TJ Spartak Vlasim
08
Úno

RŽL zavítala do Neveklova

Marie Filipová

Město Neveklov je přirozeným centrem kraje mezi Vltavou a Sázavou. V celém správním území o rozloze 54 km2 trvale žije 2 404 obyvatel.

Malebnost krajiny, čisté životní prostředí, blízkost Slapské přehrady a dobré dopravní spojení jsou přednosti této části Benešovské pahorkatiny v klínu mezi řekami Vltavou a Sázavou. Tak to je pár vět z encyklopedie.

I my jsme se v soboru 6. února vypravili právě sem, do Neveklova. V sokolovně se zde odehrávalo 7. kolo Regionální žákovské ligy, hlavním pořadatelem a rozhodčím byl pan Luděk Laubacher z Neveklova. Pomáhal mu Petr Havelka, který jako obvykle bezchybně prováděl nalosování. „A“ skupina hrála v klubovně vedle sauny, měli tam pěkně teploučko, až se někteří museli chodit ochlazovat do chodby. „B“ skupina odehrála svých 7 kol v sále sokolovny, kde bylo zpočátku dost chladno, ale po třech kolech už to šlo. Nechyběl tradiční „Mejzlíkův bufet“, který rozšířil sortiment zboží a byly k mání i kyselé rybičky. 

V áčku tentokrát hráli ze Spartaku Vlašim jen Robin Hrdina, Patrik Studnička, Vojtěch Filip a Nela Pýchová. S přehledem tuto skupinu vyhrál Robin, výkon 1980, půlku bodu ztratil  s Martinem Pospíšilem z Říčan. Martin uhrál 3 body, výkon 1775 a on další „půlku“ ztratil s Vojtou Filipem, který ho tentokrát přehrál, partii měl Martin prohranou a jen bídný Vojtův čas ho zachránil od prohry. Třetí příčku obsadil Patrik Studnička, uhrál také 3 body, výkon 1811. Patrik prohrál s Martinem Pospíšilem, jinak své soupeře zdolal, a to Katku Müllerovou, Standu Stárka, oba z Říčan, a i Jirku Třebického z Brodců. Čtvrtou příčku obsadil Vojta Filip se 2,5 body a výkonem 1780. Vojta vyhrál nad Vojtou Jandlem a pak zaznamenal tři remízy, a to s Martinem Pospíšilem, Standou Stárkem a Jakubem Rathouským. Nela Pýchová obsadila celkově 10. místo,  uhrála 2 body, výkon 1571. Přehrála jen Mirka Vyternu ze Sedlčan a Petra Kozla z Neveklova, ovšem na klubového kolegu Robina Hrdinu a Jardu Česánka ze Zvole nestačila, ač s Jardou měla partii ve své režii a jen chyba v koncovce ji připravila o bod a  po dlouhé době ukápla i nějaká slzička. Nelo, nic se neděje! Vrátíš mu to v nejméně vhodnou dobu, uvidíš!

Vítězové

Medailisté z áčka, zleva: Robin Hrdina, Nela Pýchová, Patrik Studnička, Kateřina Müllerová a Martin Pospíšil aneb Vlašim – Říčany 3:2 :-)

Šestnáctku „áčkařů“ doplnila veliká skupina „béčkařů“, kterých se sjelo 73. Z Vlašimi 8, z Dolních Kralovic 7 a z Pravonína 3, celkem tedy 18 našich dětí. Tuto skupinu konečně vyhrál, k velké radosti trenéra Petra Havelky,  Honza Sadil ze Sedlčan (6 bodů). Druhou příčku obsadil velký konkurent našeho Dana Ždycha Michal Pastrnek z Říčan, také si připsal 6 bodů. Třetí místo obsadil Karel Vacek ze Sázavy s 5,5 body. Dolnokralovický David Pikal se musel tentokrát spokojit s „bramborovou“ příčkou, uhrál také 5,5 bodu, stejně  bodů uhrál i Vojta Růžička z Říčan a mezi těmito třemi (Vackem, Pikalem a Růžičkou) rozhodovalo pomocné hodnocení. Trochu za naším očekáváním na 6. místě s 5 body skončil Fanda Helebrand. Tomáš Filip na 13. místě s 5 body, na 15. místě Daniel Ždych a na 16. místě Václav Voldán také 5 bodů, tito hráči mají také na lepší pozice. Tomáš  prohrál s Fandou Helebrandem, pak remizoval s Ondřejem Duškem ze Sázavy a klubovým kolegou Danielem Ždychem, ale i tito spoluhráči jsou hratelní, jen dávat více pozor! Čtrnáctý skončil Petr Laňka s 5 body, který přehrál Martina Vystrčila z Říčan, prohrál s Adélkou Shejbalovou a Vojtou Růžičkou, oba z Říčan, a ostatní jeho soupeři byli méně zdatní, než je on sám, a tak s nimi neměl moc práce. Daniel Ždych může litovat prohry s Jirkou Veselým z Neveklova (nasazený 47.) v prvním kole. Remizoval pak s Fandou Helebrandem a Tomášem Filipem. S přehledem porazil všechny své ostatní soupeře. Ostatně pětibodových šachistů bylo 12, a tak potom rozhoduje pomocné hodnocení a někdy je to velké překvapení.

Další se pak pohybovali už za dvacátým místem. Možná také zklamání – Anežka Vlková se 4 body až 22., dále 27. Jirka Stareček, 28. Pavel Roháč a 30. Petr Lebeda. U těchto hráčů jsme si zvykli na trochu lepší umístění. Ostatní zúčastnění pak obsadili místa odpovídající jejich šachovému umění.

Naši mladíčci

Dolnokralovičtí spolužáci z 2. třídy Pavel Roháč (vpravo) a Petr Lebeda. Po Péťově pravici bojuje Marek Filip z Pravonína.

Po odehrání partií čekalo na děti vyhlášení výsledků, na které se vždy velice těší, protože je čekají diplomy a věcné ceny. S cenami, které pro ně připravili v Neveklově, byly spokojeny. Sladkosti, hračky, plyšáci, školní pomůcky, hlavolamy i potřeby do domácnosti …. tak z toho si děti vybíraly. Nejdříve byla vyhodnocena skupina B a pak v klubovně skupina A. Zde měli pořadatelé připraveny ještě hodnotnější ceny, a tak se velice vyplatilo dobré umístění.

Cenné rady

Cenné rady trenéra Pavla Vojty zatím jeho dcerce Péťe ani svěřenci Jirkovi Starečkovi k předním příčkám nepomohly, ale ono to přijde! :-)

V Neveklově jsme, my z Pravonína, byli poprvé a můžeme konstatovat, že pořadatelé svoji úlohu zvládli a také zde bylo nejvíce dětí ze všech dosud odehraných kol. Budeme se sem rádi vracet.

Výsledky turnaje „A“

Výsledky turnaje „B“

Pořadí Žákovské ligy  (po 7 odehraných turnajích)

Fotky od Marie Filipové

Fotky od Petra Havelky

39 reakcí na “RŽL zavítala do Neveklova”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  V „aktuálních odkazech“ naleznete propozice na další díl Žákovské ligy /Sedlčany, 27.2./.

  Případně přímo odkaz:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/8_kolo_RZL_Sedlcany_2010.doc

 2. 32
  Tom píše:

  Tipující v naší anketě tentokrát tipovali velmi dobře. V Sedlčanech hraje 78 dětí, což byl nejčastější tip /71. až 80/. Průběžné výsledky ze Sedlčan můžete sledovat v AKTUÁLNÍCH ODKAZECH.

 3. 33
  Maťa píše:

  I přes končící jarní prázdniny reprezentuje náš oddíl slušný počet hráčů – napočítal jsem jich 18. V áčku tentokrát chybí říčanská špička (Pospíšil, Stárek, Skalický, Rathouský), zřejmě hrají Turnaj kosmonautů v Praze.

 4. 34
  Tom píše:

  Konečné výsledky Žákovské ligy v Sedlčanech jsou již v AKTUÁLNÍCH ODKAZECH. Vlašim deklasovala zbytek světa! :-D

 5. 35
  Tom píše:

  Do aktuálních odkazů byly přidány i fotky z dnešní Žákovské ligy.

  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/8._kolo_RZL_27.2.2010_v_Sedlcanech/

 6. 36
  Maťa píše:

  Ad Tom (kom. 34): Vlašim sice deklasovala zbytek světa, ale co jsem slyšel, tak výkony našich hráčů v áčku žádná sláva. Výsledky tentokrát asi předčily předvedenou hru. Ale nebyl jsem tam a žádnou partii jsem zatím neviděl, tak se klidně braňte (vy, kterých se to týká)! :-) Buď jak buď, všem úspěšným gratuluju!

 7. 37
  Robin píše:

  Bohužel máš Maťo pravdu… :-(

 8. 38
  Jirka píše:

  Robin: Pokud Ti včerejších 3,5 bodu pomůže k dalšímu zápisu na putovní pohár, tak se historie ptát nebude, jak to bylo tehdy v Sedlčanech s tím Studničkou.

 9. 39
  Robin píše:

  Kdyby jenom se Studničkou :-) Například v 1. kole mi soupeřka místo věčňáku dala bod zdarma a toto měla možná předtím vyhraný. :-(

 10. 40
  Maťa píše:

  Tak nadpis jsem právě vyměnil podle komentáře č. 30.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist