TJ Spartak Vlasim
24
Říj

V Kamenici vyhrál Robin Hrdina

Ondřej Matějovský

V sobotu 18. října byl v Kamenici sehrán druhý díl seriálu Regionální žákovské ligy 2008/2009. Hrálo se v pěkném prostředí místní základní školy, kam tentokrát zavítalo celkem 79 dětí. Elitní šestnáctka hrála jako obvykle samostatný A-turnaj (4 kola, 2 x 40 minut se zápisem), zbytek se utkal v béčku švýcarským systémem na 7 kol (2 x 25 minut). Vlašimský šach opět zastupovala všechna tři mládežnická střediska (Vlašim, Dolní Kralovice, Pravonín) v celkovém počtu 19 hráčů, z toho 6 ve výběrovém áčku.

Turnaj „A“

Naši hráči se tentokrát prosadili ještě víc než na úvodním turnaji v Sedlčanech. Se 3,5 body samostatně zvítězil Robin Hrdina, o jehož prvenství rozhodla především výhra nad oddílovým spoluhráčem a kamarádem Davidem Zvárou ve 3. kole. V závěrečném dějství mohl Robina o celkový triumf připravit ještě říčanský Martin Pospíšil, překvapivě to ale ani bílými nezkusil a přes půlbodovou ztrátu nabídl hned po zahájení remízu, kterou náš hráč pochopitelně přijal. Ze čtyřčlenné skupinky 3bodových měl nakonec nejlepší pomocné hodnocení David Zvára, a tak první dvě místa putovala do Vlašimi! Třetí skončil Martin Pospíšil a nepopulární 4. příčka zbyla na Jakuba Rathouského (Říčany). Jediná dívka v A-turnaji Nela Pýchová skončila osmá a se ziskem 2 bodů proti silným soupeřům může být rozhodně spokojena. Oba body uhrála proti papírovým favoritům Lukáši Jelínkovi a Jardovi Česánkovi. Solidně zahrál Štěpán Vopěnka (2 body, 9. místo), škoda jediné prohry v posledním kole s Rathouským. O místo za Štěpánem se umístil s 1,5 bodem Patrik Pýcha, jenž ve druhé partii hodně potrápil Davida Zváru: dlouho stál lépe a v závěrečné koncovce měl na šachovnici jistou remízu, nakonec ale zkušenosti rozhodly ve prospěch Davida. Spokojen se svým výsledkem určitě nebude Lukáš Jelínek (1 bod, 15. místo), čas byl jako už několikrát jeho nepřítelem, což se samozřejmě promítlo do závěrů partií… Lukáši, zrychli!  :-)

 

Nejúspěšnější hráč  a nejúspěšnější hráčka turnaje netrpělivě očekávají vyhlášení… :-) Foto: Petr Havelka

Turnaj „B“

Protože jsem v áčku tentokrát působil společně s Jardou Pýchou jako dozor a rozhodčí, hrací sál B-turnaje (školní jídelnu) jsem navštěvoval pouze sporadicky. Hodnotit tedy mohu jen podle výsledků. Zaslouženým vítězem se stal Ondřej Máslo (6,5 bodu) ze Zvole před říčanskými hráči Martinem Vystrčilem (6 bodů) a Janem Luxemburkem (5,5 bodu). Pouhý bod středního buchholzu připravil o medailové umístění Lukáše Filipa, který se na 5,5 bodu dotáhl díky drtivému finiši (4/4). Nejlepší šachista z pravonínského kroužku mívá výborné závěry, například zásluhou skvělého druhého dne na červnovém finálovém turnaji KP mládeže v Sedlčanech (3/3) si na konci října zahraje Mistrovství Čech v Seči! Z dalších reprezentantů vlašimského šachu se nejvíc prosadili 11. David Švára a 12. Michal Sibal. U obou je zisk 5 bodů příjemným překvapením a Michal se zaslouženě dočkal 4. VT. Přes 50% bodů se dokázal přehoupnout ještě Jiří Stareček (4 body, 21. místo), polovinu možných bodů uhráli 28. Václav Voldán, 32. David Pikal, 33. Tomáš Filip a 38. Matěj David. Vašek Voldán měl výborný rozjezd (2,5/3), zbytek turnaje se mu už ale vůbec nevydařil… Umístění ostatních účastníků z našeho oddílu: 42. Tomáš Peško (3 body), 45. Petr Laňka (3 body), 49. Pavel Laňka (3 body), 52. Anežka Vlková (2 body), 57. Daniel Ždych (2 body). Hodnocení hráčů z pravonínského kroužku se věnuje článek paní Filipové na stránkách ŠK Pravonín.

Sedmiletý Matěj David z kroužku v Dolních Kralovicích uhrál v Kamenici pěkných 50% bodů. Foto: Marie Filipová 

Výsledky na chess-results

Za hladký průběh turnaje poděkujme hlavnímu rozhodčímu a pořadateli Oldřichu Sládkovi z Brodců a tradičně také Petru Havelkovi ze Sedlčan za obsluhu počítačového programu. Ke spokojenosti dětí i vedoucích přispěl také tradiční bufet, tentokrát pod taktovkou dvoučlenné příjemné obsluhy, Jarky Zvárové a Ivety Pýchové – děkujeme! :-)   

Fotogalerie Petra Havelky

Fotogalerie ŠK Pravonín

3. kolo Regionální žákovské ligy proběhne v sobotu 8. 11. ve Vraném nad Vltavou.

24 reakcí na “V Kamenici vyhrál Robin Hrdina”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tak slibovaný článek je tu. Něco o Mistrovství Čech zkusím napsat až na místě, přece jen jdu (snad nadlouho naposledy) ještě před odjezdem ve 4.00 do práce… :-(

 2. 2
  Patrik Pýcha píše:

  Ta fotka Nely a Robina je kouzelná.

 3. 3
  Robin píše:

  mňam ten balík byl ale dobrej :-) , ale bohužel třetinu sem nechal doma polovinu sňedly sestrřenky :-( a já s babičkou a dědou třetinu(naštěstí toho tolik nechtěli)

 4. 4
  Jirka píše:

  Robin: Tvůj balík se dle předchozího příspěvku skládal z jedné poloviny a dvou třetin. Není to trochu moc :-) ?

  Leda by průnik některých ze tří výše specifikovaných množin byl neprázdný… (třeba že část toho, co jsi nechal doma, by ti snědly sestřenky :-D )

 5. 5
  Maťa píše:

  Co pořád proti Robinovi máš?? :-) Hlavně, že mu jdou šachy, v 1. kole M Čech už vyhrál! Lukáš J. zrovna tak (nakonec ho vzali do H 14), Štěpán asi taky vyhraje. Ufon tu jde skvěle, takže za pár desítek minut bude úvodní článek.

 6. 6
  Jirka píše:

  Super, bude aktuální zpravodajství, to mě mimozemšťani potěšili. Gratuluju všem vyhraným, vypadá to na slibný začátek.

  Jinak pořadatelé umístili nasazení 1.kola na web, tak jsem si Lukáše v H14 všimnul, i toho, že je nasazený v 1. polovině.

  Aktuální zpravodajství jistě přispěje ke sledovanosti i o víkendu, blížíme se k týdennímu rekordu ze začátku července (809 za Po-Ne).

  Proti Robinovi nic nemám, jen mě zaskočilo to dělení celku, i když třeba při vytváření státního rozpočtu by se to ministrovi financí dost hodilo :-D .

 7. 7
  Jirka píše:

  Takže týdenní rekord je již překonán, v tuto chvíli máme od pondělí 824 přístupů, a to tam určitě do půlnoci ještě něco naskáče :-) .

 8. 8
  Jirka píše:

  Nakonec se týdenní počitadlo zastavilo na hodnotě 861 přístupů :-) . Pravda, díky přechodu z letního času měl tento týden o celou jednu hodinu navíc, ale to je asi jedno ;-) .

  A pouhých 7 nakouknutí na naše stránky stačí i k překonání měsíčního maxima (2878 ze září), to by se mohlo za těch zbývajících 5 dní podařit :-D .

 9. 9
  Maťa píše:

  Tak měsíční rekord padl, uvidíme, o kolik nakonec přelezeme magickou hranici 3 tisíc přístupů…

 10. 10
  Jirka píše:

  Dnes večer jsme se přehoupli přes třetí tisícovku za měsíc říjen. Vzhledem k tomu, že následují 3 pracovní dny, viděl bych to na konečný říjnový stav 3333 přístupů :-D . Myslím, že moc neprohádám.

 11. 11
  Jirka píše:

  Tak něco jsem prohádal, počitadlo se zastavilo na čísle 3367 :-) za měsíc říjen. Myslím, že tato rekordní hodnota letošní rok přežije. Pro zajímavost – počet přístupů v loňském říjnu byl 1104, tedy po roce sledovanost více než trojnásobná :-D .

 12. 12
  Maťa píše:

  To je bomba! Před rokem bych něco takového opravdu nečekal. Je příjemný třeba tady na Seči poslouchat, kdo všechno k nám chodí (hlavně Středočeši).

 13. 13
  Maťa píše:

  3. kolo RŽL ve Vraném nad Vltavou vyhrál říčanský Martin Pospíšil, přestože se mu v naší anketě moc nevěřilo :-) . Se stejným bodovým ziskem (3,5/4) skončil druhý náš Robin Hrdina, o půl bodu méně měl 3. Tomáš Skalický. Favorit ankety David Zvára prohrál v posledním kole s M. Pospíšilem a skončil na 4. místě. V B-turnaji zazářili Pravonínští: zvítězil Lukáš Filip před Stanislavem Stárkem (Říčany) a svým bratrem Vojtou. Článek od Jardy Pýchy čekejte v nejbližších dnech.

 14. 14
  Jirka píše:

  Dobře si vedeme i v průběžném pořadí jednotlivých kategorií: na 1. místě je David Zvára (H16), Robin Hrdina (H14) a Nela Pýchová (D12), průběžně 2. je Petr Laňka (H10), na 3. místě figurují Štěpán Vopěnka (H16), Patrik Pýcha (H14)a Anežka Vlková (D10). Průběžné výsledky jsou samozřejmě zkreslené různým počtem účastí na jednotlivých turnajích, nejspíš v konečném účtování o nějakou medaili přijdeme.

  Jinak je již po 6 dnech překonáno týdenní maximum v počtu přístupů z předminulého týdne (861), teď je aktuální hodnota 882 a chybí ještě celá neděle :-) .

 15. 15
  Maťa píše:

  V neděli zatím pěkných 104. Ještě máme něco málo přes půl hodiny, to už není moc … vypadá to, že magická tisícovka zatím odolá :-) .

 16. 16
  Jirka píše:

  Tisícovka odolala, ale 986 za týden je taky hezké číslo :-) . Tak vzhůru do nového týdne. Jak to vypadá s článečkem o RŽL ve Vraném?

 17. 17
  Maťa píše:

  Článeček už Jarda poslal. Připojím ještě fotky a zveřejním nejpozději večer.

 18. 18
  Jirka píše:

  Jak jsme se tu rozdiskutovali o rekordních návštěvách stránek, tak tentokrát nás nečeká další rekord, ale jubileum – návštěvník s pořadovým číslem 30.000 :-) . Bude to pravděpodobně někdy v pátek večer nebo během soboty.

  Desetitísícím návštěvníkem byl 11.4. Hermelín, který kvůli tomu obešel snad všechny počítače v Sedlčanech :-D . V termínu aktuálního jubilea to bude mít Petr stížené, v „jeho“ firmách budou mít všude zavřeno ;-) .

  Dvacetitisící nám unikl, jubilea jsme dosáhli v době šachového tábora v Růžené, kde jsme neměli v podstatě připojení :-( .

 19. 19
  Maťa píše:

  Tak já tipuju, že těch 30 tisíc padne už v pátek odpoledne. Přece jen jsme se dnes hodně přiblížili (zatím 149).

 20. 20
  Jirka píše:

  Vrátil jsem se z kroužku, připojil a byl uživatelem číslo 30003. Z výpisu připojení se stal jubilejním třicetitisícím čtenářem následující uživatel:
  person: Josef Houzvicka
  address: Marta Krmelova
  address: 257 86 Milicin 322
  address: Czech Republic

  Nevíte někdo, kdo to je, případně kdo z toho počítače to byl :-) ? Že by zase Hermelín – Miličín je kousek od Sedlčan :-D ?

 21. 21
  Robin píše:

  Nevim kdo o byl, ale v Miličíně bydlí paní z mamčiný prace tak se můžu zeptat.

 22. 22
  Maťa píše:

  Když jsme u těch různých rekordů, tak mě právě zaujalo, že v měsíci listopadu máme už teď 2020 přístupů! Že by po prolomení hranice 3 tisíc v říjnu padla v listopadu další meta? Našlápnuto na to je, škoda, že tentokrát na to máme jen 30 dní :-) .

 23. 23
  Jirka píše:

  Denní rekordní počet přístupů 183 z 5.11. je překonán, půl hodiny před půlnocí je počitadlo na hodnotě 187 :-) . Dvoustovka už nepadne, i tak jsou to neskutečná čísla.

  Za celý měsíc jsme byli pod stovkou jediný den – v sobotu 8.11 :-( . Měsíční rekord padne dost jistě také, je otázkou, zda 4 tisíce odolají.

 24. 24
  Maťa píše:

  Nakonec 188, padne dvoustovka do konce roku? Možná až áčko poprvé vyhraje… :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist