TJ Spartak Vlasim
16
Čvc

V Pardubicích hrálo 120 družstev!

Tomáš Vojta

Více jak 500 hráčů poskládaných do 120 družstev se o minulém víkendu zúčastnilo otevřeného MČR 4členných družstev. Turnaj, který při 7kolovém švýcaru již takřka postrádá regulérnost (jestli dobře počítám, tak již při počtu 129 by teoreticky 2 družstva mohla dosáhnout maximálního počtu bodů), je tak nejpočetněji obsazeným turnajem družstev na území České republiky. Hrálo se tempem 1,5 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Vlašimský oddíl do této mamutí akce, která se koná na ploše hokejové ČEZ arény, postavil hned 4 družstva.


10. místo „A“ týmu je v takto silném turnaji výborným výsledkem. Dosáhli jsme například stejného bodového zisku (a i stejného skóre) jako nejvýše nasazená Zikuda Turnov v sestavě se 2 velmistry a 3 mezinárodními mistry. Oporou týmu byl na poslední šachovnici Robin Hrdina a dařilo se i ostatním.


Velmi dobrého výsledku dosáhlo i béčko, které si oproti nasazení polepšilo o 23 míst a obsadilo 35. příčku. Hvězdou týmu byl na 1. šachovnici Jirka Rýdl, který tak potvrdil dobrou formu z nedávného turnaje v Klatovech.


Oproti nasazení si kupodivu polepšilo i céčko, ale kluci se svými výkony určitě spokojeni nebudou. Čestnou výjimkou je Honza „Čenda“ Čermák, který uhrál 5 bodů a několikrát odvrátil potupného kanára.


A i čtvrtý vlašimský tým, složený převážně z děvčat, si oproti nasazení polepšil (dokonce hned o 24 míst). Překvapivou oporou byla ta nejmladší. Julinka Vilímová uhrál 4,5 bodu a perfo takřka 1900 hovoří za vše.

Velmi dobře si vedli i členové našeho oddílu bratři Mejzlíkovi, kteří hráli v družstvu Palučinské šachové školy. Ondra uhrál na 1. šachovnici 5 bodů ze 6, když prohrál pouze s velmistrem Kononěnkem.

Turnaj vyhrál ruský tým hrající pod názvem Yamal 1. Mistrem České republiky se stala ze 3. místa OAZA Praha.

Turnaj družstev v Pardubicích je výbornou akcí s pohodou atmosférou. Člověk zde potká tolik známých, že už mám občas problém vzpomenout si, odkud toho člověka znám. :-) Zajímavé je i sledovat jiné turnaje, které se v hokejové hale konají – dáma, go, karetní hry, skládaní Rubikovy kostky atd., atd. …


Po třech prohrách v řadě Lukáš Vonderka prohlásil něco ve smyslu, že se na ty šachy může vy…. a šel se učit GO. :-)

V nejbližších dnech přidám ještě článek s partiovými ukázkami z turnaje. Takže kdo by se chtěl s nějakou hezkou partií pochlubit, tak ať neváhá a pošlete mi ji. Rád se na ni určitě podívá i Petr Havelka … :-)


Výsledky turnaje 4členných družstev

Stránky Czech openu 2013

43 reakcí na “V Pardubicích hrálo 120 družstev!”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  O celkovém dojmu z umístění rozhodlo poslední kolo, v případě výhry by z toho pěkné 4. místo. Ale vysoká prohra v souboji s Lotyši byla prý zasloužená, zápas se našim hráčům nepovedl, jak mi říkala Nela a později i Petr. 12. místo není žádný zázrak, propadák ale taky ne – tým byl nasazen jako 10. a nikdo ze sestavy není žádný „rapiďák“ – tipuji, že časovky u „Stamaťáků“ nastávaly velmi brzy… Každopádně jsem rád, že se značka ŠŠ STAMAT objevila na našem největším festivalu :-) .

 2. 32
  Maťa píše:

  Pavel (28 + 29): Tvé zpravodajství z Czech Openu bylo o dvě třídy lepší! :-)

 3. 33
  Maťa píše:

  A účast Vlašimáků na letošním pardubickém festivalu nekončí – v neděli by se měl hlavního bleskového turnaje zúčastnit náš nový člen Karel Pitra. Ten ve středu dokázal vyhrát silně obsazený blicák v Dolních Kralovicích, tak uvidíme, zda se mu zadaří i proti velmistrům ;-) .

 4. 34
  Jarda P. píše:

  Pája, to byla prostě jednička, to jsme věděli i kolikáté pije pivo :-) .

 5. 35
  Peťule píše:

  Maťa: Jakej Karel? Jakej blicák? Jaký Kralovice? Sakra, něco mi tu uniká??? :)

 6. 36
  Vojta M. píše:

  sakra, zas jinej komp. To jsem byl já :-)

 7. 37
  Maťa píše:

  Peťule (resp. Vojta M. :-) ): Karel Pitra je naše nová akvizice – bydlí nedaleko Dolních Kralovic a počítáme s ním jako posilou pro kralovické béčko a možná i pro některý z 8členných týmů. V současné době je veden jako neaktivní hráč ve Zruči n/S, ale během léta k nám přestoupí. Elo zatím nemá, ale jeho výkonnost odhaduji minimálně na 1700, v rychlém tempu ještě o dost víc, což potvrdil na zmiňovaném středečním turnájku v bleskovce, kde u Pýchů na zahradě zvítězil před Patrikem, mnou a Nelou (akce to byla neplánovaná a spontánní, jinak bychom tě samozřejmě pozvali, Vojto! :-) ). Dnes v Pardubicích skončil Karel na 35. místě: http://www.chess-results.com/tnr106159.aspx?art=1&lan=5&flag=30&wi=821 .

 8. 38
  Maťa píše:

  A dnes si Karel Pitra zahrál další pardubický blicák – Q2: http://www.chess-results.com/tnr107005.aspx?art=1&lan=5&turdet=YES&flag=30&wi=821 . Mimo jiné si v něm připsal pěknou remízu s Petrem Procházkou, který také do Pardubic (společně s Pepou Chomickým) zavítal, a prý měl na lopatě GM Neumana!

 9. 39
  frantisek spatnota rodak z daleke porodnice píše:

  matas, s temi vysledky mi teda delas peknou „reklamu“ :)). ale co, mucte si me, trapte si me chlebovou polevkou, ale to mi nevezmete, ze jsem videl rychle s…teda, ze jsem ziveho velmistra pripravil o kvalitu a nasledne, kdybych nebyl jelito a vymenil na d8 s sachem veze, ani bratrsvo kocici pracky by mi nezabranilo v proniknuti tezkymi figurami do tabora strasliveho protivnika, abych tam rozseval, co uz se tak v taborech straslivych protivniku rozseva.

 10. 40
  Maťa píše:

  Ad 39: Tak to je dobrá reklama, ne? Ve všech turnajích sis oproti nasazení polepšil a zpráva č. 33 dokonce připomíná velký úspěch! ;-)

 11. 42
  Maťa píše:

  Z důvodu nemoci dnes odřekl Pardubice Jirka Rýdl, což je docela komplikace. Naléhavě hledáme náhradníka jakékoliv výkonnosti (máme tři družstva, tak případně uděláme přesuny)!

 12. 43
  Maťa píše:

  Výpravu nakonec doplní David Zvára – během odpoledne pošlu informační mail.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist