TJ Spartak Vlasim
25
Úno

V Pravoníně hrálo 69 rodinných dvojic!!!


Na 6. ročník „Zimního turnaje aneb hrají rodinné dvojice“ se sjelo do Pravonína neuvěřitelných 69 rodinných dvojic, které tvořili manželé, sourozenci, vnuci a prarodiče, bratranci, strýcové…

Letošní ročník se konal v nově otevřeném Spolkovém domě, který zažil doslova zatěžkávací zkoušku. Pohodlně se sem vměstnalo nejen 138 šachistů, ale ještě tak na třicet členů doprovodu a pak nezbytní pořadatelé, rozhodčí a obsluha kiosku.

Věřte, nevěřte, zahájeno bylo přesně v 9.30 hodin podle propozic a po promluvě paní starostky Jany Lapáčkové, nezbytných informacích organizátorů (jedné z pořadatelek Marie Filipové, ředitele turnaje Tomáše Vojty, po podání informací rozhodčích pana Havelky a Matějovského) a pak po shrnutí pravidel pro tuto soutěž přednesených hlavním rozhodčím Vladimírem Horákem, zasedli šachisté k prvnímu ze sedmi kol.

Díky štědrým sponzorům jsme si mohli dovolit věru bohatý cenový fond. Generálním sponzorem je již po tři roky paní Hana Janoušová, dále nám svým dílem přispěl Městský dům dětí a mládeže Vlašim a paní ředitelka Pavla Homolková se přijela na soutěžící v průběhu dne také podívat. Mezi další sponzory patří manželé Kůrovi, Píšovi, Vopálkovi a pak spousta pravidelných pomocníků, příznivců šachu, rodičů dětí , které navštěvují pravonínské šachové kroužky. Při vlastních přípravách velice pomohli dorostenci, kteří našim kroužkům již odrostli, ale rádi se při každé příležitosti vracejí. Všem touto cestou velice děkuji .

Sjeli se k nám šachisté nejen z našeho regionu, ale i z větších dálek, z kraje Vysočina, z Prahy, hráli i šachisté z Brna… Velice nás potěšil tak veliký zájem. Já osobně mám tento turnaj velice ráda. Těší mě, když si i rodiče a prarodiče „odzkouší“, jaké to je soustředit se na partii, nepokazit ji a pak vyhrát. Mnohdy zaslechnete dětskou výtku: „Teda, taťko, ty mi to dneska kazíš!“ Přálo i počasí, bylo hezky slunečno a děti se mohly o přestávkách proběhnout po terase a načerpat nové síly.

Naše věrné pomocnice se vzorně postaraly o „bříška“ našich soutěžích, kdy připravovaly kromě nápojů, sladkostí i párky v rohlíku, palačinky, sekanou, chlebíčky a jiné dobroty. Souhra děvčat v kuchyňce byla příkladná a všechna si zaslouží veliké poděkování.

Cenový fond byl opravdu štědrý. Spousta sportovních věcí, pro dospělé i nějaké to pivečko, ale i něco tvrdšího. Během dne dovezl vlašimský uzenář pan Vávra šunková selátka, kapříky a srdíčka – lákavě zdobená, domácí cukrářka paní Slabá nám napekla piškotové věže a koníky a pak přišlo největší překvapení, kdy nám z cukrárny od pana Bajera z Vlašimi dovezli dorty, a ty byly skutečně šachové. Tu krásu nelze ani popsat, za vše musí hovořit jedině fotečka.

Šachové partie byly zajímavé, na špici startovní listiny nebylo dlouho jasné, jak to skončí. Poslední kolo rozhodlo o tom, že se vítězi stali (již potřetí) otec a syn Doležalovi z Říčan. Druzí skončili bratři Ondra a Vojta Mejzlíkovi ze Stříteže a třetí příčku obsadili vlašimští bratři Tomáš a Pavel Vojtovi.


Vítězní Doležalovi

Nejlepší dvojicí se součtovým elem dvojice do 4000 se stali bratři Liznerové z Prahy. Velice nás potěšilo vítězství domácích bratrů Vojtěcha a Lukáše Filipových v kategorii s elem do 3750. Následovaly dvojice s elem do 3500, kterou vyhráli Dolenští (Milan a Štěpán), kategorii do 3250 otec a syn Moravcovi z Českého Brodu, kategorii do ela 3000 Jiří Pospíšil s Martinem Říhou, kategorii do ela 2750 bratři Kučerové (Jan a Josef), kategorii do ela 2500 Štěpánovi (Miroslav a Vojtěch) a kategorií do 2100 Martin Kudrna a Marek Urban.

Vyhlášeno bylo daleko více kategorií, jako nejstarší a nejmladší šachová dvojice, nejstarší účastník a pak nejmladší hoch a dívka. Zajímavé bylo vyhlášení šachistů, kteří uhráli nejvíce bodů na první šachovnici, kde zvítězil Radoslav Doležal – syn se 6,5 body, druhou příčku obsadil Vít Moravec rovněž se 6,5 body a třetí příčku Nataša Richterová ml., která uhrála také 6,5 bodu. Vítězové na druhé šachovnici: 1. místo Pavel Vojta 6 bodů, 2. místo domácí Lukáš Filip 6 bodů a třetí místo Patrik Pýcha také 6 bodů.


Nejmladší a nejstarší dvojice

Musím věnovat několik řádek domácím, tedy pravonínským šachistům. Mile překvapena jsem byla s výkonem dvojice Gunners, tedy bratrů Vojtěcha a Lukáše Filipových, kteří obsadili vynikající 6. příčku v tak veliké konkurenci, a to Vojta podal ne příliš vydařený výkon. A Lukáš obsadil 9. příčku v jednotlivcích. Pak už jsme měli v soutěži „drobotinu“, která buď hrála spolu jako bratranci Štěpán Filip a Filip Kůra (Filípci), kteří dohromady uhráli 6 bodů a obsadili 50. místo a Filip Kůra obsadil 65. příčku v jednotlivcích. Hned za nimi se umístily Holky Píšovy, které uhrály 5,5 bodu – hrála vnučka Petra Píšová s babičkou Marií Čálkovou. Petruška zaslouží velikou pochvalu za vynikající partii s Jirkou Mejzlíkem, kterou vyhrála. Padesátá šestá příčka jistě potěšila otce a syna Slavíkovy, kteří uhráli 5 bodů, 58. skončili otec a syn Jelínkovi, kteří zaznamenali rovněž 5 bodů. Ne příliš se dařilo Lukáši Zemanovi s dědečkem (4 body) a pak bratrům Filipovi a Vojtovi Vopálkovým (3 body) a následovali je bratranci Ondra a Jakub Nácovští také se 3 body.

Vyhodnocení a předávání cen šlo plynule, přebírání pohárů, medailí, cen a pózování pro fotografa zabralo asi 45 minut a v 16.30 už zůstali ve Spolkovém domě jen pořadatelé, které čekal úklid, se kterým nám vydatně pomohli bratři Vojtové a Martina Krejčiříková, a pak hodnocení. Myslím, že to nebude považovat nikdo za vychloubání, ale já si myslím, že se nám akce povedla a klidně se můžeme připravovat na další ročník.


Vyhlášení výsledků

Ještě jednou poděkování všem jmenovaným, ale i těm, kterým jsem poděkovala osobně. Díky všem mecenášům a pak pánům majitelům uzenářství a cukrárny, kteří se opravdu blýskli! Určitě se na vás příští rok obrátím opět a všade budeme vaše výrobky doporučovat.

Autor článku: Marie Filipová

Kompletní výsledky na chess-results

Fotky 1, 2

13 reakcí na “V Pravoníně hrálo 69 rodinných dvojic!!!”

 1. 1
  Vláďa píše:

  Loňská akce byla na opravdu vysoké úrovni a tak jsem nečekal, že ta letošní by byla ještě lepší. No a ono jo, nejméně o třídu. Pěkné prostory nového Spolkového domu už byly jen třešnička skvělého turnaje, který je už vyhlášen po celé republice, viz účastníci, kteří se sjeli ze všech končin. Oproti loňsku letos nebyly žádné spory ani reklamace, takže rozhodčí neměli kromě nastavování hodin a sledování hry důvod zasahovat.
  Při úvodních proslovech se blýskla svými znalostmi historie šachu i paní starostka Pravonína! Pořádání turnajů v Pravoníně musí být s touto podporou lahůdka, i když to nijak nesnižuje uznání, které si zaslouží organizátorka paní Filipová, které patří obrovský dík za tento turnaj a samozřejmě i spoustu dalších. Díky paní Filipová.
  P.S. Laťka pro příští rok je už tak vysoko, že výš to už snad nejde. I když taková zahraniční účast by ji mohla p(r)ohnout o pěkný kus nahoru :-)

 2. 2
  Marie F. píše:

  Ta chvála těší, to ano, ale nesmíte zapomínat, že nepatří jen mě, že bych bez pomoci pravidelných dobrovolníků neudělala nic! Pravidelné osazenstvo kiosku a pravidelná pomoc některých rodičů byla letos rozšířena o šachové dorostence, kteří prý budou pomáhat vždy, kdy budu potřebovat. Potom se to organizuje docela v pohodě. Dobrý kolektiv, štědří sponzoři, ochota, pracovitost, podtržená pěkným prostředím, dělá holt zázraky.

 3. 3
  Zdeněk Fiala píše:

  Děkujeme za krásný šachový turnaj i za krásné šachové setkání. Přeji mnoho zdaru při přípravě dalšího ročníku. Budeme se snažit, aby termín nekolidoval s akcemi u nás a zase rádi přijedeme a přivezeme další příznivce. Jen u nás máme dalších šest rodinných dvojic.

 4. 4
  plukovník píše:

  Opravdu skvělý turnaja díky za něj. Jinak na http://www.pansach je krátký článek s využitím Vašich foto.

 5. 5
  Vláďa píše:

  Jenom drobet upřesním předchozí příspěvek, je zapotřebí odkaz doplnit .cz a kliknout na Aktuality.
  Nebo kliknout sem: http://www.pansach.cz/aktuality.php

 6. 6
  Tom píše:

  Další ročník turnaje rodinných dvojic se uskuteční v Pravoníně 21.2.2015. Propozice:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Dvojice_Pravonin_2015.doc

  Upozorňuji, že letos je kapacita omezena na 50 dvojic. Vzhledem k tomu, že loni se zúčastnilo 69 dvojic, tak bych neváhal s přihláškou. ;-)

 7. 7
  Pavel Vojta píše:

  A už si nás přihlásil :-) ??

 8. 8
  Petr H. píše:

  Den po rozeslání propozic se už pěkně plní startovní listina. Přihlášeno je už 27 dvojic! Tak neváhejte :-)

  http://chess-results.com/Tnr158548.aspx?lan=5

 9. 9
  Blanka píše:

  Muze utvořit dvojici stryc se synovcem?

 10. 10
  Tom píše:

  Cituji z propozice:
  PRÁVO STARTU: rodinné dvojice (sourozenci, rodiče+děti, prarodiče+děti, rodiče spolu, prarodiče spolu …)

  Strýc se synovcem se skývají pod těmi třemi tečkami na konci. :-)

 11. 11
  Petr H. píše:

  Ano, myslím že mohou :-) Hrají např. i bratranci.

  Mám si tedy napsat dva Voříšky ?

 12. 12
  Blanka píše:

  Ještě pockej. Rezervuj jim misto :-)

 13. 13
  Blanka píše:

  Voříšci jsou přihlášení :-).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist