TJ Spartak Vlasim
10
Kvě

Turnaj na zřícenině hradu Kožlí

Již delší dobu jsem měl v hlavě myšlenku uspořádat turisticko-šachové výlety. Prostě se 10 km projít a na nějakém zajímavém místě si zahrát šachy pod širým nebem. První vlaštovkou byl exhibiční bleskový turnaj na zřícenině hradu Kožlí.

Společně s Davidem, Blankou a jedním a druhým Kubou jsme v neděli obešli rybník na Konopišti, prošli místní bažantnici a podívali se na kostelík ze 13. století na Chvojenu.


Zámek Konopiště


Sklípek na ChvojenuKostel svatého Jakuba na Chvojenu

Za fantastického jarního (skoro letního) počasí jsme po 2 hodinách dorazili ke zřícenině hradu Kožlí (první zmínka o hradu je z roku 1318, od začátku 16. století uváděn jako pustý), kde byl na programu vrchol výletu – dvoukolový blicák. :-)   Pomocí různě dlouhých klacíků jsme si vylosovali čísla a pustili se do hry. Výsledky samozřejmě nejsou důležité, ale pro statistické účely tabulku uvádím:

Šachovou část zakončila exhibice v holanďanech, kde tým Vojtů porazil zbytek světa 3:1. :-)   Na Kožlí to bylo úžasné, a že se tam nelíbilo jen nám, potvrdila jakási mladá paní v pokročilém stádiu těhotenství, které po výstupu na zříceninu prohlásila ke svému partnerovi: „Jéééé, tady je to hezký, tady by se dobře rodilo, ty vole!“

Z mého pohledu to byla opravdu vydařená akce a věřím, že se líbila i ostatním.  Určitě ji brzy zase na nějakém jiném hradu či zámku zopakujeme. Kdybyste měl někdo zájem se příště přidat (výlet je určen pro 4-6 hrajících lidí), tak se mi ozvěte na mail.

(autor článku: Tomáš Vojta)

9 reakcí na “Turnaj na zřícenině hradu Kožlí”

 1. 1
  Kuba Vojta píše:

  Byl to super den při krásném počasí. Jinak ten turnaj beru naprosto vážně… Žádné výmluvy tady! :-D

 2. 2
  Blanka píše:

  Byl to skvělý výlet. Akorát jako fotografka jsem se tedy moc neosvědčila. Tu společnou fotku jsem fotila na tří pokusy. Nejdřív jsem na Tomášův mobil něco nacvakala, ovšem nic tam nebylo, pak jsem to úspěšně vyfotila, ale Tomáš to nechtěl na šířku ale na výšku, aby byl vidět kus zříceniny v pozadí. Třetí focení už vyšlo. :-) Kluci měli svatou trpělivost, nebo že by rádi pózovali při focení? :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Počasí vám vyšlo parádně, škoda, že jsem se nemohl zúčastnit. A Kuba tam prý Tomášovi hezky vysvětlil sicilku s 2.f4! :-)

 4. 4
  Tom píše:

  S bílými mi to moc nešlo, prohrál jsem s nimi i s druhým Kubou. Alespoň že jsem zařízl toho Davida (v jedné z partií náhodně na čas) a pomstil se mu za Open Říčany. :-D

 5. 5
  AdolfR píše:

  no to je hezke! Cele. Krasne zorganizovane. A sachy na miste, kde se da i krasne rodit. Týý vole: )

 6. 6
  Kuba V. píše:

  Skvělý den, musíme zopakovat :-) .

 7. 7
  Tom píše:

  Termín na zopakování (na nějakém jiném hradě) vidím předběžně 5. nebo 6. června. Něco vymyslím a koncem května dám vědět.

 8. 8
  Tom píše:

  Dnes se uskuteční 2. ročník turnaje u nějaké té zříceniny. :-) Po loňském vydařeném výletu na Kožlí se tentokrát podíváme na zříceninu hradu Zlenice. 14km dlouhý výšlap nás půjde 7 (malý blicák si zahraje 6 lidí) + se přijdou podívat i nějací diváci. :-) Zpestřením bude účast 11násobného mistra České republiky Davida Navary. Počasí má být skvělé, takže určitě dojde i na koupání v Sázavě a nějaké to pivko cestou. :-)

 9. 9
  Maťa píše:

  Akce se povedla – přátelský turnaj s účastí české jedničky, pěkná procházka (byť ve vedru), koupání v Sázavě, příjemné posezení na zahrádce proslulého Benďáku… K turnaji se dostavilo všech šest přihlášených, diváků bylo hodně, ale jen dva (Karel Tománek a Tomáš Gergelits) nebyli diváky náhodnými. :-) Tomášovi patří dík za zorganizování!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist