TJ Spartak Vlasim
18
Čvc

V Pardubicích hrálo 132 družstev!

Nejoblíbenějším turnajem, který se v naší zemi hraje, je Mistrovství ČR 4členných družstev. Do soutěže se ve 132 týmech zapojilo 664 hráčů!

7kolový turnaj je rozprostřen do pouhých 76 hodin, a tak abychom si alespoň trochu užili něco jiného než šachy, vyrazili jsme do Pardubic už ve čtvrtek ráno. Po cestě jsme si udělali malý výlet na romantickou zříceninu hradu Sion.


Kuba a Nela v posledním útočišti husitského hejtmana Jana Roháče z Dubé.

Do šachového turnaje jsme nastoupili v sestavě Michal Jareš, David Zvolenský, Jakub Vojta, Tomáš Vojta, Nela Pýchová a od začátku jsme se drželi na předních stolech.

Nakonec bilance 4 výher a 3 remíz stačila na 10. místo. Škoda, že jsem v posledním kole za stavu 2:1 prohrál, mohli jsme skončit čtvrtí. To mě docela mrzí.  Z jednotlivců zaslouží určitě pochvalu Michal, který bez prohry podržel první desku. Výborně zahrála i Nela a třeba takto si poradila s mezinárodním mistrem Jasným:

Celkovým vítězem se stala Moravská Slavia Brno v čele s velmistry Krejčím a Polákem. Na efektní fotce z ochozu hracího sálu můžete vidět nejen tým Morendy, ale i ten náš v zápase s Turnovem.

Výsledky na chess-results

Partie z online přenosu

Stránky Czech openu

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “V Pardubicích hrálo 132 družstev!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Velká škoda, že se nepovedlo poslední zápas vyhrát, nejen že by to znamenalo celkové 4. místo, ale hlavně by to byl bronz z MČR. Los byl v rámci možností přijatelný, tak jsem docela věřil.

  V turnaji hrálo také družstvo Forza Brodies se třemi hráči našeho ligového áčka v sestavě (Martin Horák, Vojta Dudek a Kryštof Křížek). Všichni jmenovaní si polepšili na elo, tak hráli určitě dobře. https://chess-results.com/tnr736217.aspx?lan=5&art=20&turdet=YES&flag=30&snr=18

  Za Roztoky B jsem si zahrál já, uhrál jsem 3/5, ale papírově jsem měl získat cca o půl bodu víc. Ale rád jsem nasál atmosféru a po čase si zase více popovídal s partou kamarádů z bývalých Úholiček.

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě jsem zapomněl na Ríšu Mládka, který v týmu OAZA Praha uhrál na první desce 5/6. https://chess-results.com/tnr736217.aspx?lan=5&art=20&turdet=YES&flag=30&snr=5

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist