TJ Spartak Vlasim
31
Čvc

Tohle ve Vlašimi ještě nikdo nedokázal!

Velmistrovská norma pro Ríšu Mládka!

Výkon z říše snů předvedl na právě skončeném Czech openu Ríša Mládek. Ziskem 7 bodů obsadil konečné 3. místo a uhrál si GM normu! Velká gratulace!

Ríša porazil hned 5 hráčů s elem +-2500 a byla radost sledovat, s jakou lehkostí drtil velmistry. V posledním kole to odnesl mistr České republiky z roku 2017 Vojtěch Plát (za zaslanou fotku děkuji Milanu Němcovi).

Za Ríšou zůstaly takové hvězdy jako GM Nisipeanu (elo 2656), GM Jobava (2603) nebo GM Štoček (2604). Je to historicky nejlepší výsledek, jaký kdy vlašimský hráč předvedl:

Týden na Czech openu zhodnotí podrobněji v příštím týdnu článek Kuby Vojty.

Výsledky

Fotky

Stránky turnaje

14 reakcí na “Tohle ve Vlašimi ještě nikdo nedokázal!”

 1. 1
  Tom píše:

  Za zmínku stojí cena za 3. místo. Počítal jsem to jen z hlavy, ale je to bez pár korun 25 000 Kč (nejspíš tedy mínus daň)! Pěkný. :-) Nedávno to bylo 10 000 za juniory, za chvilku se bude moc Ríša šachy živit. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Fotka z vyhlášení (taky jí mohli udělat bez těch hnusných roušek):
  http://www.czechopen.net/uploads/images/czechopen-2021/vitez-2021.jpg

 3. 3
  bohouš z buše píše:

  Po vyhlášení tuším turnaje C pořadatelé požádali další, aby na vyhlášení přicházeli s rouškou, prý aby neměli (pořadatelé) případné problémy..
  Jinak (gratuloval jsem na místě) gratulace celému vlašimskému šachu!

 4. 4
  AdolfR píše:

  aha, tak ja byl na horach a koukam, ze tady se dejou veci -naramna gratulace Risovi! To je zuzo! Musim si honem najit tu partii s Vojtou Platem a snazit se neco pochopit. Risa -góóól

 5. 5
  Maťa píše:

  Je to něco naprosto mimořádného, co Ríša v Pardubicích předvedl. V posledním kole jsem mu fandil tolik, že během častého klikání na online přenos jsem při dálkovém pochodu bloudil o dost víc než obvykle. Ještě se mi nestalo, abych padesátku šel tak dlouho :-) : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1K_YUsySl8pfwqA_vsVn_rjRz8w-fGQfQ1c6HraXFP_8/edit?fbclid=IwAR1JlOu9IooaXx1d0DD-Ck_NIQkhU5bPvRI5U2QFTd8yWEPxAh35xjUukfo#gid=0. Věřím, že Ríša prodá svou formu i na turnaji Zlatá Praha, kam se dodatečně přihlásil, a dostane se s elem nad 2400 (chybí mu cca 10 bodů).

 6. 6
  Nejlepší německý ovčáček píše:

  Gratuluji!

 7. 7
  Tom píše:

  Koukám, že Ríša si zahrál v družstvu ČR online olympiádu. Soupeři skvělí, ale výsledek 0 z 5 před nastávajícím MČR mužů tedy nic dobrého nevěstí:
  http://chess-results.com/tnr577518.aspx?lan=5&art=9&flag=30&snr=53

 8. 8
  Ríša píše:

  Díky Tomáši :-)

 9. 9
  Tom píše:

  Já ti samozřejmě fandím, ale popravdě moc nevěřím. ;-) Ono už si ale jen zahrát takový turnaj je skvělé a každá půlka bude dobrá. :-)

  Jak se hrála ta olympiáda? To si hrál z domova nebo jste se někde sešli a hráli pod dohledem rozhodčího?

 10. 10
  Ríša píše:

  My jsme hráli doma, ale viděl jsem, že týmy jako Rusko nebo Indie měli vlastní hrací místnosti. Museli jsme být na Zoomu a mít rovnou dvě kamery, náš rozhodčí byl dost přísný. :-)

 11. 11
  Tom píše:

  Nikdo to tu ještě nenapsal, ale určitě stojí za zmínku famózní výkon Ríši Mládka v Extralize a zisk IM normy:
  http://chess-results.com/tnr670905.aspx?lan=5&art=9&snr=25

  Gratulace!

 12. 13
  Maťa píše:

  Ríša hraje teď výborně, tak snad bude brzy naším prvním odchovancem s titulem IM. Nyní už má splněno elo nad 2400 a ze tří potřebných norem jich získal 2,5 (GM norma z Pardubic 2021 se prý počítá zároveň jako 1,5 IM normy, což je v tuto chvíli k ničemu, protože půl normy asi uhrát nejde :-) ). První pokus má Ríša už za dva týdny v Chorvatsku, kde si zahraje Mitropu: http://chess-results.com/tnr745409.aspx?lan=5&art=8&flag=30.

 13. 14
  Tom píše:

  Tak tomu hodíme na web nějaký fandící článek. Přeci jen se nestává často, aby vlašimský odchovanec hrál v reprezentaci. Navíc tuším, že po tomto turnaji už bude mít 3,5 normy. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist