TJ Spartak Vlasim
18
Led

Tomáš Vojta si zahraje mistrovský turnaj!

Ondřej Matějovský

Již zítra začíná v Mariánských Lázních týdenní šachový festival Open Mariánské Lázně. Na seznamu přihlášených se objevuje i trojice reprezentantů vlašimského šachu: FM Tomáš Vojta (2361), Ondřej Matějovský (2044) a Lukáš Vonderka (1708).

Pozornost všech našich fanoušků bude právem upřena především na vystoupení Tomáše Vojty v uzavřeném mistrovském turnaji. Podle předběžného rozdělení by měl náš hráč startovat ve dvanáctičlenné skupině B1, kde se sejde opravdu mezinárodní společnost, kromě tří Čechů budou mít v turnaji své zastoupení Island, Lotyšsko, Německo, Bosna a Hercegovina, Švédsko, Polsko a Rusko. Uvidíme, zda se Tomášovi podaří zaútočit na IM normu, ke které byl již několikrát velmi blízko!

Vrátí se Tomáš Vojta do Vlašimi s IM normou?

Já a Lukáš si zahrajeme Open Fide, kam se zatím přihlásilo 157 hráčů. Nějaké velké ambice snad ani mít nemůžeme, já jsem předběžně nasazen jako číslo 55, Lukáš dokonce až 129. Nicméně doufáme, že si dobře zahrajeme a že se nám alespoň nějaká ta partie vydaří. Protože v openu máme na rozdíl od Tomáše jen klasických 9 kol, užijeme si závěrečné boje v uzavřených skupinách jako diváci. Určitě se nudit nebudeme, kromě dvou mistrovských proběhnou v Mariánských Lázních i dva velmistrovské turnaje. Ty zatím bez vlašimské účasti, ale kdo ví, třeba se časem dočkáme pokusu IM Vojty o velmistrovskou normu! :-)

Bude mít Lukáš Vonderka i po turnaji v Mariánských Lázních důvod ke spokojenému úsměvu? Uvidíme… Mimochodem, poznáváte borce po Lukášově levici?

Na pořadu festivalu jsou i dva jednodenní dopolední turnaje: nedělní rapid a čtvrteční bleskovka. Domnívám se ale, že ve volném čase si budeme raději užívat lázeňského prostředí…

Časový harmonogram turnajů najdete v propozicích, průběžné výsledky můžete od soboty sledovat na stránkách pořadatelů. Držte nám palce! :-)

31 reakcí na “Tomáš Vojta si zahraje mistrovský turnaj!”

1 2
  1. 31
    Maťa píše:

    … a propozice bleskovky v Postupicích najdeš na těchto stránkách v „aktuálních odkazech“. Jinak v novém Šachu Ivan Hausner píše: „V mistrovském turnaji A zvítězil a splnil normu mezinárodního mistra Tomáš Vojta, který již delší dobu naznačuje své možnosti, a není daleko doba, kdy budeme mít dalšího nositele tohoto mezinárodního titulu.“ Taky myslím.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist