TJ Spartak Vlasim
22
Pro

Vánoční dárek pro vlašimské šachisty

Turnaj, který Kopeček ještě neviděl! Takový bude 40. ročník Memoriálu Stanislava Vojty, který se uskuteční 26. prosince v Chotýšanech. Průměr první nasazené desítky je 2313!

Přijďte se podívat, jak bude novopečený mistr Evropy a mnohonásobný mistr České republiky David Navara čelit mladým vlčákům. O cenný skalp naší legendy se určitě pokusí 4. z letošního MČR v bleskovkách a loňský vítěz turnaje Ríša Mládek nebo bronzový z Mistrovství Evropy ve vážných partiích v kategorii do 16 let a talent roku Jáchym Němec. A pozadu určitě nebude chtít zůstat mnoho dalších mistrů České republiky v mládežnických kategoriích z předchozích let, které najdeme ve startovní listině (Ruda Jun, Kuba Voříšek, Nela Pýchová či Kuba Vojta). 

Předek startovní listiny:

Kapacita hracích prostor je již několik dní naplněna. Tímto prosím účastníky, kteří vědí, že nepřijedou, aby se odhlásili a umožnili účast náhradníkům. Začátek turnaje je plánován na 9.15h., finálové skupiny začnou cca ve 12.45h.

Pro účastníky jsou připraveny 2 soutěže. Tou tradiční bude tipovací soutěž na počet remíz v turnaji. Tipovat se bude tentokrát až při prezentaci a vítěz vyhraje startovné a oběd zdarma. Vzhledem k tomu, že letos máme jubilejní 40. ročník, připravili jsme historický kvíz k turnaji. Zájemci budou moct odpovědět na 10 otázek vztahující se k historii turnaje a vítěz získá odměnu ve výši 400 Kč. 

Seznam vítězů všech předchozích ročníků:

V úterý čeká vlašimský oddíl šachový svátek a měli byste být při něm! :-)

Startovní listina na chess-results

Propozice turnaje

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 reakcí na “Vánoční dárek pro vlašimské šachisty”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  Měl jsem napsaný koment, ovšem k předchozí pozvánce, uveřejněné 26.11. Těsně před odesláním jsem objevil tento nový článek, proto překopíruji sem:

  Pohled na aktuální startovní listinu mě naplňuje očekáváním, že u Řezníčků Na Kopečku půjde o sváteční událost mimořádného formátu: šachista roku, talent roku, spousta špičkových hráčů dvou šachových bašt regionu či jejich odchovanců, to vše skloubeno na druhé straně s řadovými hobíky do jedné útulné hospůdky ….

  Prostě – šachový svátek vánoční :bye:

 2. 2
  Vojta Plát píše:

  Kdybych mohl, tak si přijedu taky zahrát, tak snad to vyjde až při jubilejním 50.ročníku. Do té doby už by mohli být mladí velmistry. My s Davidem přijedeme prošedivělí a minimálně s jednou berlí :-D

 3. 3
  Maťa píše:

  Minimálně jeden „mladý vlčák“ si na Davida Navaru věří. :) Ríša mi psal, že to proti němu bude mít David těžký, zvlášť při tempu 5 minut bez přídavku, což je prý takový „hospodský šach“, na který česká jednička není zvyklá. Mou námitku, že David toho při tempu 5 + 0 nahrál rozhodně víc než on (vyrůstal na něm, přidávaný čas se nepoužívá zas tak dlouho), Ríša nepřijal, prý už na to David zapomněl. Tak uvidíme. :)

  Jinak zde si můžete přečíst reportáž Davida Navary z nedávného vítězného ME: https://zpravy.sachy.cz/2023/12/24/zlaty-zahreb/.

 4. 4
  Sir Richard píše:

  Bylo mi ctí zažít atmosféru této velkolepé akce, bravo organizátorům, zdar všem účastníkům! Dovoluji si poslat pár fotek s občasnými hodnotnými komentáři ;-)
  (dorazil jsem ovšem až odpoledne, kdy měl Brambor v sobě už 3+ piva a začal tedy vyhrávat)

  2023-12-26 Jubilejní 40. ročník Memoriálu Stanislava Vojty
  https://photos.app.goo.gl/bZjkXnbRSsrNMDZL9

 5. 5
  Tom píše:

  Díky moc, skvělé fotky!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist