s Kryštofem Mojdlem z Brodců. Filip Vopálka měl nejvyšší startovní číslo 15, nakonec 25. příčka, výkon 1091. I Filip měl začátek dobrý 2/3 a přidal už jen dvě remízy v pátem kole s Jáchymem Šmolíkem (1109) a v posledním kole se potkal s Filipem Kůrou a také remizovali. Filip Kůra, startovní číslo 20, umístění 28, výkon 1125. Musel sehrát dvě derby, a to s Fandou Jelínkem a Filipem Vopálkou (remízy v obou případech). Zvývající dva body uhrál nad Václavem Haškem z Brodců a Danielem Schnablem z Říčan. Posledním zástupcem v této skupině byl Fratnišek Jelínek. Nasazen 33, konečné pořadí 32., výkon 1035, 2,5 bodu. O remíze s Filipem Kůrou je psáno vpředu, body uhrál v pátém a šestém kole nad Janem Haškem z Brodců a Mikulášem Hupcejem z Říčan. Tak pánové! Kromě Štěpána Filipa jste si všichni v regionální elu pohoršili, chce to přidat! Medailová umístění v tomto turnaji patřila všechna Říčanům! Hoši: 1. Šimon Jiroušek, 2. Václav Bartoš, 3. (4.) David Hampl a dívky: 1. (3.) Kateřina Pastrnková, 2. (6.) Veronika Zemenová a 3. (16.) Monika Strnadová. Béčko hrálo 38 šachistů.

To jinou radost jsme prožívali s našimi zástupci v turnaji „C“! Adam Slavík byl druhým nasazeným a Vojta Vopálka 9. nasazeným. Od začátku jsme předpokládali, že by to mohlo „zacinkat“! A podařilo se to, díky Adamu Slavíkovi, který sehrál zodpovědně celý turnaj, uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1317. Pravda, hrál se soupeři o maličko slabšími, ale výkonnost v „céčku“ je velice proměnná. Prohrál jen v předposledním kole s Andreou Stanečkovou z Říčan, která byla sice z dívek první, ale celkově až čtvrtá. Po této partii bylo pár slziček, ale do posledního kola se Adam zkoncentroval, přesvědčivě svého soupeře přehrál a díky vyššímu pomocnému hodnocení získal „zlato“ v této skupině. Druhý byl Vít Němec z Brodců a třetí příčku obsadil domácí Richard Václavík (všichni 6 bodů). Druhý náš zástupce Vojta Vopálka uhrál 4 body, výkon 1053. Začátek měl velice pěkný 4/4, ale pak už se trápil. V pátém kole ho porazil oddílový kolega Adam Slavík a ani další dvě kola neuspěl, ale pár bodíků na zvýšení regionálního ela mu tento turnaj přece jen přinesl. Dívky v tomto turnaji: 1. (4.) Andrea Stanečková – Říčany, 2. (17.) Anežka Havelková a 3.(18.) Stella Vavříková – obě Sázava. Céčko hrálo 39 šachistů.

Je nejvyšší čas finišovat na krajské postupy. Budete mít k dispozici už jen tři žákovské ligy. Konkurence je veliká a pokud budete chtít postoupit, musíte „zamakat“! Viz průběžné výsledky RŽL a počítejte s tím, že bude nyní pohyb na postupových místech velice proměnlivý, neboť bude naskakovat u všech průběžně pět nejlepších turnajů a u koho nebude z čeho vybírat, bude tratit.

Při této příležitosti děkuji všem, kdož děti na turnaj dopravili a doprovázeli a všem přeji překrásné svátky vánoční, přeji vám, aby byly  klidné, šťastné, plné pohody a štěstí a do nového roku pevné zdraví a hodně elánu.

Výsledky všech turnajů

Pořadí RŽL po 6 odehraných turnajích

Fotky

2 reakcí na “Vánoční nadílka z Říčan: 3 zlaté a 1 stříbrná!”

 1. 1
  Tom píše:

  Po delší přestávce tu máme další kolo RŽL. A ještě po delší přestávce se bude hrát ve Vlašimi – konkrétně 7.2. na ZŠ Vorlina.
  Propozice:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/14_15_7_RZL_Vlasim.doc

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Dnešní 7. kolo RŽL, které jsme pořádali u nás ve Vlašimi, vyhrál Ríša Mládek. Fotky jsm nahrál na internet: https://plus.google.com/u/0/photos/103403276147897157154/albums/6113115382507196401

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist