TJ Spartak Vlasim
28
Led

Úspěšná sobota v lize dorostu

Vít Moravec

Poslední lednovou sobotu pokračovala šestým a sedmým kolem 1. liga mladšího dorostu. Vlašimští mladíci tentokrát zajížděli do Říčan, aby se zde na neutrální půdě střetli nejprve s outsiderem skupiny jih Oázou Praha „B“ a až po dobrém obědě měl přijít vrcholný výkon proti favorizovaným Kobylisům.

TRW Autolektronika Vlašim – SK OAZA Praha „B“ 4:2

Jak už jsem naznačil výše, Oáza „B“ je beznadějně poslední, takže se nedalo čekat od našich hochů (a děvčete) nic jiného než povinné tři body. Trochu klidu do vlašimských řad vnesl hned v úvodu svým vítězstvím Robin Hrdina. Ještě si nestačil partiář ani nadepsat, a už ho mohl soupeř podepsat, figura navíc byla přeci jenom znát. Vzápětí přidal druhý bod Patrik Pýcha, který zkušeně zužitkoval v koncovce dva volné spojené pěšce. Za stavu 2:0 vše naznačovalo snadnému vítězství, ale nakonec se ještě událo menší drama. Na druhé šachovnici hrál Martin Nguyen zahájení na počest příjezdu velmistra Svěšnikova do České republiky, konkrétně na turnaj do Mariánských Lázní. Martin dosáhl své oblíbené pozice bez rošády, ale soupeři se podařilo vniknout do jeho tábora a uzmout věž. Takhle to mistr v teorii jistě nezamýšlel… A bylo ještě hůř! Pražáci srovnali na hrozivě vypadající nerozhodný stav po prohře Adély Nguyenové, která při mé první obhlídce stála vyrovnaně, při druhé lépe a při třetí už bez figury na prohru. Výsledek zápasu tak museli zachraňovat David a Goliáš vlašimské výpravy. Nejprve ten větší – Martin Vychopeň – rozehrál něco na způsob dámského gambitu a po zahájení bych si v jeho kůži rozhodně nepískal. Co se dělo poté, opravdu nevím, jedinou jistotou je jednička u Martinova jména. Určitě to ale bylo po krásné oběti dámy a pochodu krále přes celou šachovnici s matem. :-) Z poslední partie tak stačila remíza, ale při pohledu na šachovnici o ní nemohla být řeč. David Zvára překonal těžkosti v zahájení a svého soupeře postupně donutil k přechodu do koncovky, přičemž dělal výhodné obchody s pěšáky, až mu jich zbylo o poznání víc než soupeřovi. Pro Vlašim 2. nejlepší výsledek sezóny, pro Oázu dokonce nejlepší – 4-2 a všichni byli spokojení.

David Zvára (1750) – Igor Šebo (1427) 1:0

Martin Nguyen (1542) – Robert Navrátil (1000) 0:1

Martin Vychopeň (1403) – Martin Burian (1000) 1:0

Robin Hrdina (1489) – Daniel Dobiáš (1349) 1:0

Adéla Nguyenová (1400) – Lukáš Chytrý (1000) 0:1

Patrik Pýcha (1250) – Viktor Šebo (1000) 1:0

Celý vlašimský tým pěkně pohromadě, včetně náhradnice a budoucí opory Nely Pýchové i jednoho z vedoucích výpravy Pepy Zváry. Druhého vedoucího, Jardu Pýchu, tušíme za fotoaparátem…

TJ Sokol Kobylisy – TRW Autoelektronika Vlašim 3:3

Po obědě (tipuju šestkrát smažák) nás čekalo ještě odpolední kolo. V zápase, který nás zajímá, se Vlašimáci utkali se Sokolem Kobylisy. Pražský celek okupoval třetí příčku průběžného pořadí, z čehož plyne, že i celková remíza by měla cenu zlata. Vše odstartoval opět Robin Hrdina, když bílými zase přechytračil svého protivníka už v zahájení, donutil černého krále k pochodu přes šířku šachovnice a mohl matit. Poté se dohodla na remíze Adéla Nguyenová a Martin Vychopeň přešel do prohrané střelcové koncovky, ve které už neměl soupeř problém. Stav 1,5-1,5 byl stále ještě optimistický, obzvlášť při pohledu na zbývající partie. Mně byl tento pohled bohužel upřen, a tak jsem musel zjišťovat. Výpověď Patrika Pýchy nebudu měnit a uvedu ji v plném znění: „Já mu tam zavřel figuru, ale on s ní utek´. Pak jsem mu tam vjel, no a on už to pak vzdal.“ Co dodat, soupeř prostě neměl šanci. :-) David Zvára nastoupil proti kobyliské hvězdě Joelu Jančaříkovi. David se sice na partii pečlivě připravoval, ale přesto nevyšel ze zahájení s ideální pozicí. Nakonec vznikla věžovka s pěšcem více na druhé straně, než bychom si přáli, ale která se dala podle slov vlašimské jedničky udržet, leč nestalo se. Výsledek zápasu tak za stavu 2,5-2,5 závisel na výsledku na druhé šachovnici. Martin Nguyen útočil proti carokannu jak to jen šlo, ale nevyždímal z toho nic víc než jen remízovou koncovku jeho dvou jezdců proti soupeřově věži s několika pěšci na každé straně. Remíza 3-3 je nakonec asi spravedlivá a rozhodně se jedná o důležitý plusový bodík v boji o udržení.

Joel Jančařík (2011) – David Zvára (1750) 1:0

Kristián Chmel (1718) – Martin Nguyen (1542) 1/2

Jiří Lhotka (1463) – Martin Vychopeň (1403) 1:0

Jakub Strnad (1434) – Robin Hrdina (1489) 0:1

Daniel Kostelecký (1250) – Adéla Nguyenová (1400) 1/2

Zdeněk Srostlík (1100) – Patrik Pýcha (1250) 0:1

Pohled na tabulku je teď o poznání veselejší, Vlašim se usadila s 10 body na 7. místě a i přes těžký los už všichni věříme v záchranu. Nebudeme ale nijak spekulovat, prostě se čtyřikrát vyhraje a je to! :-)

1. liga dorostu pokračuje až o víkendu 26.-27.4., kdy se na společném soustředění všech 12 týmů ve Vlašimi dohraje celá soutěž. Zpravodaj s kompletními výsledky a tabulkou se brzy objeví v sekci „ke stažení“, zatím ho vedoucí soutěže neposlal.

9 reakcí na “Úspěšná sobota v lize dorostu”

 1. 1
  Maťa píše:

  Děkuji Vítkovi za pěknou reportáž! Využil jsem toho, že ve stejné místnosti hrál za Říčany extraligu (1 výhra, 1 prohra), požádal ho o pár řádků a Vítek se nenechal dvakrát pobízet. Podle Davida dohrával proti Kobylisům poslední on, ale to je jedno, zřejmě závěrečné dvě partie končily téměř ve stejnou dobu… Jinak se mi líbí, jak se Vítek stále považuje za součást našeho týmu („od našich hochů“ apod.), tak to má být! Předpokládám, že většina čtenářů ví, že českobrodský Vít Moravec hájil v posledních dvou sezónách 1. desku Vlašimi, a kdyby nezestárl, hájí ji dodnes… Mimochodem, odpoví zde někdo z přímých účastníků na dotaz, zda Vítek s těmi 6 smažáky tipoval správně? :-)

 2. 2
  Robin píše:

  ne netipoval byly asi 3,4 :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Hned jsem si říkal, že třeba takový Martin Vychopeň si určitě dal nějakou specialitu, a pokud měli kuřecí řízek, nedal si sýr ani Robin… :-)

 4. 4
  Robin píše:

  nn syr sem si dal a mas pravdu akorat ty by ses pozvracel mel knedliky a Martin N. měl něco v tortile

 5. 5
  Maťa píše:

  Díky za vyčerpávající informace ohledně sobotního oběda. A máš pravdu, knedlíky bych si nikdy nedal… :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Autor výše uvedeného článku se dnes dožívá 22 let. Tak všechno nejlepší, Víťane, a za šachovnicí co nejméně přehlédnuté taktiky! :-)

 7. 7
  Vojta M. píše:

  Také přeji vše nejlepší, Víťane, a vedle Ondry doplním ještě bystrou hlavu a správnou intuici a dobrou strategii. :-)

 8. 8
  AdolfR píše:

  Vitek gol

 9. 9
  visvi píše:

  Jo díky, zas taková událost to není…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist