TJ Spartak Vlasim
19
Říj

Tak pojďme na to, děcka! :-)

Ondřej Matějovský

Už jen hodiny nás dělí od startu 23. Mistrovství Čech mládeže do 16 let, které bude ve dnech 20. – 27. října hostit hotel Fontána v Hrdoňově u Frymburku. Přesně po 10 letech se tak tato akce vrací na Lipno, v roce 2002 totiž naposledy přivítal mladé účastníky Frymburk. Pro zajímavost: Vlašim tehdy reprezentovali jen dva oprávnění účastníci – Vašek Gergelits (H16) a Lukáš Bleha (H12), jejich výsledky si můžeme připomenout. Tehdy také poprvé vyjeli na Mistrovství Čech dnešní významní mládežničtí tahouni Petr Havelka ze Sedlčan a Honza Paukert z Řevnic – u Petra jsem si tím jistý (byl součástí naší minivýpravy), u Honzy je to tak na 90% ;-) .

V posledních letech nás na podobné podniky jezdí víc a nejinak tomu bude i letos. Tradičně početné zastoupení budeme mít v nejstarší kategorii HD16, kde by se všichni tři kluci (Jirka Rýdl, Patrik Pýcha a Vojta Filip) rádi poprali minimálně o postupové příčky. V HD14 bude určitě Nela Pýchová chtít vyhrát počtvrté v řadě dívčí kategorii, prosadit by se ale mohla i mezi chlapci – podobně jako před 2 roky, kdy skončila v Harrachově celkově druhá. V případě dobré formy není určitě bez šancí na medaili mezi děvčaty ani Anežka VlkováFranta Helebrand je nasazen na začátku druhé poloviny, za úspěch by se tak dal považovat zisk nad 50% bodů. Osobně doufám, že v úvodním kole čtrnáctek nedojde na vlašimské derby, podle předběžné startovní listiny to docela hrozí (Pýchová – Helebrand)… Mezi nejmladšími (HD12) bude hájit barvy Vlašimi jen Julča Vilímová, další oprávněný hráč Dan Ždych svou účast v září odřekl. Julie jistě minimálně na zisk nějaké té dívčí medaile má. V mistrovských kategoriích plánujeme sledovat i naše hosty z mládežnických soutěží družstev: českobrodského Martina Horáka (14) a dva sedlčanské HonzySadila (16) s Kučerou (12).

Bez vlašimské stopy nezůstanou ani oba doprovodné turnaje. V Openu „A“ zkusí Robin Hrdina navázat na pěkné výkony z Extraligy dorostu a v Openu „B“ získá své první zkušenosti s vážnými partiemi teprve šestiletý Jakub Vojta.

Nehrající doprovod vytvoří společně se mnou Vítek Moravec a Tomáš Vojta, většiny společného programu se určitě zúčastní i Petr Havelka. Tak snad vše zafunguje podle našich představ! :-)

Na závěr přidám už jen pár technických informací. Všechny turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempem 90 minut na partii + 30 sekund za každý tah. A co je důležité: kromě medailí jsou samozřejmě ve hře i postupy na březnové MČR, z každé mistrovské kategorie postoupí mezi elitu 8 chlapců (dívky mají start ve finále otevřený).

Držte palce, děkujeme! :-)   

Průběžné výsledky

Stránky pořadatelů

271 reakcí na “Tak pojďme na to, děcka! :-)”

1 8 9 10
  1. 271
    Maťa píše:

    Jestli jsem to teď dobře prohlédl, Vojto, tak nejvíce zhlédnutí má úvodní článek k Mistrovství Čech 2010 – téměř 8 tisíc… http://www.sachyvlasim.cz/?p=8665

1 8 9 10

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist