15
Led

V Postupicích hrálo 22 našich dětí!

Ondřej Matějovský

V zasedacím sále obecního úřadu v Postupicích proběhlo v sobotu 12. ledna 5. kolo Regionální žákovské ligy. Na startu se sešlo 78 dětí, z toho rekordních 22 z kroužků při MěDDM Vlašim. Postupice máme blízko, a tak jsme dali příležitost všem, včetně úplných začátečníků.

Do elitního A-turnaje se tentokrát vešlo 5 našich kluků, kroužek ve Vlašimi navštěvuje i jediná dívka v áčku, benešovská Adéla Nguyenová. Dá se říct, že celý turnaj probíhal ve vlašimské režii. David Zvára vyhrál všechny čtyři partie a zvítězil s bodovým náskokem před trojicí Hrdina, Šembera, Boček. Nejlepší pomocné hodnocení měl Robin Hrdina, protože se jako jediný z tříbodových utkal s vítězem. První dvě místa tak patřila našim talentům, třetí skončil říčanský Milan Šembera. Dařilo se i ostatním reprezentantům vlašimského šachu: Štěpán Vopěnka skončil na pěkném 5. místě, dobře zahráli i 7. Lukáš Jelínek a 10. Patrik Pýcha. 12. Adéla Nguyenová tentokrát doplácela na špatné hospodaření s časem, když dvakrát nevydržel její kontrolní praporek nahoře…

Nejúspěšnější z turnaje A. Zleva: Adéla Nguyenová, Milan Šembera, Robin Hrdina, David Zvára.

Vyrovnané boje se odehrávaly na špici turnaje B. Kolo před koncem samostatně vedl s 5,5 body Petr Hřídel ze Zvole, v závěrečné sedmé partii však podlehl oddílové kolegyni Veronice Holubové a nakonec skončil až čtvrtý. Šanci zvítězit v turnaji tak získal náš Filip Zvára, který nasbíral suverénně nejlepší Buchholz ze všech, i on však těsně před koncem klopýtl, když v dramatickém oddílovém derby prohrál divokou pozici s figurou navíc s Nelou Pýchovou. Obě zmiňované partie pomohly k nečekanému prvenství Janu Sadilovi ze Sedlčan. Honza od října trénuje s Petrem Havelkou individuálně a na jeho hře se to pochopitelně projevuje, v tom jsou šachy celkem spravedlivé… Individuálně trénuje i Nela Pýchová u Vojty Mejzlíka a její celkové 2. místo je rovněž skvělé! O přípravě 3. Veroniky Holubové nic nevím, ale i ona jde velmi rychle nahoru, což určitě nebude náhoda. Na Filipa Zváru nakonec zbylo 6. místo. Do druhé desítky se vešli 11. Jiří Stareček, 17. Václav Voldán a 19. David Pikal. Vašek se dlouho držel v popředí, ještě po 4. kole měl 100%, v závěru už ale byli soupeři nad jeho síly, byť byl v závěrečné partii blízko vítězství. David Pikal je nové šachové jméno z kroužku v Dolních Kralovicích a jeho výsledek je proto velkým příslibem do budoucna. Zbývající naši hráči se umístili takto: 25. František Helebrand, 30. David Švára, 32. Kateřina Krejčiříková, 35. Jan Michal, 47. Anežka Vlková, 51. Adam Kubát, 52. Matěj David, 54. Petr Laňka, 58. Tomáš Peško, 59. Patrik Zemina, 61. Pavel Laňka.

Nejúspěšnější z turnaje B. Zleva: Kateřina Müllerová (Říčany), Nela Pýchová, Petr Hřídel, Veronika Holubová, Jan Sadil, Marek Ježek (Sázava).

Pořadatelům pod vedením Pavla Filandra se jako vždy podařilo připravit pěkný turnaj. Do cenového fondu přispěli manželé Hrdinovi, pánové Fiala, Filandr a Stibůrek (firma ELTSEN), akci významně podpořila obec Postupice. Všem jmenovaným děkujeme!

Příští turnaj Regionální žákovské ligy se uskuteční v sobotu 9. února v Sedlčanech.